McIlroy na Masters představí nový švih

18.02.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

Rory McIlroy bude ve Spojených Státech tuto sezónu debutovat na turnaji Accenture Match Play. Mladý golfista pevně věří, že změny, které provedl ve svém švihu, zaungují na dubnovém Masters. Dvaadvacetiletý hráč ze Severního Irska na změnách ve švihu spolupracuje se svým dlouhodobým trenérem Michaelem Bannonem. „Stejně ale cítím, že to ještě pár týdnů bude trvat, než se s novými prvky sžiju. Ale jednoznačně jsem na správné cestě,“ řekl McIlroy ve středu.

Do Spojených Států golfista odlétá v pondělí, bude hrát ve zmíněném Accenture Match Play Championship, který začíná ve středu. Masters začíná 5. dubna. McIlroy zahájil sezónu druhým místem v Abu Dhabi a pátým místem v Dubaji minulý týden, kdy také odhalil, že pracuje na několika zásadních věceh ve svém švihu.

„Můj postoj při švihu byl právě jedním z klíčových elementů, hůl jsem zakládal příliš strmě a při prošvihu šla moc křížem. Takže Michael se mnou pracoval na tom, abych měl více kontroly, a aby hůl v nápřahu mířila více vlevo, tak že bude na správném místě, to je asi vše,“ popsal McIlroy své změny. Zároveň dodal: „Myslím, že budu připraven a v plné kondici na Augustu.“

Jak je v golfovém světě dobře známo, McIlroy zkolaboval v posledním kole Masters minulý rok, promarnil tak své vedení o čtyři rány a uzavřel poslední kolo s 80 ranami.  Ale o dva měsíce později vyhrál svůj první major, U. S. Open a rok uzavřel jako světová dvojka.

Po výborné sezóně 2011 McIlroy věří, že je opět na správné cestě. „Cítím, že jsem udělal velký pokrok i ve vyrovnanosti své hry.  Končit v top pětce považuji za úspěch a hlavně je to znak stability v mé hře.“ Stále mu ale ještě zbývá sedm týdnů na zlepšení svého švihu před Masters.


Aneta Zárubová