Matka donutila Westwooda k omluvě

08.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lee Westwood

Golfisté na Twitteru obvykle vtipkují, případně se přou, nebo prostě plácají páté přes deváté jako každý druhý. Zcela zvláštní druh vzkazu tam v úterý vyslal Lee Westwood. Byla to vlastně omluva, a to dokonce omluva vynucená. Instance, která si ji vyžádala, je nade všechny autority. Byla jí totiž hráčova matka.

„Je mi líto, že jsem klel na šestnácté jamce. vyjelo to ze mě jako raketa a málem jsem si ještě přidal. Musím si vypláchnout pusu. Tyhle zrádné živé televizní přenosy!“ Tak nějak zněla Angličanova slova, napsaná sice dost expresivně, ale myšlena zcela jistě vážně.

Osmatřicetiletý golfista bývá středem zájmu kamer často a měl na to by být zvyklý. Ale na Quatar Masters se na chvíli přestal ovládat, když po dvou birdie zapsal bogey na jamce, kde den předtím zahrál dokonce double bogey a chtěl se stejných problémů vystříhat. V tu chvíli pochopil, že útok na nejvyšší příčky musí vzdát. A tak z něj vylétla kletba, jejíž přesné znění zprávy o omluvě neobsahují.

Na tiskové konferenci před nadcházejícím Dubai Desert Classic hráč následující události rozvedl podrobně: „Moje mamka byla první osobou, s níž jsem po telefonu mluvil. Řekla mi, že bych se měl odhodlat k omluvě.“

A tak to světová trojka udělala na sociální síti, kde má největší šanci, že si lidé všimnou. A slíbila, že si dá větší pozor. „Nemyslel jsem si, že můj pád na čtyři rány pod par bude sledovat televize. Je neuvěřitelné, jak citlivé jsou dnes mikrofony,“ dodal sarkasticky Westwood.

Jelikož vzápětí zahrál další bogey, zabojoval už jen o co nejlepší umístění, což se mu podařilo. Tři birdie do konce finálového kola znamenala konečných -6 a dělenou dvanáctou pozici. Psychicky (a zřejmě s pomocí toho, že si zanadával) situaci zvládl, nicméně po předchozím 17. místě z Abú Dhabi není se svým vstupem do sezony příliš spokojen.

„Kdybych měl těch pár týdnů zhodnotit, trefoval jsem míče líp než obvykle. Moje putty byly docela dobré, proměním občas i nějaký delší. Ale je v tom ještě taková neuspořádanost začátku sezony. Dělám příliš mnoho bogey a nezahraju birdie, když ho mám zahrát.“

Westwood by ještě rád zpřesnil přihrávky a do Dubaje si přeje, aby trefoval fairwaye a vyvaroval se vyššího roughu. V Emirates Golf Clubu byl už dvakrát druhý. „Miluju tohle hřiště. Obbvykle bývá ve vynikajícím stavu a myslím, že letošek nebude výjimkou.“ Ví, o čem, mluví, protože v lednu tady trénoval. A také ví, že bude ostře sledován kamerami i mikrofony, takže si dá pozor na jazyk.