Marathon Classic

20.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lydia Ko

LPGA Tour – Marathon Classic presented by Owens Corning and O-I, Highlands Meadow Golf Club, Sylvania, Ohio
(17. – 20. 7. 2014, časový posun: -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Další ústup z pozic vedoucí hráčky vynesl na první místo a nakonec i k titulu Lydii Ko. Sedmnáctiletá novozélandská golfistka přidala k dubnovému Swinging Skirts LPGA Classic další letošní vítězství, celkem má na zámořském okruhu na kontě čtyři. V závěrečném dějství zapsala 65 ran (-6) a dostala se na konečné skóre -15. To stačilo nejen na Lee-Anne Pace z Jižní Afriky, jež po výkonu na úrovni even par 71 klesla na dělené čtvrté místo, ale i na Jihokorejku Ryu So-yeon, jež skončila o ránu zpět druhá, a na třetí v konečném pořadí Cristie Kerr. Američanka ztratila na vítězku tři údery.

Další pořadí: 7. Martin (-10), 15. Thompson (-8), 18. Diaz (-7), 25. M. Lee, S. Lewis (-6), 32. Ch. Choi, N.Y. Choi (-5), 66. Creamer (+1).

Sobota – 3. kolo
O titul bude ještě boj, čtyři hráčky jsou vměstnány do rozmezí jedné rány a další číhají v záloze. Američanku Lauru Diaz, jež hrála jak double bogey, tak eagle, ale celkově jen even par 71, dostihla Jihoafričanka Lee-Anne Pace díky opakovanému výkonu z pátku 68 (-3). Zdaleka nejlepší golf se však dařil jiné domácí hráčce Marii Jaye Green. Jedno bogey a devět birdie, dohromady 63 (-8) a posun na třetí místo, sdílené s Jihokorejkou Ryu So-yeon. Samostatně pátá je se ztrátou dvou ran na vedoucí příčku Lydia Ko z Nového Zélandu.

Další pořadí: 6. Kerr, Martin (-8), 12. Hedwall (-7), 23. M. Lee, S. Lewis, N.Y. Choi (-5), 36. Thompson (-4), 43. Ch. Choi (-3), 62. Creamer (E).

Pátek – 2. kolo
Američanka Laura Diaz hrála o sedm ran hůř než v rekordním prvním kole, přesto jí výkon 69 (-2) a celkové skóre -11 stačí k udržení pohodlného vedení o tři údery. Na druhou pozici se vysunula Novozélanďanka Lydia Ko a přiřadila se k Jihoafričance Lee-Anne Pace . Diaz je na tomto turnaji ve vedoucí pozici počtvrté. V letech 2009, 2003 a 2002 ji však o víkendu ztratila a skončila na 48., osmém a třetím místě. „Je to výzva, protože jsem v takové situaci nebyla velmi dlouho,“ řekla devětatřicetiletá vítězka dvou turnajů LPGA Tour. Oba tituly získala v roce 2002. „Už dlouho na mě nemířilo tolik kamer, nejradši bych je všechny otočila jinam,“ dodala se smíchem Diaz.
Další pozice:
4. Ryu (-7), 8. Kerr, Hedwall (-5), 31.S. Lewis, N.Y. Choi (-2), 54. M. Lee (E), 67. Creamer, Ch. Choi, Thompson (+1).
Cutem neprošly: Stanford, Piller, Muňoz, Wie, 

Čtvrtek – 1. kolo
Američanka Laura Diaz se mimořádným výkonem 62 ran (-9) ujala vedení před krajankou Austinou Ernst a Lee-Anne Pace z Jižní Afriky. Obě hráčky na děleném druhém místě na ni ztrácejí čtyři údery. Diaz zapsala devět birdie, z toho pět za sebou mezi jamkami 10 až 14. Ke skórování využila jen jednoho pětiparu. Z favoritek se Novozélanďanka Lydia Ko dělí o čtvrtou pozici a domácí světová jednička Stacy Lewis je se skóre -1 až ve čtvrté desítce průběžného pořadí.

Další pořadí: 10. Ryu (-3), 17. N.Y. Choi (-2), 33. S. Lewis, Kerr (-1), 48. Thompson, Ch. Choi (E), 74. Creamer, Stanford, M. Lee (+1), 104. Wie (+3), 130. Muňoz (+6).

Ani po vyčerpávajícím britském šampionátu a náročné cestě zpět do USA neváhala spousta předních hráček s účastí a ve startovním poli je i čerstvá domácí vítězka majoru Mo Martin. Více šancí se samozřejmě dává světové jedničce Stacy Lewis, nebo Paule Creamer, jež loni skončila druhá.

Titul bude obhajovat Beatriz Recari ze Španělska. Jsou tu silné Jihokorejky v čele s Chellou Choi, vítězkou z roku 2010 N.Y. Choi, ale bez Inbee Park. Chybí i česky hovořící golfistky – Sandra Gal startuje doma v Německu a Jessica Korda se soukromě vydala do Česka.

Hřiště s parem 71 se vyznačuje krátkými čtyřpary, ovšem zrádnými s několika vyvýšenými odpališti. Také některé greeny jsou mimoúrovňové, stejně jako dopadové zóny. Hřiště měří 5 955 metrů a končí nepříjemným pětiparovým doglegem.

Odkazy: … Highlands Meadow GC … Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje … Loňské zpravodajství na golf.czRace To CME Globe

.

.