Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA Taiwan Championship

27.10.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Sunrise LPGA Taiwan Championship, Sunrise Golf & Country Club, Jang Mej, Tao-yüan, Tchaj-wan
(24. – 27. 10. 2013, časový posun: +6 hodin)

 

 

Suzann Pettersen

Neděle – finálové kolo
Výkon opět jeden z nejlepších a Suzann Pettersen je úspěšnou obhájkyní titulu, pro který jí v těžkých podmínkách stačil výkon -9 ran, zcela výjimečný v dané konkurenci. O plných pět úderů zpět skočila druhá Azahara Muňoz ze Španělska a jedinými dvěma dalšími hráčkami s konečným mínusovým skóre jsou třetí Švédka Caroline Hedwall (-2) a čtvrtá Ji Eun-hee z Jižní Koreje (-1).
Ještě na první devítce nebylo jasné, jestli Norku nepotká podobné zakolísání jako v sobotu. Jedno i druhé birdie zase smazalo „rychlé“ bogey. Na třinácté a čtrnácté jamce však Pettersen dvakrát rychle po sobě skóre snížila a bylo hotovo. Závěrečné birdie na osmnáctce bylo stvrzením dominance skandinávské golfistky.
Další pořadí:
5. Pak (E),  8. Recari (+1), 11. Creamer, N.Y. Choi, Ciganda (+3), 19. Thompson (+4), 24. Wie (+6), 28. A. Mijazato (+8), 40. Tseng (+10), 64. Ch. Kim (+21).

Sobota – 3. kolo
Suzann Pettersen pronásleduje sama sebe. Po špatném začátku v podobě tří bogey na jamkách 2, 4 a 5, dala konkurentkám šanci, ale pak svůj výkonnostní výkyv ustála a dotáhla kolo k výsledku 73 ran (+1). V podmínkách, kdy pod par hřiště hraje v jednom dnu kolem deseti hráček, to není zase tak špatné. A Norce to dává před nedělním závěrem stále docela solidní náskok čtyř úderů před trojicí na děleném druhém místě. Tvoří ji dvě Španělky, Carlota Ciganda a Azahara Muňoz, společně s Yoo Sun.young z Jižní Koreje.
V mínusových číslech už po kvartetu jmenovaných není nikdo, počet hráček na úrovni even par a lepší klesl na šest. Nejlepším denním výsledkem je 69 (-3) a spolu s Muňoz ho dosáhly ještě korejské golfistky Pak Se-ri, Jenny Shin a Ji Eun-hee. Kontingent žen této asijské velmoci tvoří polovinu turnajového top 10.
Další pořadí:
5. Hedwall, Recari (E), 7. Pak, N.Y. Choi (+1), 12. Thompson (+2), 16. Creamer (+3), 31. A. Mijazato (+6), 35. Wie (+7), 51. Tseng (+10), 64. Ch. Kim (+14).

Pátek – 2. kolo
Už jen devět hráček zůstává na úrovni even par a lepší, mezi nimi pak naprosto ční Suzann Pettersen. Norka zahrála 69 ran (-3), dostala se na průběžné skóre -7 a zvýšila své vedení na pět úderů. O druhé místo se dělí Španělka Carlota Ciganda a Jihokorejka Yoo Sung-jong. Ta se jediná dokázala lídryni vyrovnat výkonem 69.
Ozdobou výkonu vedoucí hráčky byl odpal na tříparové druhé jamce. Pettersen poslala míč rovnou do jamky a její hole-in-one přebil vše, co bylo v ten den na tchajwanském hřišti k vidění. Na deváté jamce ubrala další ránu a na druhé devítce jedním bogey a jedním birdie své skóre uhájila. Úlohu měla usnadněnou i proto, že žádná z konkurentek, které se po úvodním dnu dělily o druhé místo, nedokázaly své výkony zopakovat.
Další pořadí:
6. Hedwall, Walshe (E), 10. Muňoz (+1), 13. Creamer, N.Y. Choi (+2), 20. Pak, Thompson (+4), 33. A. Mijazato (+6), 45. Ch. Kim, Wie (+7), 62. Tseng (+10).

Čtvrtek – 1. kolo
Na tomto hřišti bude Suzann Pettersen těžko k překonání. Svým startem to dala jasně najevo. Výkon 68 ran (-4) norské obhájkyně titulu je o tři údery lepší, než jakého dosáhly nejbližší konkurentky. Jsou čtyři a dělí se o druhé místo, pak je ještě početnější skupina na úrovni even par a jedině tento tucet hráček dokázal zahrát výsledek bez plusového znaménka. Světová jednička Inbee Park sice ještě v týdnu před turnajem figurovala v listině přihlášených, ale na start se nedostavila.
Ani lídryně se nevyvarovala dílčích chyb, má ve skórkartě bogey ze dvou tříparových jamek (2 a 16). Mezi ně však Pettersen vsadila šest birdie a tomuto počtu se přiblížila už jen Caroline Hedwall ze Švédska, jež hrála pět birdie a čtyři bogey. Spolu s ní se o druhé místo dělí Američanky Alison Walshe a Irene Cho i Francouzka Karine Icher.
Další pořadí: 6. Creamer (E), 13. Ciganda (+1), 21. Wie, A. Mijazato, N.Y. Choi, Thompson (+2), 47. Pak, Tseng, Ch. Kim (+4).

Loni už se Inbee Park dostávala do formy, ale ještě neoplývala takovou suverenitou jako v této sezoně, a tak nezvládla závěr. V něm se před Korejku na první místo dostala Suzann Pettersen a došla si pro druhé vítězství za sebou. Bude se o něj ucházet i v tomto ročníku a její loňská soupeřka, nyní v roli světové jedničky, zkusí napravit svůj nezdar z předchozího roku. Některé přední hráčky, stejně jako česky hovořící Jessica Korda a Sandra Gal vynechávají. Americká série končí svůj asijský podzim, ačkoli má na programu ještě japonskou zastávku, tu ale až o tři týdny později. Hřiště má par 72 a měří 5 843 metrů. Dotace činí 2 miliony dolarů (necelých 38 milionů korun).

Odkazy: … Sunrise Golf & Country ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeLoňské zpravodajství na golf.cz

 

.