Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA – Sime Darby LPGA Malaysia

16.10.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour –Navistar Classic, Kuala Lumpur Golf &CC, Kuala Lumpur, Malajsie
(13. – 16.9.2011, +6 hod.)

Neděle – finálové kolo
Světová jednička Tseng Ja-ni splnila, co slíbila den předtím, a tvrdě zaútočila na vítězství. Ale není týden jako týden, takže co se podařilo minulou neděli, neplatilo tentokrát. Prvenství o jeden úder uhájila Čche Na-jun (N.Y. Choi), která o předešlém víkendu ataku své konkurentky podlehla a skončila druhá.
Vítězná korejská hráčka zahrála ve finálovém kole 68 (-3), přestože nezačala příliš dobře, zbrzdilo ji double bogey na druhé jamce. Pěticí birdie, včetně rozhodujícího na předposlední jamce, však svou pozici získala zpět a díky konečné bilanci -15 si připsala prémii ve výši 285 tisíc dolarů. Čche získala celkově páté a letos první vítězství na LPGA Tour. Předtím vyhrála pět turnajů na ženském korejském okruhu. „Nebyla jsem vůbec nervózní,“ překvapila majitelka trofeje. „Znervózněla jsem až na patnácté jamce, když jsem se dozvěděla, že Ja-ni dala dvě birdie za sebou,“ dodala vítězka.
Tseng skutečně předvedla nejlepší představení finálového kola v Malajsii, její skóre se zastavilo na hodnotě 65 ran (-6). Také ona se jediné chyby dopustila hned brzy dopoledne. Shodou okolností rovněž na dvojce, ale bylo to jen prosté bogey a tchajwanská golfistka ho orámovala  dvojicí birdie na jedničce a trojce. Své poslední birdie zapsala na šestnáctce, pak už skórovat nedokázala a zůstala o jeden úder za vítězkou druhá. „Dnes ráno jsem si dala za úkol zahrát mínus šest a dostat se na -14. To jsem splnila, ale nevyhrála jsem. Skončila jsem druhá, což je taky dobré, a hlavně vím, že v příštím týdnu ještě mám, kam se zlepšit.“ Chtělo by se dodat – kam až se tyto ambice chtějí vyšplhat…?
Další pořadí: 3. Muňoz (-12), 4. Pak Se-i (-10), 5. Lewis, Lang (-9), 7. Stanford, Pettersen (-7), 9. Boeljon, Creamer (-6), 15. Nordqvist (-4), 18. Reid, Wie (-2), 23. M. Mijazato (-1), 26. Ch. Kim, Pressel, Gulbis (E), 32. Matthew, A. Mijazato, Hedwall, Gal (+1), 42. Webb, Lincicome (+3).

Sobota – 3. kolo
Den ve znamení ataku asijských hráček korunovala Čche Na-jun (N.Y. Choi) posunem na místo vedoucí ženy průběžného pořadí. Její nejlepší skóre je v tuto chvíli 12 ran pod par. Zpočátku byla ještě zdrženlivá,  po jednom bogey se zase až na deváté jamce dostala do denního mínusu, ve druhé části kola však přidala další tři birdie. Třiadvacetiletá hráčka má letos na kontě už devět umístění v top 10, ale na turnajový titul doposud čeká. „Máme za sebou další dlouhý den,“ oddechla si Čche s poukazem na to, že stejně jako v pátek byla hra přerušena vinou bouřkového počasí. „Jsem ráda, jak dobře jsem hrála, a těším se na neděli. Mám ze svých posledních výsledků radost a věřím si,“ dodala.
Spolu s vedoucí Korejkou se výš v leaderboardu posunula také její krajanka Pak Se-i, jejíchž 65 ran (-8) bylo nejlepším skóre dne. Znamená -8 i celkově a dělené čtvrté místo, kde mimo jiné před finálovým kolem figuruje také světová jednička Tseng Ja-ni z Tchaj-wanu. Právě ona před týdnem odsunula Čche Na-jun na druhé místo v turnaji LPGA Tour a věří, že je toho schopná i teď. „Jsou tam čtyři rány rozdílu a jen jeden den k dispozici. Na tomto skvělém hřišti to určitě bude zábava. Jde o to být trochu agresivnější, dostat dovnitř dost puttů. Pak se uvidí, co bude,“ předestřela Tseng, jak může vypadat neděle v jejím, ale nejen jejím podání.
Další pořadí: 2. Lang (-11), 3. Muňoz (-10), 7. Pettersen (-7), 8. Creamer, Wie (-6), 11. Gal (-4), 12. Stanfrod (-3), 15. Hedwall, Reid (-2), 19. Gulbis, Boeljon, A. Mijazato (-1), 28. M. Mijazato (E), 34. Pressel (+1), 39. Matthew, Ch. Kim (+2), 42. Lincicome (+3), 52. L. Davies, Gustafson (+5).

Pátek – 2. kolo
Ze čtveřice je dvojice a podstatná část hráček v čele se obměnila. Zůstala jen Brittany Lang, jež snížila své skóre na devět ran pod par. A na stejné se dostala její americká krajanka Stacy Lewis. Z předních pozic se absolutně vytratila Maria Hjorth, neboť se zhoršila o deset ran a klesla až na dělené 27. místo. Zbylé dvě golfistky z čela leaderboardu po prvním kole jsou v polovině turnaje v závěsu za vedoucím duem o pouhý jeden úder.
Turnaj byl vinou počasí dvakrát přerušen a Lang možná mohla litovat, protože se zrovna dostávala do ráže. Dvojicí birdie na jamkách 12 a 13 se dostala na -9, ale v tu chvíli poslali pořadatelé aktérky turnaje do klubovny. Po návratu na hřiště už Američanka dokončila zbytek programu v paru. „Pokaždé se cítíte trochu jinak. Uvnitř byla klimatizace, jen jsme seděly a pak jsme zase šly ven a já se najednou trochu třásla. Neodvedla jsem moc dobrou práci po návratu na hřiště, ale zase jsem se naučila něco nového,“ popsala dění Lang.
Lewis zkompletovala skóre 65 (-6), tedy zatím nejlepší v tomto ročníku. Mohla být v samostatném vedení, nebýt double bogey na čtyřparu číslo 9. „Na první devítce jsem se dobře trefovala, ale neproměnila jsem nějaké putty. A pak přišla ta hrozná rána na devítce…“ nemohla hráčka pochopit, jak došlo k náhlému selhání švihu. „Díky tomu jsem se začala ještě líp soustředit a dostala jsem se tam, kam jsem směřovala předtím,“ doplnila Američanka. 
Další pořadí: 3. Schreefel, Čche (-8), 5. Muňoz (-7), 6. Tseng, Wie (-6), 9. Pettersen (-5), 10. Creamer (-4), 12. Matthew (-3), 16. A. Mijazato (-2), 18. Boeljon (-1), 12. Hedwall, Gal, Gulbis, Pressel, Stanford (E), 36. Lincicome (+1), 41. M. Mijazato, Kerr, Ch. Kim (+2), 51. L. Davies (+4). 

Čtvrtek – 1. kolo
Velmi různorodá čtveřice hráček zapsala nejlepší výsledek 66 ran (-5). Tvoří ji Maria Hjorth ze Švédska, Brittany Lang z USA, Dewi Claire Schreefel z Nizozemska a Čche Na-jun (N.Y. Choi) z Jižní Koreje.
Hjorth má letos už na kontě květnové vítězství na Avnet LPGA Classic. „Vždycky je dobré začít na takové pozici. V minulém týdnu jsme zahrála hodně špatné první kolo a už jsem to nedohnala,“ svěřila se. Lang se na špici leaderboardu pohybuje poměrně často, ale z pěti umístění v top 10 nedokázala žádné proměnit ve výhru. „Jsem ráda, že jsem hrála jako první,“ připomněla Američanka své nasazení. „Greeny byly bezvadné, neporušené. Protože sprchlo, také byly měkčí než loni, což jim pomohlo.
Všechny čtyři ženy, dělící se o první pozici, zahrály po jednom bogey. Schreefel se přiznala, že čekala horší skóre, protože po dobrých drivech netrefila odpovídající počet greenů v regulaci. „Ale putty, ty se mi dařily. Malajsie se mi líbí, hrála jsem tu už v roce 2002 jako amatérka,“ sbírala body u domácího publika golfistka, která sice trénovala při studiích na univerzitě v Jižní Karolině, ale jinak toho v USA moc nenahrála, protože jak mohla, létala reprezentovat do Evropy. Čche ve Spojených státech nestrávila podstatnou část života jako její krajanky. Na LPGA Tour se dostala přes kvalifikaci coby úspěšná domácí amatérka. Dokázala, že má nejvyšší ambice: „V minulém týdnu jsem skončila druhá. Myslím, že jsem se mnohému přiučila.“ 
Další pořadí: 5. Muňoz (-4), 7. Boeljon, Pettersen, Wie (-3), 13. Gustafson, Tseng (-2), 19. Matthew (-1), 26. Creamer, Gulbis, Stanford (E), 32. Gal, A. Mijazato (+1), 41. Recari McPherson (+2), 44. M. Mijazato, L. Davies (+3).

z nejlépe obsazených turnajů celé sezóny. Bude startovat pouze 60 hráček, které se poperou v tříkolové bitvě o vítězství a šek na 285 tis. dolarů. Největší favoritkou je světová jednička Yani Tseng, která vyhrála minulý týden turnaj HanaBank Championship. Dále bude hrát Suzann Pettersen, loňská vítězka Jimin Kang, sestry Miyazato, Stacy Lewis, Karrie Webb, Michelle Wie, Anna Nordqvist, Paula Creamer, Christel Boeljon, Sandra Gal, Natalie Gulbis, Juli Inkster, Cristie Kerr, Christina Kim, Brittany Lincicome.

Hraje se na hřišti Kuala Lumpur Golf &CC s parem 71 a délkou 5 676 metrů.

Turnaj je dotován 1,9 mil. dolarů (47,3 mil. korun českých) a vítězka si odnese šek v hodnotě 285 tis. dolarů (7,1 mil. korun českých).

Odkazy: … Kuala Lumpur Golf &CCSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček