LPGA – Honda LPGA Thailand

19.02.2012 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Honda LPGA Thailand, Siam Country Club, Chonburi, Thajsko (16 – 19. 2. 2012, +6 hod.)

Yani Tseng

Neděle – finálové kolo
V dramatické koncovce obhájila loňský titul Tseng Ja-ni. Tchajwanská světová jednička dosáhla v konečném součtu skóre 19 ran pod par. Soustředěnou hrou ve finálovém kole, které zvládla za 66 ran (-6), předstihla o jeden úder japonskou golfistku Ai Mijazato. Ta neudržela sobotní vedení, ve finále byla o dvě rány horší než vítězka. Na poslední jamce zapsaly obě birdie, což druhé v konečném pořadí alespoň umožnilo osamostatnit se a odsunout na třetí příčku Korejku Shin Ji-yai.
„Myslela jsem, že bude stačit pak, ale pak jsem viděla, jak blízko to Ai poslala,“ vrátila se k dramatické koncovce vítězka. „Tak jsem to zkusila zahrát na vítězné birdie. Netušila jsem, že i já se dostanu tak blízko. Když jsem uviděla míč, byla jsem velice šťastná. Být to tak na metr, byla bych nervózní. Ten doklep byl opravdu skvělý a jsem moc ráda za to, že jsem tady znovu vyhrála,“ dodala Tseng.
Další pořadí: 9. Webb (-9), 12. Hedwall (-7), 14. Thompson, Kerr (-6), 18. Stanford, Gustafson, Nordqvist (-5), 21. M. Mijazato, Lincicome, Pettersen (-4), 25. Matthew, Muňoz (-3), 31. Boeljon (-1), 38. Wie, Gal (+1).

Sobota -3. kolo
Ai Mijazato se vrátila do vedení díky svému nejlepšímu kolu za 65 ran (-7). Začala sice birdie – par – bogey, ale pak už jen skóre snižovala až na celkových -14, což je její výchozí pozice pro finálové kolo. Ze druhého místa na ni bude útočit Tseng Ja-ni, která přinesla do klubovny stejné číslo a ztrácí na ni jediný úder. Její skórkarta je úplně čistá, do kontaktu se dostala díky birdie na poslední jamce.
„Myslím, že vím, jak na tohle hřiště,“ svěřila se Mijazato, jedna ze tří vítězek na hřišti, které turnaj hostí počtvrté. Titul na něm obhajuje Tseng a bojovně prohlásila: „Moje hra je zpět a já se to pokusím zítra udělat znovu.“ Také třetí majitelka titulu ze Siam CC Suzann Pettersen má ještě šanci zopakovat si totéž, na dělené šesté pozici ztrácí Norka za vedoucí Japonkou čtyři rány.
Další pořadí: 3. Shin, Webb (-12), 5. Yang (-11), 6. Pettersen (-10), 15. Hedwall (-5), 17. Lincicome (-4), 19. Muňoz, Stanford, Gustafson, Kerr, Nordqvist (-3), 25. Gal (-2), 30. M. Mijazato (-1), 36. Thompson, Wie (E), 40. Matthew, Creamer (+1), 70. Davies (+12).

Dohrávka 2. kola
Karrie Webb udržela vedení se skóre 11 ran pod par. Australanka zapsala 65 ran (-7), v dohrávce čtyř jamek přidala ještě jedno birdie. O druhé místo se se ztrátou tří úderů dělily Korejky Shin Ji-yai a Choi Na-yeon.

Pátek – 2. kolo
Nedohrané kolo vyneslo do průběžného vedení Australanku Karrie Webb. Ta sice před přerušením pro bouřku absolvovala pouze čtrnáct jamek, ale průběžné skóre 10 ran pod par je zatím výtečné. Hráčka začala na šesté jamce sbírat birdie a vytrvala až do deváté. Ve chvíli, kdy byla na  denní bilanci -4, přišla na odpaliště tříparové jamky číslo 10 a trefila ji jednou ranou. Toto hole-in-one ji trochu rozhodilo a vzápětí zapsala bogey, ale dalším birdie vzápětí vše napravila.
O druhé místo neúplného průběžného pořadí se dělí Korejky Shin Ji-yai a Amy Yang. první absolvovala kompletní kolo, druhé zbývají čtyři jamky. Obě zatím za lídryní zaostávají o dva údery.
Nejlepší denní výsledek 65 ran (-7) přinesly Švédka Caroline Hedwall, která se dělí s Norkou Suzann Pettersen a další korejkou Choi Na-yeon o čtvrtou pozici, a světová jednička Tseng Ja-ni z Tchaj-wanu, již to vyneslo prozatím na dělenou sedmou příčku.

Čtvrtek – 1. kolo
Nejlepší vstup do turnaje měla Ai Mijazato, jejíž skóre 67 ran (-5) je sestaveno z pětice birdie a zbylých parů. Japonka, jejíž kariéru zdobí sedm titulů z LPGA Tour, zasáhla všech 14 fairwají a přesná byla také na tříparech, takže na všech 18 greenů se dostala v regulaci. „S většinou součástí své hry jsem spokojena,“ nepřekvapila svým hodnocením. „Před sezonou jsem na některých věcech tvrdě zapracovala a vyplatilo se to.“ Stejné hřiště jí už jednu velkou radost přineslo, předloni zvítězila díky finálovému kolu za 63 ran. „Zopakovat to bude samozřejmě těžké. Zítra si budu muset vzít deštník a nějaký led,“ připomněla Mijazato horké počasí, na které ve čtvrtek nebyla dostatečně připravena.
O druhé místo se dělí se ztrátou jednoho úderu pět konkurentek a tři z nich jsou korejky: Choi Na-yeon, Pak Se-ri a Amy Yang. K nim se přidaly Australanka Karrie Webb a Anna Nordqvist ze Švédska.
Další pořadí: 7. Boeljon (-3), 9. Pettersen, Sin, Lincicome (-2), 26. Creamer, Hedwall, M. Mijazato (E), 36. Tseng, Thompson (+1), 43. Kerr, Gulbis, Gustafson, Matthew (+2), 55. Gal, Wie (+3), 67. Davies, Ch. Kim (+6).

Hráčky na svůj druhý turnaj odcestovali do exotického Thajska. Startovní pole je silné, hrát bude světová jednička a obhájkyně titulu Yani Tseng. Dále pak Karrie Webb, I.K. Kim, Paula Creamer, sestry Ai a Mika Miyazato, Stacy Lewis, Brittany Lincicome, Julieta Granada, Suzann Pettersen, Lexi Thompson či Sandra Gal.

Hraje se na hřišti Siam Country Club s parem 72 a délkou 5 922 metrů.

Turnaj je dotován 1,5 mil. dolarů (28,8 mil. korun českých).

Odkazy: … Siam Country ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček