Matuš na ProGolf Tour v Egyptě

21.03.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Red Sea Egyptian Classic, Sokhna Golf Club, Ain El Sokhna, Egypt
(19. – 21. března, +1 hodina)

Čtvrtek – 3. kolo
Na závěr nejvyšší skóre a pokles na jedno z hůře oceněných míst, konkrétně dělené pětatřicáté. Za něj Stanislav Matuš získal 315,60 eura. Nakonec zapsal 76 ran (+4) a po čtyřiapadesáti turnajových jamkách má skóre +5. Přibrzdilo ho double bogey na čtyřparové druhé jamce, už první devítku po jediném birdie absolvoval se čtyřmi ranami nad parem. Ve druhé polovině kola zapsal jen jedno bogey i birdie. Ve finančním žebříčku má teď 1 162,10 eur a posunul se na 54. pozici, o dvě za Lukáše Tintěru.
Vítězství uhájil Portugalec Tiago Cruz, jenž po výkonu 69 ran ve finálovém kole stlačil celkové skóre -na hodnotu 12. Druhý skončil se ztrátou čtyř ran německý golfista Anton Kirstein. Jeho krajan, lídr Order of Merit Bernd Ritthammer, obsadil dělenou jedenáctou pozici a upevnil si své postavení.

Středa – 2. kolo
Zlepšení o tři rány vyneslo Stanislavu Matušovi snížení průběžného skóre na +1 a postup do finálové části turnaje z děleného šestadvacátého místa. Český golfista střídal do čtrnácté jamky bogey a birdie a držel se neustále nad hranicí cutu, která se ustálila až na hodnotě +4. Definitivní potvrzení úspěchu přišlo na pětiparové sedmnáctce, kde Matuš předvedl eagle, a po závěrečném paru se dostal na denní výsledek 71 ran (-1).
Do top 10 to má jediný zástupce českého golfu na egyptském turnaji na čtyři rány daleko, čelo leaderboardu je vzdáleno o poznání víc. Lídr Tiago Cruz z Portugalska má průběžnou bilanci -9 a náskok jednoho úderu před druhým v pořadí Romainem Schneiderem z Francie.

Úterý – 1. kolo
Stanislav Matuš začal průměrným výkonem 74 ran (+2). Při třech birdie a třech bogey onen rozdíl dvou ran oproti paru udělalo double bogey na čtyřparové páté jamce. Je tu tedy prostor pro zlepšení, na druhé straně by dělená třicátá pozice, kam se svým úvodním výsledkem český golfista zařadil, pravděpodobně znamenala úspěšný cut.
Za nejlepšími však zaostává. Portugalec Tiago Cruz a Němec Max Kramer dosáhli až na skóre 66 (-6), oba shodou okolností navzdory jednomu double bogey. Druhý jmenovaný ho zapsal na stejné jamce jako Matuš, první rovněž na čtyřparu, jamce číslo 2. Vedoucí muž finančního pořadí Bernd Ritthammer vstoupil to turnaje výsledkem lepším o jeden úder oproti Matušovi.

Pod novým názvem zažije původně německá série premiéru v Egyptě. Sokhna Golf Club disponuje sedmadvaceti jamkami a pojímá akci ve velkém, jak to odpovídá pětihvězdičkovému hotelu, který areálu dominuje. Z českých golfistů se prvního ze dvou dílů v jednom resortu na pobřeží Rudého moře zúčastní pouze Stanislav Matuš. Druhý následuje za týden, rovněž od úterý do středy, oba mají standardní dotaci 30 tisíc eur. tentokrát se hraje kombinace devítek A/B, což dává dohromady délku 6 372 metrů.

Odkazy: … Sokhna Golf ClubHřiště na satelitní mapěOrder of Merit