Luke Donald nebude obhajovat svůj loňský titul

31.10.2012 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Luke Donald bude příští měsíc chybět na turnaji Children’s Miracle Network Hospitals Classic, který se hraje na hřišti Magnolia Golf Club. Důvodem nejsou jeho zdravotní problémy, ale otcovské povinnosti. Bude se starat o své nemocné dítě, které má jít v termínu turnaje na operaci.

„Moc mě mrzí, že nebudu moct tento rok obhájit svůj loňský titul. Obzvláště proto, že v minulém roce pro mě byl tento turnaj důležitým a pozitivním bodem,“ oznámil Donald v pondělí prostřednictvím tiskové zprávy. Golfová kariéra je velice náročná, co se času týče a hráči kvůli ní a neustálému cestování, často nemají možnost užít si času s rodinou. „V tomto případě musím být doma, turnaj Children’s Miracle Network pro mě znamená hodně a já jim přeji, aby byl tento ročník stejně tak úspěšný, jako ten minulý.“

Když se nemůže turnaje zúčastnit, přispěl alespoň nemalou částkou na nemocnici Lurie Children’s Hospital v Chicagu, která spadá do sítě nemocnic Children’s Miracle. Donald sezónu 2012 na PGA TOUR uzavřel na šestnácté příčce v žebříčku FedExCupu a čtrnáctým místem na money-listu s jedním vítězstvím.

 

Aneta Zárubová