LPGA – Lotte Championship

22.04.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA – Lotte Championship, Ko Olina Golf Club, Kapolei, Oahu, Havaj
(18. – 21.4.2012, -8 hod.)


Ai Miyazato

Sobota – finálové kolo
Japonka Ai Mijazato si suverénně došla pro své osmé vítězství v LPGA, za které jí patří šek na 255 000 dolarů.  S konečným skóre -12 za sebou o celé čtyři údery nechala hráčky na druhém děleném místě, Korejku Meenu Lee a Španělku Azaharu Muňoz. Světová jednička Tseng Ya-ni se tentokrát musela spokojit s 10. místem, na vítězku nabrala ztrátu osmi úderů. Zzamená to ovšem, že skončila v top 10 i v sedmém turnaji, do něhož se letos přihlásila.
Ve finále se Mijazato trochu potýkala se svou úlohou vedoucí hráčky. Po úvodním birdie zapsala bogey na 9. a 12. jamce, konkurentky byly v tu chvíli už na stejné úrovni s ní. „Věděla jsem, že hrají dobře, byl to tvrdý závěr. Měla jsem k sobě několik proslovů, a pomohly mi,“ prozradila způsob, jakým se koncentruje na vlastní hru, nejlepší žena prvního ročníku havajského turnaje.
Japonka se v závěru skutečně začala zvedat, střídavým postupem birdie – par, což zopakovala třikrát, znovu ostatním odskočila a vytvořila onen pohodlný nások. Hrála 70 ran (-2) a znovu platilo, že jen pár účastnic dokázalo v tichomořském větru stlačit výsledek pod tuto hranici.
Mijazato prozradila, že její nevyrovnané výsledky z poslední doby jdou na vrub hledání správné patovací techniky. Poradil jí otec, jinak trenér základního švihu. „Dal mi pár tipů, jak co dělat, a jsem ráda, že konečně začaly fungovat. Teď mé míče konečně běží, jak chci,“ dodala spokojená šestadvacetiletá hráčka, která mimo jiné začala používat tenčí grip na putteru.
Hráčky s  českým původem Sandra Gal a Jessica Korda skončily na 34. a 49. místě. Lídryně po prvním kole Beth Bader skončila poslední z těch golfistek, které prošly cutem.
Další pořadí: 6. Pettersen (-6),  7. Shin (-5), 10. Tseng (-4), 12. Ueda, Webb, Stanford (-3), 18. Gustafson, Creamer, Hedwall (-2), 27. Gulbis (E),  34. Gal (+2), 49. Korda, Davies (+4).

Odkazy: … Ko Olina Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček

 

Pátek – 3. kolo
Ve vedení se osamostatnila Ai Mijazato se skóre -10. Japonka, která zahrála 70 ran (-2), má náskok tří úderů před dvěma hráčkami na děleném druhém místě průběžného pořadí, Američankou Cristie Kerr a Azaharou Muňoz ze Španělska. „Je dobže, že když už foukalo, vítr byl stabilní,“ připomněla Muňoz svízel pátečního kola.
Mijazato si pochvalovala zejména svoje patování a krátkou hru. „Dnes jsem neminula žádnou fairway a proměňovala šance,“ potvrdila klasický recept na úspěch. „Já pocházím z Okinawy, což je na pobřeží, takže podobné podmínky jsou mi blízce známy,“ poznamenala na téma vítr.
Ovšem jen málokterá golfistka se v něm tentokrát dostala pod 70 a s obtížností větrných podmínek se potýkaly i Jessica Korda a Sandra Gal. Obě hráčky českého původy zapsaly 74 a se shodným výsledkem +5 se dělí o 62. pozici leaderboardu, bez šance útočit ve finálovém kole na výraznější úspěch.
Další pořadí: 4. Shin, Tseng, Stanford (-6), 11. Webb, Pettersen (-3), 16. Creamer, Hedwall (-2), 28. Gustafson (E), 32. Gulbis (+1), 50. Davies (+4), 62. Korda, Gal (+5).

Čtvrtek – 2. kolo
Pořadí na horních příčkách se promíchalo i v důsledku toho, že Beth Bader předvedla typický golfový výkyv, v jejím případě s rozdílem devíti ran mezi jednotlivými osmnáctkami. Američanka zahrála 77 (+5) a klesla do páté desítky průběžného pořadí.
Do čela se propracovaly Azahara Muňoz ze Španělska a Ai Mijazato z Japonska. Oběma se povedlo vynikající kolo. Evropská golfistka v něm zapsala 64 ran (-8) a mínus osm ran je také výsledek, postačující na první pozici. Její asijská konkurentka byla ve druhém dni jen o jediný úder horší. 
Zatím se nekonal útok světové jedničky Tseng Ya-ni. Tchajwanská suverénka posledních sezon tentokrát zaznamenala even par a pohoršila si na dělenou dvanáctou pozici v polovině turnaje.
Jako by se hráčky „spletly“ a předvedly moving day, což je obvyklé označení pro třetí kolo, už s předstihem. A výrazně dolů leaderboardem se pohnula jména obou hráček českého původu. Američanka Jessica Korda si vinou výkonu 75 (+3) výrazně pohoršila a stejně jako Němka Sandra Gal, která hrála o jeden úder lépe, prošla cutem jen těsně. Do finálového programu se vešly právě jen ženy s průběžným skóre +3. 
Další pořadí: 3. Kang, Kerr (-6), 5. Pettersen (-5), 8. Creamer, Stanford, Shin (-4), 12. Tseng, Webb, Gustafson (-3), 62. Gal, Korda (+3). Cutem neprošly: Hjorth, M. Mijazato, Ch. Kim, Thompson, Boeljon.

Středa – 1. kolo
V prvním kole zaznamenala nejlepší výsledek neznámá Američanka Beth Bader, která hrála 68 úderů a usadila se ve vedení. O ránu zpět je čtveřice hráček s výsledkem 68, složená z  Jiyai Shin, Brittany Lang, Angely Stanford a Yani Tseng. 
Jessica Korda hrála v paru a je na dobré 19. pozici. Sandra Gal hrála o ránů více a přenocuje na  34. místě:
Další pořadí: 6. Kerr, Pettersen, 12. A. Mijazato (-1), 34. Hedwall (+1), 69. Thompson, Davies (+3). Předpokládaný cut má zatím hodnotu  +3.

Nově zařazený turnaj na okruhu LPGA. Turnaje se zúčastní mnoho světových hráček Yani Tseng, Paula Creamer, obě Miyazato, Brittany Lincicome, Stacy Lewis, Sandra Gal, Jessica Korda, Sophie Gustafson, Karine Icher, Cristie Kerr, Christina Kim či Michelle Wie.

Hraje se na hřišti Ko Olina Golf Club s parem 72 a délkou 5 871 metrů.

Turnaj je dotován částkou  1,7 mil. dolarů (32,3 mil. korun českých).

Odkazy: … Ko Olina Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček