McIlroy zdolal Woodse v moři luxusu

29.10.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Odveta za World Golf Final v Turecku se Rorymu McIlroyovi zdařila v Číně. Severoir porazil v exhibici na osmnáct jamek Tigera Woodse, neztratil ani ránu a zahrál výsledek 67 (-5). „Byl to skvělý den, zápas byl neustále hodně těsný,“ řekl s úsměvem.

Těsný byl, ale McIlroy měl jeho vývoj neustále v rukou. Zahrál dvě birdie na úvodních třech jamkách, zatímco právě na třetí Woods zahrál bogey. Vděčné publikum odměnilo oba špičkové hráče za každý úder, který za chladných a mlhavých povětrnostních podmínek předvedli.

Zápas nazvaný Duel at Jinsha Lake podle hřiště, kde se hrálo, byl ukázkou toho, jak se utrácejí peníze. Hráče dopravil z hotelu rolls royce, vítal je kordón hostesek, pohybujících se mezi zaparkovanými aston martiny a maserati. Byla tu ukázka helikoptér, nabízených k prodeji. Jakmile oba golfisté udeřili na gong zahajující hru, propukl nedaleko za odpalištěm ohňostroj. Majitelé resortu takto propagovali prodej luxusních vil.

Utkání začalo být dramatickým na čtrnácté jamce, kde se Woods soupeři přiblížil na jednu ránu. Pak už zapisovali samé shodné výsledky – birdie na patnáctce a tři závěrečné pary. Američan byl nejblíž vyrovnání na poslední jamce, kde jeho chip jen těsně minul jamku.

„Takhle své pondělky obvykle netrávím,“ usmál se i poražený, jenž přiletěl do Číny hrát po dvouleté přestávce. „Ale když jsem sledoval to množství lidí, kteří se na nás přišli podívat, byl to mimořádný zážitek.“ Chvílemi se muselo dokonce čekat, než pořadatelé zatlačí diváky zpět za bezpečnostní čáru.

Oba hráči den předtím dokončili turnaje na místech vzdálených od města Čeng-čou, kde se dějiště exhibice nachází, stovky kilometrů. McIlroy si druhým místem na BMW Masters v Šanghaji upevnil vedoucí pozici v evropském finančním žebříčku Race To Dubai. Woods byl dělený čtvrtý na CIMB Classic v malajském Kuala Lumpur. Oběma dělalo problémy adaptovat se na rychlost greenů, ale i tak hráli prvotřídně.

McIlroy navíc projevil větší zaujetí pro hru, než tomu bylo před několika týdny v Turecku, kde prohrál všechny tři zápasy. „Když jsem tak dobře začal, snažil jsem se udržet se před Tigerem,“ doplnil.

A Woods už se těší, jak to současnému rivalovi, ale zároveň respektovanému parťákovi, zase někdy příště vrátí. „Tyhle zápasy nejsou tak časté a pokud se někomu podaří uspořádat nějaký další a skvělý jako tento, mohla by to být zase zábava. Jsme jednička a dvojka světového žebříčku a těmito mači propagujeme golf, což je to, o co nám jde,“ vykládal poražený.

Nemusel zdůrazňovat, že motivaci k přijetí účasti v čínském duelu měli oba i finanční. Podle dostupných zpráv hrál Woods za dva miliony dolarů, McIlroyovo startovné bylo poloviční. Zato si ale vítěz odvezl větší a dražší vzácnou vázu.

.