Walmart NW Arkansas Championship

30.06.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Stacy Lewis

LPGA Tour – Walmart NW Arkansas Championship Presented by P&G, Pinnacle Country Club, Rogers, Arkansas, USA
(27. – 29. června 2013, časový posun: -7 hodin)

Neděle – 3. kolo
Čtyři hráčky dosáhly v závěrečném dějství nejlepšího výsledku 65 ran (-6), ale jen jedné to vyneslo titul. Získala ho Američanka Stacy Lewis a může se radovat ze třetího letošního vítězství, čímž vyrovnala svou loňskou bilanci. K nejlepšímu roku 2012 jí chybí vyhrát ještě jednou. Dosáhla celkového skóre -12, na druhém místě za světovou jedničkou skončily se ztrátou jednoho úderu krajanky Cristie Kerr a Andela Stanford s Novozélanďankou Lydií Ko. Čechoameričanka Jessica Korda neměla nejlepší den a klesla na dělené 54. místo, za vítězkou zaostala o třináct úderů.

Vítězce uvolnila cestu krajanka Michelle Wie, jež zažila zvláštní útlum v podobě bogey na jamkách 9, 10 a 11. Jinak hrála samé pary a birdie na sedmnáctce, které jí ale už nebylo nic platné, vedení po dvou kolech neudržela. Lewis zapsala jediné bogey na devítce, ale dostatečně skórovala, zvlášť trojice birdie z jamek 15 až 18 ji vynesly k prvenství. „Nevěděla jsem, jaká je situace, až na mě někdo z publika zavolal, že ztrácím jednu ránu. Jsou to takové stresové situace u každé rány, ale pak přijde to krásné uvolnění. Kvůli tomu, kvůli akovým bitvám to hrajeme,“ zářila nejlepší žena.

Další pořadí: 5. Ryu (-10), 6. Ch. Choi, Pettersen (-9), 8. Wie (-8), 15. I. Park, N.Y. Choi (-7), 23. Piller (-5), 37. Muňoz, Feng, Salas, Nordqvist (-3), 54. Korda (-1), 64. Tseng (+1).

Dohrávka 2. kola
Do čela se posunula Američanka Michelle Wie se skóre -10. Hrála podruhé 66 (-5) a dostala se o dva údery před Jihokorejku Ryu So-yeon. Kanaďanka Alena Sharp po výkonu 72 (+1) opustila vedoucí pozici a klesla až na čtrnáctou příčku. Jessica Korda postoupila z dvaadvacátého místa, Sandra Gal neprošla cutem.

Sobota – 2. kolo
Pro špatné počasí stáhli pořadatelé hráčky ze hřiště ve chvíli, kdy vedla Američanka Michelle Wie. Vítězka Women´s US Open z minulého týdne měla dávno odehráno a se skóre -10 si udržovala náskok dvou ran před Jihokorejkou Ryu So-yeon, jež také stihla druhé kolo absolvovat celé. Z těch žen, které čeká dohrávka, má naději na průnik do nejvyšších pater leaderboardu Dánka Line Vedel, jež byla v okamžiku přerušení na skóre -7 po třinácti zkompletovaných jamkách.

Kanaďance Aleně Sharp, jež vedla po prvním dnu, chyběly do konce tři celé jamky a už byla v pozici mimo top 10. Pokles postihl i Jessiku Korda, jež po výkonu 71 (E) zůstala na mínus třech a může se udržet v nejlepší pětadvacítce. Druhá žena českého původu Sandra Gal měla za sebou jedenáct jamek druhého kola a průběžná bilance +6 je dost vzdálená předpokládanému cutu.

Pátek – 1. kolo
Alena Sharp se nikdy neobjevila ve vedení tak velkého turnaje, tentokrát k tomu jejích 65 ran (-6) stačí. Kanadská hráčka má těsný náskok jednoho úderu před americkou vítězkou Women´s US Open z minulého týdne Michelle Wie a dalším překvapením zahajovacího dne Alejandrou Llaneza z Mexika. Neamerickým golfistkám se vůbec dařilo, o čtvrté místo se dělí Paz Echeverria z Chile. Jennifer Rosales z Filipín, Švédka Caroline Hedwall, Číňanka Feng Šan-šan, Thajky Pornanong Phatlum s Moriyí Jutanugarn a Jihokorejky Oh Ji-young s Ryu So-yeon (všechny -4). Těsně za první desítkou začala turnaj Jessica Korda, druhá česky hovořící žena ve startovním poli Sandra Gal po výkonu 74 (+3) bude bojovat o cut.

„Bylo to docela snadné,“ usmála se nad kolem se sedmi birdie a jedním bogey Sharp. „Vlastně jsem nebyla pořádně v roughu, nepatovala z větší dálky než nějakých šest metrů a spoustu puttů jsem proměnila. Bylo to moc fajn, hrát a necítit žádný tlak.“ Na stejném hřišti startovala už pětkrát, nikdy nepronikla do první padesátky konečného pořadí. Hra na greenech jí podle statistky LPGA Tour dělá potíže. „Zapracovala jsem na tom v posledních týdnech doma v Kanadě. Jsem uvolněnější a víc si věřím,“ dodala.

Další pořadí: 14. Muňoz, Stanford, N.Y. Choi, Pettersen, Korda (-3), 25. Kerr, I. Park, Ko (-2), 43. Nordqvist, Ch. Choi, S. Lewis (-1), 58. Tseng, Thompson (E), 94. Salas (+2), 108. Gal (+3).

 

Před turnajem
Do hry jde jak vítězka Women´s US Open z minulého týdne Michelle Wie, tak druhá z tohoto majoru, její krajanka a světová jednička Stacy Lewis, jež má jako bývalá studentka University of Arkansas bude mít výraznou podporu domácího publika. Americký kontingent hráček zahrnuje i Jessiku Korda, druhá hráčka s českými kořeny Sandra Gal reprezentující Německo nechybí. Z první světové desítky chybí pouze Australanka Karrie Webb. Titul bude obhajovat Jihokorejka Inbee Park, jež loni zdolala v play-off krajanku Ryu So-yeon. Hraje se o podíly z dotace dva miliony dolarů (asi 40,4 milionu korun) na hřišti s parem 71 a měřícím 5 842 metrů. U přetěžké tříparové sedmnácté jamky je tradičně hlučná tribuna, po tomto vypětí čeká dlouhý závěrečný pětipar, kde lidé fandí po celé délce.

Odkazy: … Pinnacle Country Club … Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnaje …  Loňské zpravodajství na golf.czRace To CME Globe

.