McIlroy táhne Amerikou, cílem je US Open

07.06.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Rory McIlroy vede turnaj v New Yorku

Rory McIlroy

Rory McIlroy se možná přece jen dočká. V golfu je samozřejmě ošidné cokoli předpovídat, ale dvaadvacetiletý Severoir vypadá poučeně. Takový výpadek jako na Masters by ho už potkat neměl.

McIlroy se na US Open připravuje poctviě na americké půdě. Zámořská série ho lákala jako plnohodntoného člena, ale on si jako většina evropských hráčů vybral „střídavý start“. Pátým místem v Memorial Tournament o sobě vyslal do světa pozitivní novinu.

„Takhle zakončit turnaj, to bylo skvělé,“ pochvaloval si svůj výkon nejen ve finálovém kole na Muirfield Village, kde v součtu čtyř dní zahrál 11 ran pod par. „Hrál jsem teď opravdu dobře. Udělal jsem jen několik chyb, které mě něco stály,“ dodal.

Před necělými dvěma měsíci v Augustě vedl před posledním kolem o čtyři rány, ale v závěru totálně selhal a propadl se hluboko výsledkovou listinou Masters. Za deset dní začne druhý major sezony, US Open.

„Musím ze svého výkony ty drobnosti odstranit, mám ještě nějaký čas,“ slíbil šestý hráč světa. Na toto místo jej odsunul skokem dopředu nedělní vítěz Steve Stricker.

McIlroy byl spokojen s tím, jak mu šlo patování. V Muirfieldu měl průměr 26,65 puttů na kolo. „To je před US Open také pozitivní věc,“ doplnil spokojeně.

Moc dobře si uvědomuje, že na Masters ale neselhal nějakou herní činností. Po špatné ráně přidal další, zpanikařil a opustil svou herní strategii. „Jestli něco potřebuju, právě tohle musím zlepšit ze všeho nejvíc,“ uznal.

Turnaj, jehož hostitelem byl Jack Nicklaus, byl v tomto směru pro ulsterského patriota dobrou průpravou. „Bylo nutné dobře volit umístění míče. Minout green se tady vymstilo. A na US Open to bude stejné,“ projevil McIlroy dobrou informovanost o tom, co jej čeká v Congressional Country Clubu.

Nějaké informace musel získat, protože na tomto hřišti nikdy nehrál. A tak svou americkou šňůru přeruší jen aby splnil roli amabsadora UNICEF a zúčastnil se akce na podporu obětí haitského zemětřesení. Na St. Jude Classic v tomto týdnu se nepřihlásil, naopak se vydá trénovat na místo budoucího velkého děje.

„Ve středu a ve čtvrtek půjdu na to. Mám tenhle typ hřiště rád, takže se těším,“ dodal McIlroy.

.