LPGA – Jamie Farr Toledo Classic

12.08.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Jamie Farr Toledo Classic, Highland Meadows Golf Club, Sylvania, Ohio, USA (9. – 12.8.2012, -8 hodin)


 

 

So Yeon Ryu

Neděle – finálové kolo
Korejská převaha v konečném leaderbordu není až tak výrazná, nicméně turnaj má vítězku z této ženské golfové velmoci. Ryu So Yeon vyhrála s velkou převahou, její celkové skóre -20 znamená rozdíl plných sedmi ran mezi ní a druhou v pořadí, jíž je nakonec Američanka Angela Stanford. Ta se vklínila do bloku hráček z Jižní Koreje, které ve dvojici okupují dělené třetí místo a v top 10 jich je šest.
Palbu, jakou spustila loňská vítězka ženského US Open, jen tak někdo nedokáže. Výsledek 62 ran (-9) je jejím nejnižším v této sezoně, v níž už má osm umístění v top 10. Přitom je její nováčkovská, plnou kartu má až od ledna. Na konto si dvaadvacetiletá dívka připsala 195 000 dolarů a výrazně posílila své pozice ve všech žebříčcích. „Moc jsem chtěla vyhrát a když jsem na sedmičce a osmičce neproměnila nadějné birdie putty, byla jsem nervózní,“ přiznala vítězka, z níž pak ovšem nervozita spadla, když mezi desátou a čtrnáctou jamkou zapsala sérii pěti birdie. „Když jsem pak hrála tři pary, měla jsem pocit, jako by to byla bogey. Naštěstí na poslední jamce přišlo zase birdie. Jsem moc šťastná, jak se mi dařilo,“ dodala Ryu.
Na dělenou patnáctou pozici se dostala Sandra Gal, německá golfistka s českými kořeny. Kolo za 69 ran (-2) znamená, že se ve čtyřech dnech svými výsledky vešla do rozpětí tří úderů (od 68 do 71). Čechoameričanka Jessica Korda  naopak i s přispěním dvou double bogey zapsala v neděli výsledek 76 (+5), což je výrazný rozdíl oproti jejím pátečním 65. Skončila pět míst od poslední příčky nad cutem.
Další pořadí: 3. Park In-bee, Ch. Choi (-12), 7. M. Mijazato, Shin (-10), 11. S. Lewis (-8), 15. Gal (-7), 18. Gulbis (-6), 21. Choi Na Yeon (-5), 31. Davies, Creamer (-3), 67. Korda (+4).

Konečné Top 10:

Sobota – 3. kolo
Turnaji momentálně zcela dominují Korejky. Čtyři z nich dělí první místo se skóre -11: I. K. Kim, Shin Ji-yai, Ryu Se Yeoon a Seo Hee Kyung. Také na dělené páté pozici jsou spolu s Japonkou Mikou Mijazato dvě jihokorejské golfistky. Až na  děleném osmém místě se objevují první neasijské hráčky.
Kim a Shin byly ve třetím kole nejlepší, dosáhly výkonu 66 ran (-5). „Přes noc hodně pršelo a greeny byly měkčí, míče po nich jezdily pomaleji. Někdy je těžké tyto změny podchytit, ale mně se to podařilo,“ popsala charakter kola desátá hráčka světového žebříčku Kim. Její krajanka, která je v tomto pořadí o jedno místo za ní, si dokonce pochvalovala, že se jí hrálo líp než v předchozích dvou kolech. „Soustředila jsem se na to, nehrát bogey. A povedlo se mi pět birdie. Moje rány byly lepší než včera,“ prohlásila Shin.  
Česky mluvící účastnice turnaje si postavení v leaderboardu opět vyměnily. Výš je momentálně Němka Sandra Gal, kterou výsledek 68 ran (-3) vynesl na dělenou 16. příčku s celkovým skóre -5. Naproti tomu Američanka Jessica Korda nezopakovala skvělý páteční výkon a po výsledku 74 (+3) se propadla na místo třiačtyřicáté. Její zápis je ne zcela běžný. Korda zahrála na první čtyřparové jamce triple bogey a na všech zbylých sedmnácti par.
Další umístění: 16. Gal (-5), 19. Gulbis (-4), 26. S. Lewis, Creamer (-3), 33. Davies (-2), 43. Korda (-1).

Top 10 třetího kola:

Pátek – 2. kolo
Top ten má naprostou asijskou nadvládu a dominantní úlohu hrají jihokorejské golfistky. Jedna z nich Chella Choi se prodrala do čela průběžného pořadí díky dvěma vyrovnaným výkonům. Ve druhém dnu zapsala 67 ran (-4), tedy o jeden úder horší výsledek než ve čtvrtek. „Šestnáct greenů, dvanáct fairwají,“ vypočítala vedoucí žena, co všechno za druhý turnajový den trefila. „Prostě jsem hrála dobře, stejně jako den předtím.“
S průběžným skóre -9 vede v polovině turnaje o jednu ránu před krajankami Park In-bee a Seo Hee-kyung, které na dělené druhé pozici doplňuje Japonka Mika Mijazato. Park zahrála nejlepsí výkon dne 65 (-6) a sestavila ho ze šesti birdie. Našla se jedna hráčka, která ji napodobila, a je to Jessica Korda. Čechoameričanka udělala nevídaný skok výsledkovou listinou ze 105. na 20. příčku. Její skórkarta není čistá, je v ní jedno bogey, ale taky sedm birdie, z nichž čtyři zahrála ve šňůře mezi 12. a 15. jamkou. Němka s českými kořeny Sandra Gal odešla kolo v paru a prošla cutem na dělené 32. pozici.
Další pořadí: 5. Lindberg (-7), 9. Shin (-6), 14. S. Lewis (-5), 20. Korda (-4), 27. Creamer (-3), 32. Gal (-2), 47. Choi N.Y (-1), 65. Davies (E).
Cutem neprošly: Tseng, Wie, Muňoz, Nordqvist. A. Mijazato, Boeljon.

Top 10 druhého kola:

 

Čtvrtek – 1. kolo
Vynikající výsledek 64 ran (-7) vynesl do vedení Švédku Pernillu Lindbergovou, a to hned o dvě rány. O druhou pozici se ovšem dělí hned šest jejích konkurentek. Jsou mezi nimi zcela rozdílné hráčky – vedle tradiční japonské uchazečky o nejvyšší pocty Miky Mijazato je to třeba Numa Gulyanamitta z Thajska.
„Měla jsem skvělý den na greenech. Opravdu rozhodlo patování,“ kývala horlivě hlavou vedoucí hráčka. „Ale i mé pary skýtaly docela solidní birdie šance,“ ocenila sama sebe Lindberg, jež usiluje o první turnajový titul na zámořském ženském okruhu. Před týdnem se na Ladies Irish Open podělila o konečné čtvrté místo.
Česky hovořící hráčky začaly rozdílně – Němka Sandra Gal je v popředí výsledkové listiny se skóre -2, zatímco Američanka Jessica Korda zahrála o čtyři údery hůř a dělá to výrazný rozdíl. Útok na cut bude mladá bývalá amatérská reprezentantka podnikat z druhé stovky průběžného pořadí.
Další pořadí: 8. Ryu (-4), 14. S. Lewis, Creamer, Davies (-3), 31. Gulbis, Gal, Shin (-2), 55. Choi N.Y. (-1), 72. A. Mijazato (E), 90. Tseng (+1), 105. Korda (+2).

Top 10 provního kola:

Po roční pauze se turnaj vrací na okruhu LPGA. V roce 2010 zde zvítězila v playoff Na Yeon Choi, když porazila po zahrání birdie čtveřici hráček na druhé jamce rozehrávky. Dále budou startovat Y. Tseng, Ai Miyazato, Sarah Kemp, Ch. Kim, P. Creamer, L. Davies, Sandra Gal, K. McPherson, D. Luna, Michlle Wie, Wendy Ward či Jessica Korda.

 

Hraje se na hřišti Highland Meadows Golf Club s parem 72 a délkou 5 878 metrů.

Dotace turnaje je 1,3 mil. dolarů (68,9 mil. korun českých).

Odkazy: … Highland Meadows Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček

.