LPGA – Sybase Match Play 2012, zvítězila Španělka Muňoz

21.05.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies PGA Tour – Sybase Match Play, Hamilton Farm Golf Club, Gladstone, New Jersey, USA
(17. – 20.5.2012, časový posun -8 hodin)

Neděle – semifinále a finále
Španělka Azahara Muňoz porazila ve finále tchajwanskou hráčku Candie Kung 2/1. Třetí místo obsadila Američanka Morgan Pressel po výhře nad krajankou Vicky Hurst 2/1. Stejnými výsledky skončila i obě dopolední semifinále.
Muňoz si ve finále vytvořila v průběhu kola a na předposlední jamce jí stačil par k remíze a celkové výhře. Ta je její první na americkém okruhu. „Už jsem byla několikrát blízko, ale nebyla jsem si jistá, jestli mám na to, abych ho konečně získala,“ svěřila se šťastná čtyřiadvacetiletá rodačka z Málagy.
K úrovni finále poznamenala, že byla znát blízkost velké chvíle pro jednu z nich. „Nehrály jsme ten jelepší golf, ale nedělaly jsme tolik chyb. Nezačala jsem dobře a do hry mě dostala až birdie na jednáctce a třináctce, pak už to šlo.“ Španělka se bránila názoru, že vyhrála díky penalizaci soupeřky za pomalou hru. „Obě jsme byly pomalé, jen ona dostala trest, protože byla pomalá vechvíli, kdy už tam byly hodiny. Je mi to líto, ale já jsem neudělala nic špatně,“ dodala Muňoz.
Výsledky – semifinále: Kung (Tchajw.) – Hurst (USA) 2/1, Muňoz (Šp.) – Pressel (USA) 2/1.
Finále: Muňoz – Kung 2/1, o 3. místo: Pressel – Hurst 2/1.

Sobota – osmifinále a čtvrtfinále
Osudem světové jedničky Tseng Ya-ni se stala její tchajwanská krajanka Candie Kung, nasazená v turnaji až jako 49. hráčka. „Je skvělé porazit nejlepší hráčku světa. Zahrála několik chybných ran a tím jsem se dostala do vedení,“ pochvalovala si Kung. Favoritku bez skrupulí poslala z turnaje pryč už v osmifinále v poměru 3/2. A v téže fázi vypadla také druhá žena jamkovky Choi Na-yeon z Jižní Koreje, i když došla až na devatenáctou jamku, kde slavila postup Američanka Morgan Pressel.
Ta po další výhře 5/4 nad Švédkou Annou Nordqvist postoupila do finálového dne, v němž se představí ještě její americká krajanka Vicky Hurst, zatímco další zástupkyně pořadatelské země Stacy Lewis podlehla Azahaře Muňoz ze Španělska.
Výsledky – čtvrtfinále: Pressel (USA) – Nordqvist (Švéd.) 5/4, Hurst (USA) – Ryu (Kor.rep.) 2/0, Kung (Tchajw.) – Granada (Par.)  2/1, Muňoz (Šp.) – Lewis (USA) 5/4.
Semifinálové dvojice: Pressel – Hurst, Muňoz – Kung.

Pátek – 2. a 3. kolo
Česky mluvící hráčky Sandra Gal i Jessica Korda vypadly. Gal prohrála s Američankou Stacy Lewis 4/3. Vítězka řekla, že si v takových zápasech libuje. „Miluji ten tlak. Chci, aby si o mně lidé mysleli, že jsem vynikající hráčka, což si o sobě myslím sama. Chci být nejlepší Američankou a pak světovou jedničkou.“  Kordu vyřadila v poměru 2/0 Korejka Yoo Sun-young, přes jejíž krajanku přešla z úvodního kola. „Byl to těžký zápas. Yoo hrála úžasný golf a mých -5 na jejích -7 nestačilo. Ale mám dobrý pocit, byly jsme blízko velkému golfu,“ uvedla Korda na Facebooku.
Z turnaje venku je také pátá nasazená hráčka Cristie Kerr. V nejdramatičtějším utkání dne ji na devatenácté jamce zdolala americká krajanka Vicky Hurst. Švédka Anna Nordqvist vyřadila turnajovou sedmičku a další Korejku Shin Ji-yai. Vypadly také Karrie Webb a Natalie Gulbis.

Čtvrtek – 1. kolo
Největším překvapením prvního kola je vyřazení norské golfistky Suzann Pettersen, která podlehla Angličance Jodi Ewart. Favoritka vyhrála úvodní dvě jamky a ještě na šestce vedla, avšak na sedmnácté jamce už nemusela dohrávat. Věděla, že náskok své soupeřky nemůže dostihnout, Ewart zvítězila 3/1. Příští vítězčinou soupeřkou bude další severoevropská hráčka Sophie Gustafson ze Švédska. „Měla jsem opravdu pomalý start, ale když jsme na trojce zahráli vyrovnaně, zklidnila jsem se a hned zahrála birdie na čtyřce. Začala jsem mít dobrý pocit ze svých želez, soustředila jsem se na svou hru a přineslo to úspěch,“ uvedla Ewart, 210. hráčka světového žebříčku.
Do druhého kola postoupila Jessica Korda po po cenném vítězství 1/0 nad Jihokorejkou Seo Hee-kyung díky birdie na poslední jamce a dál jde také Sandra Gal, jež zdolala 2/0 Pornanong Phatlum z Thajska.
Vyřazena je Japonka Ai Mijazato, jinak dál postoupila většina ostatních favoritek včetně světové jedničky Tseng Ya-ni.

Muži hrají jamkovku, ženy hrají též jamkovku. Suzann Pettersen, loňská vítězka, doufá v obhajobu turnaje, když v loňském finále zvítězila o jednu jamku nad Cristie Kerr. Hraje 64 hráček – Yani Tseng, Karrie Webb, obě Miyazato, Na Yeon Choi, Paula Creamer, Natalie Gulbis, Sophie Gustafson či Jessica Korda.

Hraje počtvrté se na hřišti Hamilton Farm Golf Club s parem 72 a délkou 5 747 metrů.

Dotace turnaje je 1,5 mil. dolarů (13 milionů korun českých) a vítězka si odnese 375 tis. dolarů (7,5 mil. korun českých).

Odkazy: … Hamilton Farm Golf Club …   Hřiště na satelitní mapě …  Stránky turnajeFinanční žebříčekRolex Rankings

.