LPGA – Spilková na Lotte Championship 2019

19.04.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

LPGA – Lotte Championship, Oahu, Havaj, USA
(17. – 20.4.2019, -12 hodin)

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková startovala z 10. odpaliště a začala sérií bogey, dva pary, birdie, bogey. Po pěti jamkách byla ránu nad parem. Následovalo osm opatrných parů, než padnul druhý berdík na čtrnáctce a třetí na osmnácté jamce. Výsledkem je 71 ran, jedna pod par a 39. místo (-3).
Klára Spilková poprvé v sezóně  prošla cutem.

Korejka Eun Hee Ji předběhla Nelly Korda a postavila se na první místo (-15). Hrála eagle, šest birdie a jedno bogey, 65 ran.
Nelly Korda je  o dvě rány zpět na druhém místě (-13). V druhém kole hrála šest birdie a dvě bogey, 68 ran.
Třetí pozici (-11) dělí Australanka Minjee Lee s Kanaďankou Brooke Henderson.

Top 10 druhého kola

RBC19_Top10_2k

Další pozice:  12. JY Ko, A.Jutanugarn, Ryu (-6), 24. IG Chun, Nomura (-5), 39. Ciganda, SY Kim (-3), 48. Inbee Park (-2), 60. Hataoka (-1), 69. Hall (E).
Cutem neprošly: He, Recari, Gabsa, Buhai, Meadow, Popov, Kerr, Strom, Tsengh, Wie.

Leaderboard.

Skorkarta Spilkové – 2. kolo

KSLotte2019_2kb

Start třetího kola čeká Spilkovou v pátek ve 21:23 našeho času. Půjde ve flightu s Korejkou Na Yeon Choi a Španělkou Carlotou Ciganda.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Středa 1. kolo
Spilková zahrála na prvních třech jamkách dvě bogey, naštěstí jenom ta dvě. Dále už hrála samé birdie a byly celkem čtyři.  Úvodní kolo zvládla za 70 ran, dvě pod par a je na 38. místě (-2).

Vede Nelly Korda (-9) s fantastickým výsledkem 63 ran, devět pod par, který vytvořila díky čistým devíti birdie. O ránu zpět je na druhém místě Korejka Eun Hee Ji (-8). Třetí pozici (-7) dělí další Korejka Hyejin Choi s obhájkyní loňského vítězství Kanaďankou Brooke Henderson.

Top 10 prvního kola

Lotte19_Top10_1k

Další pozice: 17. Ciganda, Munoz (-4), 29. JY Ko (-3),  38. Feng (-2), 59. Inbee Park, Hull (-1), 81. Hataoka (E), 113. Hall (+2), 138. Wie (+5), 144. Tseng (+9).

Leaderboard

.

Skorkarta Kláry Spilkové – 1. kolo

KSLotte2019_1kc

Skorkarta Nelly Korda – 1. kolo

NellySkoreLotte2019_1k

Do druhého kola vyrazí Spilková ve čtvrtek v 19:33 našeho času z desátého odpaliště.

.

Klára Spilková

Klára Spilková

Úvod
Klára Spilková se na Havaji účastní Lotte Championship, devátého turnaje kalendáře LPGA. Titulární sponzor Lotte je veliký konglomerát v jižní Koreji. Právě kvůli korejské televizi začíná turnaj výjimečně ve středu a končí v sobotu.

Spilková musí po čtyřech neúspěšných cutech zabrat, vydělat peníze. Jinak jí čeká přeřazení do horší kategorie při reshufflingu, přeuspořádání kategorií, které LPGA provádí zhruba ve třetině sezóny. Má na to odhadem tenhle a ještě dva další turnaje.

Česká hráčka to nebude mít ani trochu lehké. Vzhledem ke skvělé dotaci si na Havaj přijede zahrát hodně hráček ze světové špičky. Z první světové desítky se účastní Jin Young Ko, Ariya Jutanugarn, Nelly Korda, Minjee Lee, Inbee Park, Nasa Hataoka, So Yeon Ryu a Carlota Ciganda. Chybí Lexi Thompson a Sung Hyun Park. Dále budou na startu Moriya Jutanugarn, obhájkyně Brooke Henderson, Shanshan Feng, Georgia Hall, Sei Young Kim, Eun He Ji, Danielle Kang nebo Michelle Wie.

„V pondělí jsem absolvovala cvičné kolo a v úterý Pro-Am. Hodně tu fouká, takže občas je to ve větru trochu těžké. Hřiště Ko Olina je moc hezké, greeny mají hustý porost. A kromě toho jsou tady nádherné západy slunce,“ vzkázala z Havaje Klára Spilková.

Hraje se na hřišti Ko Olina Golf Clubu s parem 72 a délkou 5.849 metrů.

Prize Money turnaje je 2 miliony dolarů, na vítězku čeká podíl 300.000. Loni zvítězila Kanaďanka Brooke Henderson.

Do prvního kola vyrazí Spilková dnes v 0:28 našeho času. Startuje z prvního odpaliště a půjde ve flightu s Ekvádorkou Danielou Darquea a Američankou Danielou Stackhouse.

Do turnaje vykročí ze 138. pozice žebříčku Race to CME Globe.

 Leaderboard

Odkazy:     Ko Olina GC      Hřiště na satelitní mapě      Stránky turnaje .

.