LPGA – Sunrise LPGA Taiwan Championship

23.10.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Sunrise Taiwan Championship, Sunrise golf & Country Club, Taoyuan, Tchaj-wan
(20 – 23.10.2011, +6 hod.)

Neděle – finálové kolo
Naprostá dominance Tseng Ja-ni se projevila. Přestože domácí hráčka nezahrála nejlepší finálové kolo, dokázala si svou pozici dokonale pohlídat, až se stala neotřesitelnou. Tchajwanka zvítězila s celkovým výsledkem 16 ran pod par a konkurentky na děleném druhém místě v konečném pořadí porazila o plných pět úderů. O druhou pozici se podělily Jihokorejka Amy Yang a Azahara Muňoz ze Španělska.
„Je to neuvěřitelné. Byla bych nejradši, kdyby tento rok nikdy neskončil,“ zářila Tseng, která nejenže dokázala vyhrát první ročník nového ženského podniku ve své vlasti, ale připsala si už dvanácté vítězství ve své tříleté kariéře na LPGA Tour. „Mám ještě dva turnaje do konce szeony a budu se snažit hrát co nejlíp,“ dodala.
Tseng okamžitě oznámila, že věnuje 100 tisíc dolarů (dvě třetiny svého brutto výdělku z tohoto týdne) na konto rozvojového programu na výchovu hráček na Tchaj-wanu. „Myslím, že bych mohla posloužit i jako příklad k následování, takže golfu se u nás začne věnovat více talentů,“ předpověděla v optimistické náladě.
Nejlepší finálové kolo se povedlo Američance Morgan Pressel, která zapsala 65 ran (-7). Díky nedělnímu výkonu se posunula na čtvrtou příčku leaderboardu a podělila se o ni se Švédkou Annou Nordqvist. Obě zaostaly o další dvě rány za druhými v pořadí, mezera mezi nimi a vítězkou už činí ran sedm.
Další pořadí: 8. Kerr (-6), 11. M. Mijazato (-3), 13. Pettersen, A. Mijazato (-2), 16. Gal (E), 19. Matthew (+1), 24. Stupples, Gustafson, Ch. Kim (+2), 42. Hedwall (+6), 54. Boeljon (+9), 65. Recari, McPherson (+11), 86. Korda (+23).

Sobota – 3. kolo
Yani Tseng (-10) zabrala ve třetím kole a dostala se do vedení v turnaji. Denní skóre stanovila na -5 díky sedmi birdie a dvěma bogey. Pokud Yani Tseng zahraje i finálové kolo stejně, bez pochyby si odnese další turnajový titul. Na druhém místě je Švédka Anna Nordqvist (-2), která ztrácí dvě rány na Yani Tseng. Španělka Azahara Munoz (-7), která byla ve druhém kole na děleném 1. místě nepokračovala ve zlepšené hře a obešla kolo v pouze v paru.
Další pořadí: 4. Amy Yang (-6), 10. sestry Miyazato, Ward (-1), 15. Kerr, Pettersen (E), 25. Lewis, Gal (+4), 37. Granada, Gustafson (+6), 45. McPherson (+7)

Pátek – 2. kolo
Španělka Azahara Munoz, která je na 39. místě v money listu, zahrála nejlepší kolo dne -6 a po právu se vyšvihla na dělené první místo s průběžným skóre -7. O vedení se dělí se Švédkou Annou Nordqvist, která zahrála pětici birdie a jedno bogey. Světová jednička Yani Tseng nezahrála žádné oslňující kolo (-1), když si do scorecard zapsala trojici birdie a dvě bogey. Po druhém kole je na děleném třetím místě spolu se svou krajankou Candie Kung.
Smolný den si vybrala čechoameričanka Jessica Korda. Její scorecard obsahuje čtveřici double-bogey a bogey s kosmetickou úpravou dvou birdie. Celkový součet +13 a chvost startovního pole 86. místo si nedá jistě za rámeček.
Další pořadí: 9. Pettersen, sestry Miyazato (-3), 17. C. Kerr (-1), 19. Pressel, C. Kim, N.Y. Choi (E), 31. McPherson (+2), 47. Gustafson (+4), 56. Boeljon, Hedwall (+5)

Čtvrtek – 1. kolo
Kdo jiný než Tseng Ja-ni? Tchajwanská hráčka prohlásila po těsné prohře v minulém týdnu, že jelikož skončila druhá, má se kam zlepšovat. A teď dokazuje, že každý turnaj je pro ni příležitostí zaútočit na titul, poklesy formy jsou u ní výjimečné. O společné vedení se ovšem dělí, stejný výsledek 68 (-4) zahrála také Ai Miyazato z Japonska.
Suzann Pettersen sice den před startem prohlásila, že mnoho konkurentek včetně ní je připraveno potrápit Tseng na domácí půdě i tak, že jí nedovolí vyhrát, hned na úvod ale všechny ženy ve startovním poli poznaly, jak těžký to bude úkol. Sama Norka zahrála -1 a dělí se o 12. místo.
Po kratší přestávce se na scénu vrátila Jessica Korda. Čechomaeričanka začala výkonem 74 ran (+2) po jednom z typicky divokých kol. V její skórkartě se mísí rozdílné zápisy z jednotlivých jamek – pět birdie, jedno bogey, ale také hned tři double bogey.
Tseng se rozplývala nad podporou, jaké se jí dostalo od davu kolem hřiště. „Když vnímáte ty ovace při každé ráně a když po neproměněném puttu neustále slyšíte, že nevadí a že to vyjde na příští jamce, všechno ve vás je v harmonii,“ popsala své pocity. „Víte, že máte spoustu příznivců, ať hrajete dobře nebo špatně,“ doplnila.
Další pořadí: 3. Nordqvist, Song, Pressel, (-3), 6. Kerr, Matthew, M. Mijazato (-2), 12. McPherson, Muňoz, Pettersen (-1), 22. Čche Na-jun, Ch. Kim (E), 38. Hurst, Hedwall, Boeljon, Korda (+2), 59. Gal (+4).

Tento turnaj začne psát svou historii  po prvním odpalu prvního flightu. Má totiž  na okruhu LPGA premiéru.  Startovní pole je velmi silné. Hrát budou Yani Tseng, vítězka z minulého týdne Na Yeon Choi, Jiyai Shin, Ai Miyazato, Mika Miyazato, Anna Nordqvist, Christina Kim, Cristie Kerr, Sophie Gustafson, Sandra Gal, Kristy McPherson, Stacy Lewis či Jessica Korda.

Hraje se na hřišti Sunrise golf & Country Club s parem 72 a délkou 5 843 metrů.

Turnaj je dotován 2 mil. dolarů (36,6 mil. korun českých) a vítězka si odnese šek v hodnotě 300 tis. dolarů (5,5 mil. korun českých).

Odkazy: … Sunrise golf & Country ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček