ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

McIlroyovo “nebezpečné” rozhodnutí

02.11.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rory McIlroy se od své výhry na U.S. Open v roce 2011 hodně změnil. Vyměnil své agenty, členství na túrách, na kterých hraje a na konci této sezóny dojde i ke změně jeho sponzorů ve výbavě. Toto téma zvedlo vlnu diskuzí. I jeden z velikánů světového golfu se obává efektu, který budou mít nové hole na McIlroyovu hru. Ke konci tohoto roku totiž McIlroyovy vyprší smlouva s výrobcem golfového vybavení, firmou Titleist.

Šestinásobný vítěz majorů, Nick Faldo, své obavy vyjádřil v pořadu na Golf Channelu,  Morning Drive, ve kterém McIlroyovo rozhodnutí označil za nebezpečný krok. „Říkám, že je to nebezpečné, protože jsem sám měnil hole a vybavení. Každý výrobce golfového vybavení vám řekne, že hole přesně zkopírují a míčky upraví, tak, aby vám vyhovovaly, ale jde tu také o váš pocit a sluch a také jde o vaši sebedůvěru,“ nechal se Faldo slyšet.

V toto ohledu je podle Falda být obzvlášť opatrný, švih a hra celkově jsou citlivá záležitost a člověk snadno udělá chybu. Nejhorší je podle Falda moment, kdy se objeví pochyby. Na místě McIlroye by prý Faldo zůstal u starých holí.

Většina lidí si myslí, že mladý irský hráč podepíše smlouvu s Nike a půjde ve stopách Tigera Woodse. Bude to pro McIlroye velmi důležité rozhodnutí.

 

Aneta Zárubová

Počet přečtení: 1 544
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017