LET – Lucie Hinnerová v Maroku

16.12.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Lucie Hinnerová Maroko 2013 - 4. kolo

LET – 2014 Lalla Aicha Tour School Final Qualifying, Marrákeš, Maroko
(14. – 18.12.2013, časový posun: -1 hodina)

Úterý – 4. kolo
Hrát se začalo po hodinovém zpoždění kvůli promáčenému hřišti a sen Lucie Hinnerové o postupu do finálového kvalifikačního kola se začal rozplývat už na první devítce. Hrála nejprve tu druhou hřiště Al Maaden, kde se jí přitom v neděli tak dařilo. Po bogey hned na desítce přišlo double bogey na jamce číslo 13 a česká hráčka pak ještě přidala dalších pět ran navíc. Zakončila den výkonem 80 ran (+8) s celkovým skóre 77,69,76,80 +14 a konečným umístěním na 82. místě. Na úspěšný cut a jistou účast ve středečním finále by Hinnerová bývala potřebovala zajít nejvýše jeden úder nad par. Poslední postupová pozice je na skore +7.
Hinnerová jako účastnice final stage obdrží pro příští rok  statut 12a s omezenými herními příležitostmi.

„Na dnešní hru bych chtěla zapomenout,“ posteskla si česká hráčka našemu zpravodaji v Maroku. „Ale celkový dojem je kladný. Dostala jsem se do druhé stage a nabrala jsem zde spoustu zkušeností, které zúročím v příští sezóně. V turnaji mě nejvíce zradilo puttování. V příštích měsících na něm budu usilovně pracovat,“ doplnila Hinnerová.

 

Před startem 4. kola

Hinnerová vstoupí do 4. kola na hřišti Al Maaden v 10:00 našeho času. Dnes se rozhodne, zdali se udrží v šedesátce hráček, které půjdou do posledního kola, anebo pro ní kvalifikace skončí a bude se vracet domů.   Oproti včerejšku, kdy ve flightu o dvou hráčkách prolétly hřiště za čtyři hodiny, jdou Hinnerová a spoluhráčky dnes opět ve třech a osmnáctka bude trochu pomalejší. Hřiště Al Maaden je pro Lucii příznivější a pro udržení se v šedesátce by nemělo být nemožné. Tak pevné nervy Lucie. Na snímku vlevo z dnešního rána, chvilka před startem (pivo je trenérovo).

 

Lucie Hinnerová

Pondělí – 3. kolo
Návrat na hřiště Samanah znamenal pro Lucii Hinnerovou návrat k horšímu výkonu. Nebyl tak špatný jako její sobotní start na zdejší osmnáctce, ale skoro. Česká golfistka zahrála 76 ran (+4), zhoršila své průběžné skóre na +6 a je nyní na 60. místě. To už je těsněna hraně postupu do finálového kola, o které se bude muset poprat v úterý na Al Maaden, kde se jí v neděli dařilo přece jen o poznání líp. Středeční finále čeká na šedesátku účastnic finálové kvalifikační fáze.
Hinnerové se tentokrát vůbec nepodařilo zapsat byť jen jediné birdie. Bojovala o pary a čtyřikrát tento boj prohrála. Jejích bogey přibývalo pozvolna – hrála je na jamkách 4, 7, 13 a 15, vždy šlo o čtyřpar. Postupně spadla až do sedmé desítky průběžného pořadí, kolo se stále hraje.
Do vedení nastoupila Dánka Julie Tvede (-7) o ránu před včerejšími lídry Norkou Martens a Američankou Teachman, doplněné o rakouskou amatérku Ninu Muehl (všechny -6).

„Tohle hřiště mi tolik nesedí, ale zítra je taky den. V první devítce jsem hrála slušně, vytvořila jsem si par birdie šancí, ale bohužel jsem je neproměnila. Druhá devítka byla spíše už o záchraně, netrefovala jsem greeny v regulaci a tak jsem musela hodně přihrávat. Zítra mám co dohánět, je to výzva, “ svěřila se Hinnerová našemu zpravodaji v Marrákeši.

Do posledního kola před cutem nastoupí česká hráčka zítra v 10 hodin našeho času ve flightu se Skotkou Heather Stirling a Francouzkou Lucií Andre. Hraje se na hřišti Al Maaden, které Hinnerové vyhovuje lépe.

Lucie Hinnerová - Q-School LET Marrákeš 2. kolo

Neděle – 2. kolo
V druhém pokračování vytáhla Lucie Hinnerová na hřišti Al Maaden z bagu to lepší ze svého golfového umění. Zahrála o osm ran lépe, donesla výsledek 69 ran  (-3)  a posunula se výsledkovou listinou nahoru na 35. místo (+2). V první devítce zahrála Hinnerová jediné bogey kola, a to na druhé jamce, druhou devítku prošla hladce se dvěma birdie, na šestnáctce a sedmnáctce. Hřiště  Al Maaden Hinnerové sedlo, je kratší s pomalejšími greeny.  V pondělí se česká hráčka vrací na hřiště Samanah.

„Včera jsme s trenérem Petrem Moučkou zapracovali na železech. Dnes z toho bylo hodně birdie šancí, spadla tam čtyři, takže si nechávám něco i na další kola. Pomohla mi také podpora pana Křikavy a pana Suchánka z agentury WGM, která mě podporuje. Přiletěli se na mě podívat až do Marrákeše a šli se mnou od sedmé jamky,“ sdělila Hinnerová našemu zpravodaji v Maroku.

Do čela kvalifikace se postavily Norka Caroline Martens a Američanka Tessa Teachman, obě se skóre -5. Třetí pozici (-5) dělí Italka Sofie Sandolo s Angličankou Annou Scott.
V pondělí startuje česká hráčka v 10:00 našeho času ve flightu s Filipínkou Miou Piccio.

 

Lucie Hinnerová Marrákeš 2013 - 1. kolo

Sobota – 1. kolo
V prvním kole hrála Lucie Hinnerová 77 úderů (+5), což ji řadí na 71. místo výsledkové listiny.  Zahrála šest bogey a jedno birdie. Trápilo ji především patování. 
V čele je Švédka Rebecca Sorensen (-6) před trojicí hráček se skóre -5. Jsou to Američanka Tessa Teachman, Rakušanka Nina Muehl a Norka Caroline Martens.

„Potřebuji lépe trefovat greeny, dlouhé putty a více se přiblížit jamce. Dneska to nebylo úplně špatné, ale zítra to musí být lepší,“ řekla Hinnerová našemu zvláštnímu zpravodaji v Marrákeši.

Do druhého kola na hřišti Al Maaden startuje Hinnerová v neděli v 11:27 našeho času ve flightu s Namibijkou Bonitou Bredenhann a Švédkou Vivou Schlasberg.

Další pořadí: 5. Sandolo (-4),  17. Boulden (-1), 42. Lampert, Zuel, Maggetti (+1), 50. Andre (+2), 60. Bourdy (+3), 81. Maissongrosse (+6).

 


Lucie Hinnerová

Jana Peterková, Zuzana Mašínová, Jessica Korda a Klára Spilková jsou jména českých hráček, které z českého prostředí vystoupaly do výšin evropského a světového golfu. Nyní se o postup do evropské elity pokouší další – Lucie Hinnerová. Po přestupu k profesionálům v září letošního roku se již účastnila několika profesionálních turnajů. Tím posledním byla předkvalifikace skupiny B (PreQ B), ve které byla úspěšná a postoupila do závěrečné kvalifikace o kartu na sezonu Ladies European Tour.

Od soboty 14. do středy 18. prosince se 2014 Lalla Aicha Tour School Final uskuteční v marocké Marrákeši. Z pětikolového turnaje vzejde třicítka hráček s oprávněním účasti na turnajích série Ladies European Tour 2014. Ze čtyř kol hraných střídavě na hřištích Samanah a Al Maaden se po cutu jen šedesátka hráček dostane do finále. Ty budou v posledním pátém kole hrát na hřišti Samanah o třicet karet statutu 8a, který zaručuje účast na většině turnajů programu LET 2014.

Oproti PreQ v Rabatu bude mít Hinnerová v Marrákeši podstatně těžší úlohu. Závěrečnou kvalifikaci bude hrát armáda ostřílených hráček, které se letos nevešly do 80. místa redukovaného žebříčku LET a pro účast v příštím ročníku musí projít kvalifikací. Na startu budou Alonso, Andre, Boulden, Bourdy, Elosegui, Giquel-Betan, Ricordeau, Rigon, Sandolo, Whitaker, Zuel a další jména z letošního okruhu LET.

Hřiště Samanah nakreslil Jack Nicklaus. Má par 72 a délku 6 800 metrů ze žlutých odpališť. Hřiště Al Maaden má par 72 a délku 6 249 metrů ze žlutých odpališť.

Hinnerová půjde první dvě kola ve flightu s Namibijkou Bonitou Bredenhann a Švédkou Vivou Schlasberg. V sobotu startují z desítky v 10:33 a v neděli z jedničky v 11:207 našeho času.

Na místě bude vedle Hinnerové reprezentovat Českou republiku další osoba. Hlavním rozhodčím Lalla Aicha Tour School Final Qualifying 2014 je Michael Jon. Pro desetičlennou skupinu českých mezinárodních rozhodčích je to vysoké uznání. K prestižní účasti Dalibora Procházky v Rules Committee EGA  přibývá v Maroku další významný post českého rozhodčího v evropském golfu. Připomeňme, že mezinárodními rozhodčími s nejvyšším certifikátem R&A jsou v Česku Václav Janoušek, Dalibor Procházka, Bolek Bobčík, Michael Jon, Jiří Kubelík, Luboš Klikar, Josef Slezák, David Jirků, Jiří Kaminský a Aleš Libecajt.

Odkazy: … Samanah Golf …. Hřiště na sat. mapěAl Maaden GolfHřiště na sat. mapěStránky turnajeStránky Lucie Hinnerové Facebook Lucie Hinnerové

 

.