MatusCastanea

Postupující na Challenge Tour 2018

PGA of Germany – Castanea Resort Championship 2017, Adendorf, Německo (25. – 27.9.2017)

Středa – 3. kolo
Stanislav Matuš získal kartu na Challenge Tour 2018. Ve finálovém boji v Adendorfu byl o čtyři údery lepší německý amatér Max Schmitt, který tímto Matuše přeskočil v Order of Merit a obsadil 2. místo. Matuš tak skončil na 6. místě, které je však navzdory předchozím různorodým informacím postupové a získává kartu na příští ročník Challenge Tour.
Vítěz Order of Merit Von Delingausen totiž vyhrál tři turnaje Pro Golf  Tour, čímž postoupil do Challenge Tour, kde vede si tak skvěle, že už nyní získal kartu pro příští ročník lepší kategorie než 13. Tím podle pravidel Challenge Tour postupuje další hráč v pořadí  Order of Nerit Pro Golf Tour. A tím je právě Matuš.

Filip Mrůzek skončil na turnaji na 40. místě (+2).
*

Konečný Order of Merit 2017     Výsledky finálového turnaje

*

MatusSt_29022016_04

Stanislav Matuš

Úterý – 2. kolo
První dvě kola zahrál Stanislav Matuš velmi dobře. V první kole donesl 68 úderů s pěti birdie a jediným bogey a přenocoval na 7. pozici (-4).
V druhém kole také přinesl skvělý výsledek, hrál 69 ran. Hrál z 10. odpaliště. V první devítce začal eaglem, přidal čtyři birdie, jedno bogey a bohužel i jedno double bogey. V druhé devítce hrál samé pary. Po dvou kolech dělí 3. místo (-7).

V turnaji vede Matušův nejbližší pronásledovatel, německý amatér Max Schmitt, který na 6. místě Order of Merit ztrácí na Matuše 1.164 bodů. Je na 1. místě se skore -12, pět ran před českým hráčem.
Druhý pronásledovatel, Holanďan Van West, kterému na 7. místě Order of Merit na Matuše chybí 1.621 bodu, zatím v turnaji neoslnil. Je na 40. místě (+1) osm ran ran za Matušem.

V turnaji se nedaří Filipovi Mrůzkovi. Po výkonech 75 a 73 (+4) je až na 52. místě.

Do finálového kola nastoupí Stanislav Matuš ve středu v 10:50 na prvním odpališti ve flightu s Němci Einhausem a Ziemerem. Mrůzek startuje o hodinu dříve z desítky odpaliště.

Leaderboard

*

MatusCastanea64

Úvod
Stanislav Matuš má před sebou poslední boj o účast v příštím ročníku Challenge Tour. Finálový turnaj Pro Golf Tour 2017 se koná na hřišti Castanea Resort v dolnosaském Adendorfu, 60 kilometrů  jihovýchodně od Hamburku.
Ve třech kolech se rozhodne o postupujících do Challenge Tour 2017, kterými bude prvních pět hráčů žebříčku Order of Merit.
Český profesionál je v žebříčku aktuálně na pátém, postupovém místě.

Loni byl Matuš na finálovém turnaj čtvrtý (-6), ale posunul se pouze z desátého na deváté, nepostupové místo Order of Merit.

Turnaje se účastní další český hráč Filip Mrůzek.

Hřiště resortu Castanea Mastercourse má par 72 a délku 6.175 metrů.

Dotace finále je 50.00 Euro a pro vítěze je připraveno 7.500 Euro. Loni vítězil Němec Niklas Adank.

Odkazy:   GR Adendorf     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje