ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

LPGA hlasovala o úpravě stanov, týkající se členství transexuálních hráček

18.12.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Historický krok učinily hráčky LPGA Tour při své účasti na turnaji Tour Championship v Orlandu, kterým byla zároveň ukončena sezóna. Hráčky se na setkání mimo jiné dohodly o vypořádání se s pravidlem, které povoluje pouze členky, které jsou „ženami od narození.“ Toto pravidlo tak vylučuje hráčky se změnou pohlaví.

Komisař, Mike Whan po skončení jejich posledního setkání v tomto roce vydal prohlášení, že LPGA probírala téma změny pohlaví společně s členstvím na LPGA Tour. Hráčky hlasovaly ve prospěch úpravy stanov LPGA , ve které je podmínkou, že soutěžící musí být žena již od narození. Podle jeho slov budou nyní učiněny potřebné změny ve znění stanov

Pro ty, kteří sledovali soudní ságu vyvolanou sedmapadesátiletou hráčkou, Lanou Lawless, která má změněné pohlaví, není hlasování LPGA ani tak překvapivé. Hráčka minulý říjen žalovala LPGA a také některé její sponzory s tím, že zmíněné pravidlo je v rozporu s občanskými právy.

LPGA je jednou z posledních hlavních sportovních organizací, které změnily svoje stanovy tak, aby garantovaly zahrnutí sportovců, kteří podstoupili  změnu pohlaví. Jiné organizace jako USGA a Ladies European Tour podobný krok učinily již dříve a například Mianne Bagger, dánská hráčka, která podstoupila zmíněnou operaci soutěží na LET již od roku 2004.


Aneta Zárubová


Počet přečtení: 1 029
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017