McIlroy si myslel, že Evropě zkazil Ryder Cup

22.12.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Rory McIlroy se tehdy na odpališti objevil teprve pouhých pár minut před začátkem svého nedělního matche na letošním Ryder Cupu na hřišti Medinah. Ale i tak s přehledem porazil protihráče Keegana Bradleyho a pomohl tak Evropě k zázračnému návratu. Prý se ale bál tak, jako ještě nikdy v životě, myslel si, že svému týmu vše zkazil.

I když vypadal, že je klidný, když ho na hřiště přivezlo policejní auto, skutečnost byla prý trochu jiná. McIlroy se podle svých slov strašně bál, že kvůli němu přijde Evropa o pohár. Celý svůj ranní příběh prozradil v exkluzivním interview pro irskou RTE.

„Tehdy jsem se v sobotu, ještě před tím, než jsem šel spát, díval na Golf Channel kde akorát ukazovali naše hrací časy na neděli. To bylo vše v pořádku, jediný problém byl v čase. Vše totiž ukazovali ve východním čase, my jsme ale byli v Chicagu v centrálním čase. Takže 12:35 východního času je ve skutečnosti 11:35 centrálního.Druhý den ráno jsem vstal a vyšel ze sprchy v 11 hodin dopoledne. Zavolal mi Conor, můj manažer a zeptal se mě, jestli jsem na hřišti. Jednoduše jsem mu řekl, že nejsem. Řekl jen, že bych měl být, že mi zbývá půl hodiny do mého matche.“ Takto se McIlroy dozvěděl o svém omylu.

Nikdy se prý tak nebál jít na golfové hřiště, jako tehdy. „Byla to zběsilá honička, naštěstí byl před hotelem policista, který na mě čekal. Bez něj bych se na hřiště nikdy nedostal včas, „ vysvětllv v rozhovoru. Nakonec ale McIlroy zahrál ten nejlepší golf za celý týden.

Aneta Zárubová