Má Spilková šanci hrát Solheim Cup?

22.07.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
SpilkovJuniorSolheim09

Klára Spilková – Junior Solheim Cup 2009

Solheim Cup je utkání dvanáctičlenných ženských družstev USA a Evropy. Koná se každé dva roky, střídavě s mužským Ryder Cupem.

Turnaj založil výrobce holí Ping Karsten Solheim v roce 1990. Letos se hraje 15. ročník.  Doposud devětkrát zvítězily USA a pětkrát Evropa.

Do týmu se v případě Evropy automaticky dostávájí první čtyři hráčky kvalifikačního žebříčku a první čtyři hráčky Rolex Rankings. Dalším čtyřem udělí divokou kartu kapitánka.

Kapitánkou je většinou některá z významných hráček, které už aktivně nehraje. Letos je hlavou evropského týmu legendární Švédka Annika Sörenstam.

„Do Solheim Cupu zbývá méně než 30 dní,“ píše na svém blogu Sörenstam. „Když jsem před 18 měsíci byla jmenována kapitánkou, měla jsem na radaru asi 30 hráček. Toto číslo se pomalu zmenšovalo. Nyní pozorně sledujeme 16 hráček, které mají za měsíc možnost reprezentovat Evropu,“ upřesnila kapitánka evropského týmu.

Termín Solheim Cupu se blíží. Letos se hraje na půdě USA v Iowě 18. – 20. srpna. Sörenstam by volbu čtyř hráček měla oznámit  v neděli, 6. srpna, po zbývajících turnajích Ladies Scottish Open a Ricoh Womens British Open.

Česká profesionálka Klára Spilková šanci na přízeň kapitánky má. Bude hrát oba zmíněné turnaje, je na 11. místě žebříčku Solheim Cupu a je vedoucí hráčkou evropského žebříčku. Skutečnost, že v roce 2009 hrála Junior Solheim Cup, by při výběru také mohla napomoci.

Odkazy:    Stránky Solheim Cup     Tým Evropy    Blog Anniky Sörenstam

.