Michael Jordan si vysloužil zákaz vstupu na hřiště

30.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Michael Jordan

Golfová etiketa není žádnou novinkou. Všichni víme, co se sluší a patří nosit na golfové hřiště, i když poslední dobou pravidla hodně povolila. I přesto si ale na vhodné oblečení někteří golfisté dost potrpí. Takoví pobouření členové klubu můžou člověku hrajícímu v něčem, co odporuje etiketě, pěkně zavařit. Své o tom ví i legenda NBA a pravidelný účastník pro-amů, Michael Jordan. Ten vzbudil rozruch na prestižním hřišti v Miami, když se odmítl přizpůsobit pravidlům oblékání klubu.

Podle deníku New York Post byl na svůj prohřešek upozorněn na dvanácté jamce. Na hřiště La Gorce Country Club si totiž vzal šortky s militaristickým vzorem. Na hvězdného sportovce si pro jeho nevhodné oblečení ztěžovali členové klubu. Jordan odmítl variantu, že by odešel zpět do klubovny a převlékl se a do klubu již nebude pozván.

Jordan sám přiznal, že kalhoty opravdu měl a na hřišti v nich prý hrál již několikrát. Podle jeho slov ho na ně před tím nikdo nikdy neupozornil a už vůbec ne na pravidla oblékání. Opravdu odmítl přerušit hru na hřišti a tak si v klubu vysloužil zákaz hry.

 

Aneta Zárubová