LPGA – Mizuno Classic

06.11.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Mizuno Classsic, Kintetsu Kashikojima Country Club, Shima-shi, Mie, Japonsko, (4 – 6.11.2011, +8 hod.)

 

Neděle – finálové kolo
K radosti domácího publika zvítězila Momoko Ueda, musela si pro titul ale dojít až do play-off. Bezchybným výkonem se totiž na závěr prezentovala čínská hráčka Šan-šan Feng. Díky sedmi birdie zapsala 65 ran (-7) a zakončila tříkolový turnaj skonečnou bilancí -16, stejně jako japonská konkurentka. Ueda zahrála v neděli čtyři birdie a jedno bogey, pak v rozehrávce zachovala větší klid.
Vítězka letos neměla nijak oslnivou sezonu, jejími nejlepšími výsledky bylo dělené 18 a 19. místo. Tentokrát jí pomohla znalost hřiště, zopakovala si zdejší vítězství z roku 2007.
Feng ke svým dvěma letošním titulům na japonském okruhu málem přidala třetí, ale nepodařilo se jí to, a tak musí dál čekat i na první výhru na americké LPGA Tour, jejíž členkou je také. V této sezoně byla třikrát v top 10, teď dosáhla svého zdaleka největšího úspěchu ve čtyřleté kariéře profesionálky.
Další pořadí: 3. N.Y. Choi (-15), 4. Matthew, Lu (-13), 6. S. Lewis (-12), 9. Boeljon (-10), 13. Webb (-9), 14. M. Mijazato, Muňoz (-8), 18. Ch. Kim (-7), 56. McPherson (-2), 77. A. Mijazato (+4).

Sobota – 2. kolo
Domácí prostředí už působí. S výrazně nejepší výchozí pozicí půjde do finálového kola Japonka Momoko Ueda, následovaná dvěma krajankami. Jejích osm birdie a žádná chyba jsou podtrženy čtveřicí koncových jamek 15 – 17, na nichž vedoucí golfistka zapsala čtyři birdie za sebou. Zahrála 64 ran (-8) a dostala se na průběžných -13.
To je o tři údery lepší bilance, než jakou má na druhém místě Sakura Jokomine. Ta předvedla nejlepší druhé kolo 63 (-9) a také ona se vyvarovala bogey. Třetí pozice patří další Japonce Maju Hattori, ale nikoli samostatně, spolu s ní se o ni dělí Američanka Mina Harigae a Číňanka Šan-šan Feng, všechny se skóre -9.
Další pořadí: 6. Matthew (-8), 14. Muňoz (-6), 18. S. Lewis (-5), 26. M. Mijazato, Webb (-4), 24. Ch. Kim, Boeljon (-3), 54. McPherson (-1), 76. A. Mijazato (+4).

Pátek – 1. kolo
V čele se usadil blok tří asijských hráček. Nejlepší výkon úvodního dne předvedly jedna z plejády takřka neznámých korejských golfistek Ah-reum Hwan, na světových kolbištích podobně málo frekventovaná Japonka Akane Jidžima a do třetice hráčka bez výrazných úspěchů Teresa Lu z Tchaj-wanu. Všechny předvedly kolo v hodnotě 66 ran (-6). Ještě samostatná čtvrtá pozice patří hráčce domovského kontinentu, přesněji pořadatelské země. Momoko Ueda zahrála jen o jeden úder hůř než její konkurentky ve vedení. Až o pátou příčku se spolu s dalšími Asijkami dělí několik účastnit, jež do dějiště přiletěly z různých jiných částí světa.
Další pořadí: 5. Lewis, Matthew, Muňoz (-4), 12. Hurst (-3), 24. Boeljon, M. Mijazato (-2), 38. Webb, Ch. Kim (-1), 53. McPherson (E), 61. A. Mijazato (+1).

Hraje se poslední turnaj v rámci tour čtyř turnajů, které se hráli napříč Asií. Hrálo se v Jižní Korei, Malajsii, Taiwanu a nyní se bude hrát v Japonsku. Vítězka z minulého roku Jiyai Shin se chystá na obhajobu s velkým očekáváním. Ráda by zde totiž zvítězila a konečně si letos připsala na konto vítězství. Letos ani jednou nevyhrála, byla „pouze“ šestkrát v TOP10. Loni zde vyhrála o dvě rány před současnou světovou jedničkou Yani Tseng, která se tohoto turnaje nezúčastní a tím pádem Jiyai Shin rostou naděje na úspěšnou obhajobu. Nutno podotknout, že tento turnaj vyhrála už v roce 2008. Konkurencí ji budou dělat Stacy Lewis, Ai Miyazato, Mika Miyazato, Christel Boeljon, Kristy McPherson, Karrie Webb či Christina Kim.

Hraje se na hřišti Kintetsu Kashikojima Country Club s parem 72 a délkou 5 949 metrů.

Turnaj je dotován 1,2 mil. dolarů (22,1 mil. korun českých) a vítězka si odnese šek v hodnotě 180 tis. dolarů (3,3 mil. korun českých).

Odkazy: … Kintetsu Kashikojima Country ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček