Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA International Crown

27.07.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – International Crown, Caves Valley Golf Club, Owings Mills, Maryland, USA
(24. – 27. 7. 2014, časový posun: -6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Už třetí ze španělských hráček Belen Mozo zajistila výhrou nad Thajkou Moryií Jutanugarn v poměru 3&2 celkové vítězství. Základ k němu položily její krajanky, Beatriz Recari zdolala Mikaelu Parmlid ze Švédska 3&2 a naprostý koncert předvedla Carlota Ciganda proti Korejce Choi Na-yeon, zdolala ji 8&6, tedy už na dvanácté jamce, a to poražená zkazila jen tři, dokonce hrála i birdie. Ve chvíli, kdy jihoevropský celek měl výhru v kapse, hrály se ještě dvě utkání a v tom posledním Azahara Muňoz nechtěla za spoluhráčkami v ničem zaostat a také ona přidala dvoubodový zisk vítězstvím nad Japonkou Ai Mijazato 2&1.

Španělsko nasbíralo ve čtyřech dnech 15 bodů, o čtyři víc než Švédky, které skončily na druhém místě. V neděli vyhrály dva singly, stejně jako třetí Jihokorejky. Čtvrté místo obsadilo Japonsko a páté Thajsko, oba celky zůstaly ve finále jen s jedním bodem.

Výsledky a tabulky

Sobota – 3. kolo
Každý z osmi týmů měl ještě šanci na účast v nedělním finále a pořadí ve skupinách se skutečně měnilo. Jedině v béčku Japonky udržely první místo a ziskem osmi bodů zůstaly nejlepším týmem soutěže. Staly se jím ale v napínavém závěru utkání s Jižní Koreou, jež zůstalo nerozhodné. Ai Mijazato a Sakura Yokomine zdolaly v poměru 3&2 dvojici N.Y. Choi, I.K. Kim a zajistily svým barvám postup z prvního místa. Druhé obsadily Švédky díky plnému bodovému zisku proti Austrálii.

Ve skupině A se rozjasnilo, jakmile i druhá španělská dvojice vyhrála fourball nad soupeřkami z Tchaj-wanu a evropský celek se dostal na sedm bodů, takže bylo jasné, že půjde dál. Na postupové pozici byly v té chvíli Američanky. O tom, že ji ztratily, rozhodla prohra Pauly Creamer a Stacy Lewis v závěrečném duelu třetího dne s párem Pornanong Phatlum, Onnarin Sattayanbanphot, jímž Thajky vyrovnaly, ale už se jen posunuly na druhé místo v tabulce za Španělsko.

V play-off o postup do finále mezi týmy na třetích místech pak Američanky podlehly Jihokorejkám.

Výsledky a tabulky

Pátek – 2. kolo
Vedení ve skupině A se ujaly golfistky z Thajska díky výhře v obou zápasech nad týmem Tchaj-wanu, který den předtím takto vyprovodil Američanky. Ty se vrátily do hry absolutním vítězstvím nad Španělskem. Před závěrečnými zápasy USA – Thajsko a Tchaj-wan – Španělsko jsou šance všech čtyři celků na postup poměrně vyrovnané. Nejúspěšnějším párem je zatím sesterská dvojice Ariye a Moriye Jutanugarnových se tříbodovým ziskem na kontě. Po čtvrteční remíze Thajky zdolaly Candii Kung a Teresu Lu 3&2.

Skupina B má jasné favoritky Japonky. Podobně jako ve čtvrtek získaly tři body díky jedné výhře a jedné remíze, tentokrát se soupeřkami z Austrálie. Mika Mijazato má zatím stoprocentní bilanci, ve čtvrtek vyhrála v páru se Sakurou Yokomine, v pátek s Mamiko Higa. O dva body zpět druhá je Severní Korea, zbylé dva týmy mají po třech bodech. V sobotu se utkají Japonsko – Korea a Austrálie – Švédsko.

Výsledky a tabulky

Čtvrtek – 1. kolo
Tchajwanské golfistky jako jediné vyhrály oba zápasy a usadily se s plným bodovým ziskem v čele skupiny A. O to překvapivější je to start, že soupeřkami hráček malé asijské země, jež se do turnaje dostaly z posledního osmého místa, byly nejvýše nasazené Američanky. Candie Kung a Teresa Lu si překvapivě poradily se zkušenými Paulou Creamer a Cristie Kerr 4&3. Druhé místo patří Španělkám, které při jedné výhře a jedné remíze zdolaly Thajsko.

Ve skupině B vede se třemi body Japonsko po výhře nad Švédskem. Jediná remíza prvního hracího dne se zrodila mezi týmy Austrálie a Jižní Koreje, oba vyhrály jeden fourball.

Výsledky a tabulka

Poprvé v historii ženského golfu se utkají čtveřice hráček v národních barvách o titul nejlepší golfové země světa. Týmy nemají nehrající kapitánky, o rozdělení do dvojic se jusí dohodnout.

Účastní se osm týmů sestavených z nejlepších čtyř hráček z každé země podle pořadí ve světovém žebříčku po posledním prosincovém turnaji předchozího roku. Podle výsledků z roku 2013 si právo startu zajistily USA, Jižní Korea, Japonsko, Thajsko, Španělsko, Švédsko, Tchaj-wan a Austrálie.

Týmy jsou rozděleny do dvou skupin a utkají se od čtvrtka do soboty každý s každým ve formátu fourball. Za výhru se udělují dva body, za remízu jeden. Do finále postoupí dva týmy z každé skupiny a jeden na divokou kartu. V neděli se budou hrát singly, vítězem se stane tým s nejvyšším součtem bodů ze všech čtyř hracích dnů. Rozpis utkání naleznete zde.

Hřiště Caves Valley GC má par 71 a měří 6 061 metrů. Má pověst „skórovací“ osmnáctky, nabízí šanci zejména delším hráčkám. Jamky jsou však velmi rozmanité, takže důležité je umění měnit tempo hry. Dotace je 1,6 milionu dolarů (32,6 milionu korun), členky vítězného týmu se podělí o 400 tisíc.

Odkazy: … Caves Valley Golf Club … Satelitní mapa hřiště … Stránky turnaje

.