MČR hendikepovaných Nová Amerika

09.10.2013 | Jana Brabníková | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

První říjnový víkend byl v hendigolfovém kalendáři s velkým předstihem rezervován pro Mistrovství České republiky v golfu hendikepovaných. Dějištěm pro dlouho očekávané setkání členů, reprezentace CZDGA, přátel, trenérů a podporovatelů na domácí půdě se stal golfový resort Nová Amerika.

Soutěžilo se ve stablefordových kategoriích Open A (HCP 0 – 28) a Open B (HCP 28,1 – 54) a v mistrovské kategorii na rány pro držitele zdravotních průkazů – medical pass. Do lítých bojů o místa nejvyšší se pustili ostřílení hráči reprezentace, ale stranou nezůstali ani nováčci, pro které byl turnaj premiérou na hřišti. Pozvání přijali i zástupci německé hendigolfové organizace BGC Deutschland, se kterými se čeští reprezentanti setkávají v rámci evropské tour hendikepovaných.

Mistrem ČR v golfu hendikepovaných se stal domácí Tomáš Prouza se 184 ranami po dvou kolech před druhým Michalem Hošnou (GC Český Krumlov) a třetím Alešem Süsserem (GK Darovanský Dvůr). Tomáš Prouza se zároveň stal vítězem kategorie Open A, druhé místo obsadil Michal Hošna a třetí pozici Tomáš Faugner. První příčku v kategorii Open B obsadil host turnaje Michael Terech, jako druhý se umístil Aleš Süsser a třetí místo získal Jan Holuša.

U příležitosti mistrovství byly golfovému resortu Nová Amerika a jeho majiteli, panu Stephanu Friedreichovi, předány plakety Partnerské hřiště hendikepovaných golfistů a Partnerské hřiště reprezentace CZDGA. Velmi si vážíme toho, že se Nová Amerika stala součástí projektu Golf bez bariér a poskytuje vynikající podmínky pro trénink našich členů a reprezentace.

Velký dík patří také partnerům, kteří podporují rozvoj hendigolfu a poskytli nám ceny pro vítěze. Děkujeme Lázním Aurora v Třeboni a společnosti Nikon za věcné ceny. Bez pomoci spolupracujících subjektů by nebylo fungování CZDGA možné.

Dvoudennímu mistrovství přálo slunečné počasí, partnerský resort připravil skvělé zázemí a hřiště a účastníci turnaje vytvořili skvělou atmosféru. Vítězi tohoto sportovního klání jsou všichni, hlavně proto, že opět dokázali zvítězit sami nad sebou a svým postižením a znovu dokázali, že i přes svůj tělesný hendikep mohou být rovnocennými partnery zdravým hráčům.

Další fotografie

Odkazy:… Asociace hendikepovaných golfistů …  FacebookGC Nová AmerikaHřiště na satelitní mapě


.