Marek Nový podruhé v Maroku

18.02.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

MArek Nový

ProGolf Tour – Open Samanah, Samanah Country Club, Al Haouz, Marrákeš, Maroko
(16. – 18. února 2014, časový posun: -1 hodina)

Úterý – finálové kolo
Na Marka Nového zbyla jen nejnižší prémie 180 eur za 46. místo. Český golfista klesl na samý konec finálového leaderboardu po výkonu 78 ran (+6). Konečným skóre plus sedm nemohl ostatním konkurovat a na místo před sebou ztratil dva údery. Po birdie na třetí jamce (originálně dvanáctá) začaly trable. Po double bogey na tříparu číslo 14 posbíral postupně šest bogey a až v samém závěru, na tříparové osmičce, kterou hrál jako předposlední, dokázal zopakovat birdie ze svého nedělního kola. Po čtyřech startech má Nový v Order of Merit zapsán zisk 600,33 eura, což stačí na šestou desítku průběžného pořadí. V Open Samanah zvítězil Francouz Eduard Espana s konečným výsledkem -11.

Pondělí – 2. kolo
Zlepšení na 70 ran (-2) vyneslo Marka Nového na dělené třicáté místo. S průběžným skóre +1 získal zpět podlomenou sebedůvěru a zahraje si finále. Český golfista začínal na desátém odpališti a hned zkraje se mu podařilo zahrát tři birdie za sebou. Z toho těžil až do konce, mezi samé pary vklínil už jen bogey na jedničce. Cutem prošel s rezervou jednoho úderu. V čele je Němec Philipp Mejow s osmi ranami pod parem.

Neděle – 1. kolo
Marka Nového čeká boj o cut. Na úvod předvedl výkon 75 ran (+3), prostoupený celou řadou výkyvů. Zpočátku střídal bogey, pary a birdie tak, že se do třinácté jamky držel jeden úder pod parem. Pak však přišlo další bogey a vzápětí double bogey, poslední ránu do plusu přidal na osmnáctce. Znamená to pozici v sedmé desítce průběžného pořadí a nutnost v úterý se zlepšit. V čele je Francouz Eduard Espana se skóre 66 (-6).

První marocký start Marku Novému nevyšel, druhá ze tří tamních zastávek evropského turnajového okruhu je příležitostí k nápravě. Český golfista má ze tří startů na ProGolf Tour jen jeden úspěšný, v němž bral peníze. Od neděle do úterý bude ve startovním poli opět jediným Čechem a před třemi lety, kdy se tady hrálo naposledy, cutem neprošel, stejně jako Petr Nič a Petr Skopový. Hřiště si naposledy vyzkoušela Lucie Hinnerová v loňské ženské Q-School. Designoval ho Jack Nicklaus, má par 72, měří 6 800 metrů, a přestože je to osmnáctka pouštního typu, hned šest jamek se stáčí kolem tří jezírek. Bude se hrát o podíly z dotace 30 tisíc eur, tedy necelých 823 tisíc korun.

Odkazy:… Samanah Country Club … Hřiště na satelitní mapěOrder of merit