Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

LPGA – Mobile Bay LPGA Classic

30.04.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA – Mobile Bay LPGA Classic, RTJ Golf Trail, Mobile, Alabama, USA
(26. – 29.4.2012, -8 hod.)


Stacy Lewis

Neděle – finálové kolo
S mírnou zápletkou ke konci kola Stacy Lewis v roli vedoucí hráčky obstála. Než převzala pohár pro vítězku, zahrála vinou rány do vody první a jediné bogey dne na patnácté jamce a v tu chvíli se její pozice zakolísala. Američanka však vzápětí zahrála birdie, pak dvěma pary udržela výsledek 69 ran (-3) a k titulu jí stačilo 17 ran pod par. Její krajanka Lexi Thompson, která se v neděli prezentovala nejlepším výkonem mezi všemi 65 (-7), na ni zle dotírala, ale jamky 17 a 18 jí přinesly také jen pary a na konečném druhém místě nakonec za konkurentkou o jeden úder zaostala, přestože zahrála nejlepší kolo své krátké profesionální kariéry.
„Podruhé je to možná lepší než poprvé,“ překvapila Lewis, která svůj premiérový titul získala na majoru – na loňském Kraft Nabisco Championship. „Je to sice jen rok, ale mně to připadalo jako dlouhá doba, co jsem byla bez vítězství,“ vysvětlila původ svých pocitů vítězka.
Velké zklamání si na osmnácté jamce připravila Jessica Korda (hrála ji jako svou devátou). Když přišla na její odpaliště, byla na průběžném skóre -5, což by bývalo v konečném účtování znamenalo čtvrtou desítku pořadí. Ale na čtyřparu, jímž normálně hřiště končí, zapsala Američanka českého původu triple bogey a na zbylé devítce si ještě o ránu pohoršila na 74 (+1). Celkově to znamená -1 a dělenou 52. pozici.

Top 10:

Další pořadí: 12. Pettersen, Hedwall (-10), 17. M. Lee (-9), 26. Kerr (-7), 31. Boeljon (-6), 37. Creamer, Stanford, Pressel (-5), 45. Gustafson (-2), 52. Korda (-1).

Sobota – 3. kolo
Stacy Lewis zopakovala výsledek 67 ran (-5) z předchozího kola a s celkovým skóre -14 vede o dvě rány před svou americkou krajankou a velkou kamarádkou Brittany Lincicome. První žena leaderboardu má sice stoupající počet bogey v zápisech jednotlivých dnů (žádné – jedno – dvě), ale dokázala vždy patřičně skórovat, aby tyto drobné výpadky kompenzovala. Skvělá byla zejména její série mezi 12. a 17. jamkou, kde zapsala pět birdie.
„Ráno při rozcvičení jsem se cítila hodně dobře. Na první devítce jsem pak byla netrpělivá a hnala jsem se za výsledkem. Proto jsem neměla dobrou rychlost při patování,“ popsala kolo hráčka, která míří za svým premiérovým titulem na LPGA Tour. „Na dvanáctce jsem byla ve fairwayovém bunkeru a povedla se mi dobrá rána. Nevím, ale nějak mě to zklidnilo,“ dodala Lewis.
Americké hráčce českého původu Jessice Korda se kolo až tolik nepovedlo. Na hřišti, kde je k lepšímu umístění nutné tlačit se pod par, zahrála ještě hůř než v kole prvním a po výsledku 73 (+1) klesla na dělenou 41. pozici (-3).
Další pořadí: 3. Icher (-11), 6. Webb, Gulbis, Boeljon, Thompson (-9), 12. Muňoz (-8), 17. M. Lee (-7), 21. Pettersen, Hedwall (-6),  35. Gustafson, Pressel (-4), 41. Korda (-3), 61. Creamer (+1).

Pátek – 2. kolo
V čele je Stacy Lewis díky výkonu 67 ran (-5), po němž je na celkových -9. Loni získala svůj první titul rovnou na Kraft Nabisco Championship a od tohoto úspěchu na majoru skončila čtrnáctkrát v top 10, jednou dokonce druhá, ale další titul jí zatím uniká. „Začala jsem chodit na interview a je to docela příjemné, vidět se často tak vysoko na leaderboardu,“ usmála se vedoucí žena průběžného pořadí. „Takže v pohodě, i moje hra je blízko toho, kde by měla být,“ dodala sedmadvacetiletá Američanka.
Vede o jednu ránu před čtveřicí So Yeon Ryu, Karin Sjodin, Sydnee Michaels, Lindsey Wright.  Polepšila si Jessica Korda. Po kole 68 ran (-4) postoupila z 50. na dělené 23. místo a průběžná bilance -4 jí dává možnost pomýšlet na průnik mezi elitu.  Další česky mluvící hráčka Sandra Gal neprošla cutem.
Další pořadí: 6. Icher, Lincicome (-7),  11. Muňoz, M. Lee (-6), 16. Gulbis, Boeljon (-5), 23. Hedwall (-4), 35. Pettersen, Kerr, Stanford, Thompson (-3),  46. Pressell (-2),  56. Creamer, Webb (-1).
Cutem neprošly: Gal, Stuples, Granada, Davies, Ch.Kim, Blomqvist, Diaz.

Čtvrtek – 1. kolo
Čtveřice, která zahrála nejlepší úvodní výsledek 67 ran (-5), má toto složení: Lindsey Wright z Austrálie, Jennifer Rosales z Filipín, Carolline Hedwall ze Švédska a Katie Futcher USA.
Wright už jednou takhle dobře začala, bylo to na Kraft Nabisco Championship, kde si udržovala dobrou pozici ještě v polovině majoru. O víkendu se ale propadla výsledkovou tabulí mnohem níž. „V takové pozici jsem předtím dlouho nebyla a ztratila jsem svoji hru. Byla jsem vnitřně unavená. Je to otázka myšlení. Naštěstí mi pomáhá caddy, protože je neuvěřitelně v pohodě,“ přiznala Australanka.
Ještě delší přestávku co do pobytu mezi nejlepšími prodělává Rosales, přitom má dva tituly z LPGA Tour. Letos zatím hrála jen dvakrát – v Číně a Thajsku. „Věnovala jsem se jiným věcem, třeba potápění,“ vysvětlila hráčka. „To je něco úplně jiného než golf. A najednou jde i golf,“ rozjasnila se žena, jejíž poslední umístění v top 10 je už dávné, spadá do sezony 2005.
V pravidelném intervalu jsou rozmístěny česky mluvící hráčky. Američanka Jessica Korda hrála v paru a její jméno figuruje na 50. místě. Němka Sandra Gal zapsala 75 (+3) a je na 100. pozici.
Další pořadí: 5. Pressel (-4), 13. M. Lee, Boeljon, Muňoz, Gulbis (-3), 21. Thompson, Kerr (-2), 36. Creamer (-1), 50. Korda, Stanford (E), 68. Davies, Pettersen (+1), 100. Gal (+3).

Turnaje se zúčastní Brittany Lincicome, Minea Blomqvist, Na Yeon Choi, Paula Creamer, Stacy Lewis, Natalie Gulbis, Anna Nordqvist, Laura Davies, Katherine Hull, Karrie Webb, Cristie Kerr, Christina Kim či Jessica Korda.

Hraje se na hřišti RTJ Golf Trail s parem 72 a délkou 5 962 metrů.

Turnaj je dotován částkou 1,25 mil. dolarů (23,9 mil. korun českých).

Odkazy: … RTJ Golf TrailSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček