Sára Kousková

EGA – European Ladies Amateur Championship, Senica, Slovensko
(25. – 28.7.2018)

Sobota – Finálové kolo
Skvělá Sára Kousková vylepšila své loňské umístění o dvě místa. V posledním kole hrála 73 úderů a s celkovým skore -5 se umístila na historicky nejlepším osmém místě.
„Mrzí mě závěr dnešního kola,“ lituje Kousková. „Špatně jsem vyhodnotila situaci na poslední jamce a zbytečně ztratila. Z celého šampionátu mám ale dobrý pocit, držela jsem vyrovnanou hru a stále byla v první desítce.“

Druhá Češka v pořadí je Kateřina Vlašínová. Na závěr si schovala svůj nejlepší výsledek na mistrovství 70 ran, dvě pod par a vyskočila o 10 příček na konečné 30. místo.
V posledním kole se nedařilo Hance Ryškové. Až do šestnácté jamky hrála jenom bogey a bylo jich celkem pět. Až na sedmnácté jamce přišel první a poslední berdík. Celkem 76 ran, čtyři nad par. Ryšková obsadila konečné 38. místo (+4).

„Z výsledků českých hráček máme pochopitelně velkou radost. Byly vidět, jejich přítomnost na hřišti byla cítit. Sára hrála skvělý golf, ale i další Češky se předvedly ve výborném světle,“ pochválil naše hráčky ředitel šampionátu Luboš Klikar, sportovní ředitel ČGF.

Mistryní Evropy se stala Španělka Celia Barquin (-16) před Němkou Esther Heinseleit (-15) a dvojicí Italek Moresco, Nobilio s výsledkem (-9).

Pátek – 3. kolo
Do finálového kola prošly Sára Kousková, Hana Ryšková a Kateřina Vlašínová.
Nepostoupily Vítů, Melichová, Macková, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková a Koželuhová.

Kousková dnes hrála dvě birdie a jedno bogey, 71 ran, jednu po par. Udržela se v Top 10 na 7. místě (-6).
Ryšková v první devítce Kouskovou dotahovala, po devíti jamkách byla jeden úder pod parem. V druhé devítce však převládly čtyři bogey nad jediným berdíkem a konečný výsledek 74 ran ji posadil na 25. místo (E).
Kateřina Vlašínová hrála v první devítce double bogey, dvě bogey a dvě birdie. Od deváté jamky až do konce hrála 10 parů za sebou. Je to celkem 74 ran, dvě nad par, 40. místo a postup do finálového kola.

Cut pro postup šedesátky hráček a dělených míst do posledního kola byl na hodnotě +6.

Vede Španělka Celia Barquin (-13), která vytvořila nový rekord hřiště 63 ran, před Němkou Esther Henseleit (-11). Třetí místo (-9) sdílejí Španělka Marina Domingo Escobar, Italka Alessia Nobilio a Švédka Frida Kinhut.

Postavení českých hráček po 3. kole

MECesky3k

Leaderboard

.

MEDivky129Čtvrtek – 2.kolo
Sára Kousková dnes hrála tři birdie a tři bogey, 72 ran, v paru a ztratila dvě pozice. Po dvou kolech je na 5. místě (-5)
Obdobně se dařilo Haně Ryškové. Také hrála v paru a a ztratila 4. pozice. Je na 15. místě (-2).
Patricie Macková hrála v paru, 72 ran, má celkové skore +2 a polepšila si 26 příček. Nyní je na 27. místě (+2).
Největší skok udělala Kateřina Vlašínová. Zahrála jeden úder pod par, 71 ran a vyneslo jí to o 43 příček ze 70. na 27. pozici (+2).

Tereza Melecká po čtyřech jamkách druhého kola odstoupila pro bolesti zad.

Hranice cutu pro 3. kolo je aktuálně na hodnotě +5.

Stále vede Němka Esther Henseleit (-9) před Finkou Kiirou Rihijarvi (-8) a Italkou ALessií Nobilio (-7).

Pozice českých hráček po 2. kole

MECesky2

Leaderboard

.

.

Středa – 1. kolo
Po prvním kole vede německá hráčka Esther Henseleit. Pokořila hřiště Heritage osmi čistými berdíky a skvostným výsledkem 64 ran (-8). O dvě rány zpět je Švédka Frida Kinhult (-6).
O třetí místo (-5) se dělí čtveřice hráček, mezi kterými je i naše Sára Kousková.Hrála šest birdie a jediné bogey, 67 ran, pět pod par. Třetí pozici s ní sdílí Italky Angelica Moresco, Alessia Nobilio a Norka Dorthea Forbrigd.
Skvěle hrála také Hana Ryšková. S výsledkem 70 ran (-2) sdílí 11. místo.
Tereza Melecká je třetí Češka, která se dostala pod par. Hrála 71 ran (-1) a je na 16. místě.

1. kolo – postavení českých hráček
ME18Cesky_1ke

Leaderboard

MEzeny2018_titul129Úvod
Mistrovství Evropy žen na Slovensku se účastní početná skupina jedenácti českých hráček. Kristýna Frýdlová, Sára Kousková, Tereza Koželuhová, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková, Patricie Macková, Tereza Melecká, Jana Melichová, Hana Ryšková, Kateřina Vlašínová a Gabriela Roberta Vítů vstoupí ve středu do prvního ze čtyř kol mistrovství.

Loni se na ME v Lausane z osmi českých reprezentantek umístila nejlépe Sára Kousková na 10. místě, Melichová skončila 45. a Frýdlová 68. Nepostoupily Kateřina Vlašínová, Marie Luňáčková, Františka Luňáčková, Hana Ryšková a Kateřina Dolečková.

Na Penati se sejde 144 hráček z 28 zemí. Vítězka získá kartu na příští ročník Womens British Open.

Obhájit loňský titul přijela Francouzka Agathe Laisne.

Šampionát se hraje na 72 jamek. Cut pro 60 hráček a dělená místa bude proveden po 3. kole.
Hraje se na hřišti Heritage golfového resortu Penati. Má par 72 a délku 5.719 metrů.

Ředitelem mistrovství Evropy žen je Luboš Klikar, sportovní ředitel České golfové federace.