Marek Nový druhý na turnaji EPD v Maroku

15.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí

(www.pga.cz)  Nejlepší český profesionál posledních dvou let Marek Nový vyrovnal na EPD Tour svůj nejlepší výsledek. Na turnaji Auto Hall v marockém Agadiru skončil na druhém místě.

Skvělý výkon v závěrečném kole vynesl Marka až na výtečné druhé místo, na které dosáhl i při Sueno Dunes Classic v Turecku. Za vítězem dnes zaostal o dvě rány. V marockém Agadiru dnes zahrál fantasticky první devítku, na níž dokázal čtyřikrát skórovat. Jediného drobného zaváhání se Marek dopustil na 16. jamce, kde se musel spokojit s double-bogey. Následně dokázala tuto ztrátu nahradit birdie a kolo uzavřel s výsledkem 68 ran, což v celkovém součtu znamená skóre -7 a dělenou druhou pozici, za níž inkasuje 2 500 euro.  Díky této prémii se posunul v Order of Merit série na 6. místo (8 150, 85 euro).

Druhý Čech ve finálovém kole Jakub Kučera bohužel nenavázal na své výkony z předchozích dvou dnů a předvedl nejhorší výsledek ze všech tří osmnáctek. Po dvou kolech byl na výsledku -1, ale dnes nasbíral 77 ran (+6) a celkově klesl na dělené 37. místo. V jeho score kartě narazíme na jedno birdie, pět bogey a jedno double bogey. I tak ale Jakub připsal do Order of Merit 309 euro.

Turnaj vyhrál Nizozemec Reinier Saxton, kterému k udržení první příčky stačilo dnešních 70 ran. Saxton vede i průběžné pořadí EPD Tour.