Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA – Hana Bank Championship – vítězí Tseng

08.10.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – Hana Bank Championship, In-čchon, Jižní Korea (7. – 9.10.2011, +7 hodin)

 

 

Tseng Ya-ni

Neděle  – finálové kolo
Sebejistým výkonem zvítězila tchajwanská hráčka Tseng Ja-ni. Ve finiši dostala světová jednička své skóre na hodnotu -14 a o jednu ránu předčila obhájkyni loňského vítězství  Korejku Čche Na-jun (N.Y. Choi). Malý rozdíl získala právě v nedělním kole, kdy zahrála čisté kolo s pěticí birdie, tedy o jeden úder lépe než domácí golfistka, která se dopustila dvou bogey už na první devítce a nepomohl jí ani dobrý finiš s bidrie v samotném závěru. „Na druhé devítce na mě opravdu tlačila,“ přiznala vítězka. „Snažila jsem se soustředit na každou ránu, před tímto bouřlivým publikem to bylo vskutku úžasné,“ doplnila. Je to již šestý turnajový titul pro Tseng v této sezoně LPGA Tour.
Ve finálovém kole se přece jen povedlo rozbít hegemonii Jihokorejek Američance Brittany Lincicome, jež se dělí o třetí pozici s dalšími ženami pořadatelské země Jang Su-ťin a Kang Či-min. Všechny zahrály -11. Další krajanky ze země asijské golfové velmoci jsou seřazeny do 12. místa
Další pořadí: 13. Stanford, Inkster, Gustafson (-6), 25. Stupples, Matthew, Muňoz (-4), 32. Creamer (-3), 35. Kerr, Wie, Gal (-1), 40. McPherson, Pressel (E), 44. Recari, Gulbis (+1), 53. Webb (+3), 59. Verčenovová, V. Hurst (+5), 63. Pettersen (+8).

Sobota – 2. kolo
Korea vládne! Ovšem pozor na světovou jedničku. Tak by se dal charakterizovat stav po dvou kolech, kdy pouze Tseng Ja-ni narušuje hegemonii hráček pořadatelské země. Z nich se do čela dostala Jang Su-ťin, která dokázala vyrovnat nejlepší kolo zmíněné tchajwanské konkurentky z pátku v podobě 65 ran (-7). Korejka, hrající převážně domácí turnaje, se osamostatnila ve vedení se skóre -10. Jen o jednu ránu horší je její mnohem známější krajanka Čche Na-jun (N.Y. Choi), mající na kontě už také úspěchy z LPGA Tour, společně s Tseng. Další tři hráčky asijské ženské golfové velmoci jsou seřazeny také na dělené čtvrté a páté pozici, až pak následují ženy jiných národností.
Další pořadí: 7. Lincicome, Stanford (-5), 12. Stupples, Creamer, Inkster, Muňoz (-4), 22. Gal, Gustafson (-3), 31. Kerr, Matthew (-2), 37. Gulbis, Recari (-1), 42. Pressel (E), 50. Wie (+2), 57. Pettersen, McPherson (+3), 62. Verčenovová (+5).

Pátek – 1. kolo
Na asijské půdě opět pookřála světová jednička Tseng Ja-ni, přestože se čekal nápor domácích Korejek. Tchajwanská hráčka zapsala 65 ran (-7) a ocitla se v samostatném vedení. A to má ještě ve skórkartě i trojici bogey! Sama přiznala, že se v tomto týdnu věnovala tréninku. „Pracuju tvrdě na švihu, velkou pozornost jsem věnovala patování. Na turnaj ani tak moc nemyslím,“ uvedla bezelstně Tseng.
Na druhém místě za ní je se ztrátou jednoho úderu skutečně Jihokorejka Chella Choi, trénující a žijící jako většina jejích krajanek na americkém okruhu ve Spojených státech. Letos z patnácti startů dosáhla na jediné umístění v top 10. Následující další ženy pořadatelské země, ovšem jejich příval narušuje německá golfistka českého původu Sandra Gal, dělící se o třetí pozici se Čche Na-jun (N.Y. Choi), obě mají bilanci -5. „Na tomhle hřišti je zapotřebí umisťovat míče dobře na greeny. Zvlášť v tak větrném počasí, jaké tady pár dní panuje, jsou rozhodující železa,“ vystihla charakter kola Němka.
Další pořadí: 5. Gustafson, Creamer (-4), 16. Inkster, Muňoz, Stanford, Matthew (-2), 24. Stupples, Lincicome (-1), 33. Kerr, Wie, Pettersen (E), 55. McPherson, Verčenovová, Gulbis (+2).

Turnaj hraný na letišním ostrově In-čchon  se může pochlubit účastí 19 hráček ze 24 účastnic nedávného Solheim Cupu.  Hrají Gal, Gulbis, Kerr, Lincicome, Pettersen, Pressell, Tseng, Web, Wie  a plejáda asi čtyřiceti Korejek. Hraje sedm  korejských hráček s příjmením Kim, šest hráček s příjmením Lee a tři s příjmením Choi.
Hraje se na hřišti Sky 72 GC, posetém bunkery,  s parem 72 a délkou 5.913 metrů.
Dotace turnaje je 1,8 milionu dolarů, 35  milionů českých korun. Loni zvítězila Korejka Na Yeon Choi.

Odkazy: …. Sky 72 GC …. Hřiště na sat. mapě …. Oficiální stránka turnaje ….. Světový žebříček … Finanční žebříček….. Seoul sisters