Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Q-School LPGA – Vlčková neprošla

29.11.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
VlckovaFoxcon17b

Karolína Vlčková

LPGA – LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, Daytona Beach, Florida, USA (29.11. – 3.12.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Karolína Vlčková  do LPGA 2018 nepostoupila.
Poslední kolo začínala na 10. odpališti a prvních devět jamek hřiště Hills hrála bez birdie. Po pěti parech přišlo první bogey, které však ještě mnoho neznamenalo. Sen o LPGA se začal rozpouštět na osmé jamce (čtyřparu č.17) kde přišlo druhé bogey. Třetí bogey na deváté jamce (čtyřparu č.18) odkázalo postup mezi dvacet nejlepších do úrovně zázraků, protože v druhé devítce by Vlčková musela srazit skore o šest ran z +4 na hranici postupu, která v tu chvíli byla -2.
V druhé polovině kola však Vlčková přidala další tři bogey. Až na 16. a 17. jamce přišly první dvě birdie. Kolo uzavřela parem. Dohromady šest bogey a dvě birdie, 76 ran, čtyři nad par. S celkovým skore +5 skončila Vlčková na 60. místě. Nezbude na ní ani jedna z 25 karet s omezeným statutem LPGA pro hráčky na 21. až 45. místě.

Zřejmě zapracovala psychika nebo zdravotní stav. V předchozích dvou kolech na stejném hřišti hrála velmi dobře, obě kola pod par, 71 a 70 ran. Dějiště pátého kola hřiště Hills vyhovovalo Vlčkové více než hřiště Jones, kde hrála 75 a 73.

Karolína Vlčková tedy nebude mezi hráčkami, které příští rok nově uvidíme na LPGA. Neúspěch to není. Těch, které jako ona nepostoupily, je nakonec přes stočtyřicet, včetně Kláry Spilkové, která vypadla o kolo dříve. Významné je, kam až se Vlčková dostala, že prokázala svůj potenciál. Dokázala, že na to má.
Nyní má k dispozici plnou kartu na Symetra Tour. Další pokus o vstup do nejvyšší světové ligy bude mít za rok, ať už díky výsledkům v Symetra Tour nebo opět v kvalifikaci.

Skorkarta Vlčková – 5. kolo

SkorkartaVlckova5k

Leaderboard

*

Vlckova3

Karolína Vlčková

Sobota – 4. kolo
Karolína Vlčková prošla cutem, Klára Spilková do finálového kola nepostoupila.
Klára Spilková dohrála čtvrté kolo s výsledkem 72 ran. V první devítce, kterou hrála jeden úder nad par, zaznamenala jedno birdie a dvě bogey. Druhou devítku hrála jeden úder pod par, se dvěma birdie a jedním bogey. Celkové skore  Spilkové +5  je jednu ránu za aktuální hranici cutu (+4).

Karolína Vlčková je na tom  o čtyři rány lépe. V první devítce hrála devět parů. V druhé devítce zahrála první birdie na druhé jamce a druhým birdie uzavřela své nejúspěšnější  kolo na turnaji, které dohrála s výsledkem 70 ran, dvě pod par..Je z toho krásné 34. místo. Vlčková s celkový skore +1 prošla cutem do finálového kola.

Aktuální hranice postupu mezi 20 nejlepších, které získají kartu na LPGA 2018 je aktuálně na hodnotě -1. Vlčkové v tuto v chvíli chybí k úspěchu pouhé dva údery.

Vede Japonka Nasa Hataoka (-11), před Jihoafričankou Paulou Rieto a Číňankou Tiffany Chan (-8).
Další pozice:  4.Artis (-7),  5. G. Hall (-7), 9. Sobron (-4), 18. Ras – Anderica, Lenhart (-1), 34. Popov (+1), 34. Mika Miyazato, Lin (+1), 63. Ricordeau (+4).
Cutem neprošly: Spilková, Itturrios, Dreher, Cowan, Boqvist, Bregman, MacLaren, Boineau, VanDam, L.Hall, Rozsa, Burke, Lampert.

Do finálového kola vyrazí Vlčková v neděli v  13:30 našeho času z desítky odpaliště hřiště Hills.

„Ahoj všichni. Moc děkuju za podporu kterou jste mi tento týden do Ameriky posílali,“ děkuje Spilková na svém FB profilu.  „Bohužel jsem dnes nepostoupila cutem o ránu. Jediné, co k tomu mohu říct je, že jsem vděčná za všechny momenty které mi život přináší, ať jsou jakékoliv. Je to tak, jak to má být a ze zkušenosti vím, že občas špatná zkušenost je nakonec ta nejlepší a nejcennější. Popravdě tento status píši asi tři hodiny potom co jsem dohrála… takže to zní, jak kdybych byla nad věcí… poté co jsem na poslední jamce dala trojputt, jsem nad věcí rozhodně nebyla (to si každý dokáže představit). Byla jsem pěkně naštvaná, jako to každý z nás občas umí. Dostala jsem ze sebe všechny emoce a teď to ve mně pomalu začíná uzrávat. Moc se těším příští týden na závěrečný turnaj do Dubaje, kde začínám už ve středu. Také přeji Káje ať jí to tam zítra padá a splní si svůj americký sen,“ drží palce Spilková, které za pár dní začíná oblíbený Omega Dubai Ladies Classic.

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 4. kolo

VlckovaSkore4k

Skorkarta Kláry Spilkové – 4. kolo

SkoreSpilkova4k

 Leaderboard

*

SpilkovaVlckova129b

Klára Spilková a Karolína Vlčková

Pátek -3. kolo
Ve flightu č. 39 se v pátek mluvilo česky. Klára Spilková má českého kedíka Martina Konečného a Karolína Vlčková v Česku již dlouho působícího Davida Cartera, který kromě nošení bagu, Karolínu také  koučuje.
Dnes se obě české hráčky sešly na jedničce odpališti a společně vyrazily na hřiště Jones.

Karolína Vlčková dnes hrála 73 ran, jednu nad par. Zatímco v první devítce uhrála tři birdie a byla jednu pod, v druhé se jí povedlo už jenom jedno, zato nastřádala tři bogey.  Je z toho pozice na 56. místě (+3), zatím v zóně postupu cutem.
Spilková dnes nedosáhla jediného birdie. Se třemi bogey donesla výsledek 75 ran a s celkovým skore +5 odsunula se na 73. místo (+5), ze kterého se musí v sobotu dostat dopředu.

Do čela turnaje se probojovala Japonka Nasa Hataoka (-8). Vede o ránu před Tiffany Chang z Hong Kongu a Američankou Marissou Steen (-7).

Další pozice: 4. Artis (-6), 5. Lenhart  (-), 8. Sobron (-4), 11. G.Hall (-3), 16. L.Ras-Anderica (-2), 21. Lin (-1), 26. M.Niyazato (E), 44. Itturios, Cowan (+2), 73. Popov (+5), 88. Boqvist (+6), 106. Van Dam (+8), 113. L.Hall, Rozsa (+9), 134. Boineau (+11), 143. Lampert (+13).

Po sobotním čtvrtém kole bude pokračovat do nedělního finále už jenom 70 hráček a dělená místa. Aktuálně to znamená skore +4.
Hranice postupu do LPGA 2018 pro 20 hráček je zatím na hodnotě -2.

Na čtvrté kolo se české hráčky vracejí na přívětivější  hřiště Hills. Spilková startuje ve 14:00 z desítky odpaliště, Vlčková  z jedničkyve 14:33 našeho času.

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 3. kolo

SkoreVlckova3k

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

SkoreSpilkova3k

 Leaderboard

*

VlcSpil129

Karolína Vlčková a Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
Obě české hráčky se zlepšily, zahrály pod par a posunuly se výsledovkou o více jak 50 míst dopředu. Také dnes hrály shodný výsledek.

Jako první  dohrála Karolína Vlčková. Startovala z jedničky odpaliště hřiště Hills Course. Začala sice bogey, které však hned napravila berdíkem na třetí jamce. Na osmé jamce přidala další birdie a první devítku hrála ránu pod par. V druhé devítce přišlo birdie na 12. jamce, ovšem hned smazané bogey na třináctce. Berdíky na čtrnáctce a patnáctce stáhly skore na tři rány pod par. Na sedmnáctce a osmnáctce zahrála bogey. Druhé kolo skončila výsledkem 71 ran, jednu pod par. Výsledek jí posunul o 56 míst dopředu, na 43. místo.

Spilková v první devítce zahrála dvě birdie, jedno bogey a jedno double bogey. V druhé devítce se zlepšila, přinesla čtyři birdie a dvě bogey. Celkem druhé kolo za 71 ran, jednu pod par a spolu s Vlčkovou je  na 43. pozici.

Vede Američanka Marissa Steen (-6), před Japonkou Nasa Hataoka  (5) a Němkou Leticií Ras-Anderica (-4).

Další pozice: 4. Artis (-3), 16. Mika Myiazato (-1), 20. Herbin, Popov (E), 28. Cowan (+1), 43. G.Hall, Lin (+2), 57. Itturios (+3), 70. Boqvist, Rozsa (+4), 99. L.Hall (+6).

V pátek půjdou Spilková a Vlčková ve flightu společně. Vyrazí z jedničky odpaliště hřiště Jones ve 14:55 našeho času. Třetí ve flightu bude Američanka Kelly Grassel.

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 2. kolo

SkoreVlckova2k

Skorkarta Kláry Spilkové – 2. kolo

SkoreSpilkova2k

 Leaderboard

.

Vlckova

Karolína Vlčková

Středa – 1. kolo oprava
Pořadatel finálové kvalifikace má trochu problémy se scoringem. Po několika hodinách od dohrání českých hráček se objevila výsledková listina s jinými hodnotami jak v čele turnaje, tak u Kláry Spilkové. V těch jsou Spilková i Vlčková na stejném 99. místě (+3)  a v čele jsou Sherman Santiwiwatthanaphong, Nasa Hataoka, Hymien Kim, Gabriela Then a Anne Van Dam s výsledkem -4.

Opravená skórkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

SpilkovaScore1kc

*

VlckovaSpilkova129b

Karolína Vlčkoví a Klára Spilková

Středa – 1. kolo
Z Češek dnes hrála lépe Vlčková. Začínala na 10. odpališti Jones Course. Po devíti jamkách měla na kontě dvě bogey. V druhé devítce přidala ještě jedno bogey a první kolo uzavřela se skore 75 ran (+2). Na výsledkové listině zaujala místo na začátku druhé stovky pořadí probíhajícího kola.

.

Skorkarta Karolíny Vlčkové

SkoreVlckova1k

Spilková vykročila špatnou nohou. Začala na desátém odpališti Jones Course. V první devítce hrála dvě bogey a jedno birdie a polovině kola byla na skore +1. V druhé devítce však nastřádala další tři bogey a první hrací den uzavřela s výsledkem 76 ran (+4). Po dohrání byla v druhé stovce pořadí  probíhajícího prvního kola.

Skorkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

SpilkovaScore1kb

Lídry v klubovně jsou Američanka Gabriela Then a Holanďanka Anne Van Dam, obě se skore -5. Do druhého kola vyrazí  Spilková ve čtvrtek v 16:23 našeho času z jedničky odpaliště hřiště Hills. Karolína Vlčková ve 14:11 z jedničky odpaliště stejného hřiště.

Leaderboard .

SpilkovaVlckova129

Klára Spilková a Karolína Vlčková

 Úvod
Klára Spilková a Karolína Vlčková s kedíky Martinem Konečným a Davidem Carterem nastoupí ve středu, 29. listopadu na start prvního kola LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage III, neboli závěrečné kvalifikace o karty LPGA Tour na příští rok. Bude-li některá z nich úspěšná a umístí se mezi dvaceti, které postoupí, je to důvod k bouchání šampaňského a teď už opravdu platných větách o přepisování historie. Byla nebo byly by to totiž první hráčky České republiky, které to dokázaly.

Letošní finálová kvalifikace se hraje na 5 kol (90 jamek) v komplexu LPGA International v Daytona Beach. Uskuteční se souběžně na hřištích Hills a Jones Course. Po čtyřech kolech (72 jamkách) provede pořadatel cut pro 70 nejlepších hráček a dělená místa. Finálové kolo se hraje na Hills Course.

Do LPGA 2018 postoupí nejlepších 20 hráček. Dalších 25 v pořadí získá podmíněný status na příští sezónu.

Hills Course má par 72 a délku 6.004 metrů. Jones course má mar 72 a délku 5.897 metrů.

Odkazy:    Daytona Beach GC    Hřiště na satelitní mapě    Stránky kvalifikace

*