LPGA Lotte Championship Havaj – zvítězila Korejka Grace Kim, Henderson jedenáctá

933

LPGA – Lotte Championship by Hoakalei, Oahu, Havaj (12. – 15.4.2023, -11 hodin)

Sobota – finálové kolo
Tříčlennou rozehrávku o titul absolvovaly Australanka Grace Kim, Číňanka Yu Liu a Korejlka Yu Jin Sung, které skončily se skore -12. Na svém teprve třetím startu v LPGA poprvé zvítezila 22letá Grace Kim a odváží si z Havaje odměnu 300.000 dolarů. Poražené z rozehrávky dělí druhé místo, každá s výdělkem 159.346 dolarů.

„Myslím, že to byl nakonec dobrý den,“ řekla Kim, která hrála agresivně po celé finálové kolo.

Obhájkyně loňského vítězství Korejka Hyo Joo Kim skončila na 48. místě (+1).
Papírově nejsilnější hráčka turnaje, světová sedmička Brooke Henderson obsadila 11. místo (-7).

Další umístění: 4. Strom (-11), 6. Vongtaveelap (9), 13. Henseleit, Boutier (-6), 16. Hataoka (-5), 23. Furue, Kinhult, li (-2), 38. Alex, Kemp, Kyriacou, Altomare (-E), 48. Roussin (+1), 57. Shibuno, Pedersen (+2),

Výsledky

Sestřih finálového kola

Yu Jin Sung - foto Getty Images
Yu Jin Sung

Pátek – 3. kolo
Korejka Yu Jin Sung se ve vedení osamostatnila (-9). Thajka Natthakritta Vongtaveelap, která se Sung  první místo sdílela, ustoupila po výkonu 7 ran na dělené 5. místo (-7).
Druhé místo dělí tříčlenná skupina Grace Kim, Georgia Hall a Linnea Strom se skore (-8).

Brooke Henderson hrála 69 ran a postoupila na 9. pozici (-6).

Další pozice: 5. Hataoka (-7), 9. Boutier (-6), 15. Henseleit (-4), 18. Li, Pedersen  (-3), 32. Furue, Kyriacou, Kinhult (-2), 40. Roussin (E), 47. Hyo Joo Kim (+1) 59. Simmermacher (+3).

Leadeboard

Sestřih 3. kola

Natthakritta Vongtaveelap - foto lpga.com
Natthakritta Vongtaveelap

Čtvrtek – 2. kolo
První místo po dvou kolech dělí dvě dvacetileté Asiatky: Korejka Yu Jin Sung a Thajka Natthakritta Vongtaveelap (obě -8). Nováček LPGA Vongtaveelap zazářila během svého debutu na únorovém turnaji Honda LPGA Thailand, kde skončila na druhém místě.
Třetí místo sdílí Angličanka Georgia Hall a Švédka Linnea Strom (-7)

Papírově nejsilnější hráčka turnaje, světová sedmička Brooke Henderson je na 11. pozici (-3).

Další pozice: 5. Hataoka (-6), 11. Pedersen (-3), 18. Roussin (-2), 18. Kinhult  (-2), 27. Boutier, Furue (-1),  57. Hyo Joo Kim (+2).
Cutem neprošly: He, Szeryk, Madsen, Creamer, Van Dam, Nuutinen, Ardina, Chun, Gabsa, Pano, De Roey.

Leadeboard

Sestřih 2. kola

Hoakalei Country Club

Úvod
Šestý turnaj kalendáře LPGA se koná na Havaji na ostrově Oahu a je dobře obsazen. Účastní se Henderson, Boutier, Hyo Joo Kim, Hataoka, Furue, Madsen, Pedersen, Strom, Law, Ashok, De Roey, Nuutinen, Vongtaveelap.

Hraje se na hřišti Hoakalei Country Cubu s parem 72 a délkou 5.763 metrů.
Dotace odměn je 2 miliony dolarů. Loni zvítězila Korejka Hyo Joo Kim (-11).

Předloňský turnaj Lotte Championship máme v dobré paměti. Česká profesionálka Klára  Spilková zde dosáhla nejlepšího umístění v kariéře na LPGA. Parádním skore -17 skončila na 12. místě mezi elitou světového golfu.

Turnaj vysílá český GolfChannel.

Leaderboard

Odkazy:    Hoaklaei CC    Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Loňské zpravodajství