2. Q-school LPGA – obě Češky postoupily

20.10.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
VlckovaSpilkova129b

Karolína Vlčková a Klára Spilková

LPGA – LPGA and Symetra Tour Qualifying Tournament Stage II, Venice, Florida, USA (19. – 22.10.2017, časový posun -6 hodin)

Neděle – poslední kolo
České profesionální hráčky Klára Spilková a Karolína Vlčková uspěly v druhé kvalifikaci LPGA na Floridě. V silné konkurenci skončila Spilková na 9. místě (-7), Vlčková na 46. místě (+3). Je to obrovský úspěch. Češky postoupily do třetí, konečné kvalifikace, která se na přelomu listopadu a prosince uskuteční v Daytona Beach.

Spilková projela touto kvalifikací jako nůž máslem. Od začátku se držela na čelních pozicích. Výsledkem 68,69,72,72 -7 se umístila mezi deseti nejlepšími. Poslední kolo hrála s pohodlným náskokem třinácti ran na postupovou hranici. Začala birdie na jedničce, následovalo dlouhých sedm parů. První devítku uzavřela bogey na 9. jamce. Druhou devítku začala opět birdie a pak už zapsala jenom bogey na čtrnáctce. Celkem dvě birdie a dvě bogey, 72 ran, poslední kolo v paru.

Vlčková začala poslední kolo opatrně. V první devítce hrála devět parů. V druhé devítce také začala parem, pak přišla světlá chvilka. Tři birdie za sebou od jedenáctky do třináctky srazily skore na tři rány pod par. Dvě bogey na závěr upravily skore na skvělých 71 ran, jednu pod parem. Výsledkem 76,71,73,71 +3 se Vlčková zařadila do páté desítky pořadí s rezervou čtyř ran na postupovou hranici. První projev spolupráce s mentorem Davidem Carterem, který jí dokonce nosil ve Venice bag,  je pozitivní.

Zvítězila Angličanka Georgia Hall (-12) před Maďarkou Csicsi Rozsa (-9). Do třetí kvalifikace neprošly: Dimmonck, Wolf, Boulden, Booth, Sauzon, Stahle, Tamminen.

Spilková zvládla druhou kvalifikaci excelentně, Vlčková výrazně uspěla. Ale je to teprve začátek cesty do LPGA. Co obě čeká, bude obtížnější. Ve Final Stage bude startovní pole výrazně silnější. Kromě osmdesáti příchozích z 2. kvalifikace budou podle různých výběrových kritérií hrát poslední kvalifikaci hráčky LPGA, Symetra Tour a světových žebříčků. Final stage se hraje na 5 kol s cutem po 4. kole pro 70 hráček a dělená místa. Pro úspěch se musí hráčky umístit do první dvacítky. Počet postupujících se sice každý rok určuje jinak, ale většinou je to okolo dvacítky hráček. Všechny hráčky, které dohrají 72 jamek finálové kvalifikace obdrží hrací kartu na Symetra Tour.

Konečné výsledky

Skorkarta Kláry Spilkové – 4. kolo

ScorkartaSpilkova_4k

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 4. kolo

ScorkaraVlckova_4k

*

VlckovaCarter

Karolína Vlčková a její caddy David Carter

Sobota – 3. kolo
Třetí hrací den dohrála Spilková se skore 72 ran. První devítku hrála jedno birdie a jedno bogey. V druhé půlce kola zahrála bogey na dvanáctce a čtrnáctce, které naštěstí smazala dvěma birdie na závěrečných dvou jamkách. Součet třetího kola je tři birdie a tři bogey, česká hráčka došla bezpečně v paru. Spilková je před čtvrtým kolem na 4. místě (-7) a její postup do prosincové Final Stage už by nemělo nic ohrozit.

Karolína Vlčková hrála dvě birdie a tři bogey, 73 ran a je na postupovém, 55. místě (+4). Postupové skore do konečné kvalifikace pro 80 hráček  je aktuálně na hodnotě +6.

Stále vede Maďarka Csicsi Rozsa (-9). Na druhou pozici (-8) se vsunuly Korejka Sandy Choi a Angličanka Georgia Hall. Ke Spilkové se na čtvrtou příčku zařadily  nejlepší světová amatérka  Irka Leona Maguire a Američanka Gabriela Then.

Další pozice: 7. Sobron (-4), 17. Boqvist (-2), 25. Itturios (E), 36. L.Hall (+2), 43. Ras-Anderica (+3), 67. Boineau (+5), 77. Lampert, Tamminen (+6), 105. Cowan (+8), 128. Carly Booth (+11).

Na finálové kolo se Spilková v neděli vrátí na hřiště Bobcat. Startuje z jedničky odpaliště v 19:27 našeho času ve společnosti Leony Maguire a Garbiely Then. Vlčková startuje z jedničky odpaliště hřiště Bobcat v 15:06 našeho času ve flightu s Američankou Maddie McCrary a Mexičankou Margaritou Ramos.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 3. kolo

ScorkartaSpilkova_3k

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 3. kolo

ScorkaraVlckova_3k

*

SpilkovaTerreBl17

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo Klára Spilková pokračuje ve spanilé jízdě. Druhé kolo na hřišti Panther zahrála také skvěle. Hrála pět birdie a dvě bogey, 69 ran, tři pod par. Její celkové skore je již -7 a už je  na senzačním druhém místě. Stejné skore a místo má sedmnáctiletá Američanka Youngin Chun. Před nimi je na prvním místě dvacetiletá Maďarka Csicsi Rosza (-9). Lídr prvního kola Venezuelanka Zapata hrála v druhém kole o osm ran více a odsunula se na 11. místo (-4).

Na hřišti Panther se podstatně se zlepšila Karolína Vlčková. Druhé kolo hrála o pět ran lépe, 71 ran a posunula se o desítky míst do zóny postupu, na 63. místo pořadí (+3). Aktuálně je hranice postupu na hodnotě +4.

Další pozice: 4. Sobron (-6), 6. G.Hall, Maguire (-5), 13. MacLaren (-3), 15. Boqvist (-2), 23. Itturios (-1), 63. P.Sanz Barrio, Boineau (+3), 80. Ras-Anderica, Dimmock (+4), 108. Booth (+6), 141. Boulden (+8).

Hráčky s vysokým skore (+5 a výše) hrají třetí kolo na hřišti Bobcat. Nižší skore (+4 až -9) hrají na hřišti Panther. Spilková startuje z jedničky odpaliště hřiště Panther jako nejlepší flight v 19:27 našeho času ve společnosti Maďarky Csisci Rozsa a Američanky Youngin Chun. Vlčková startuje z jedničky odpaliště hřiště Panther ve 14:22 našeho času ve společnosti Američanek Jessie Gery a Portland Rosen.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové – 2. kolo

ScorkartaSpilkova_2k

Skorkarta Karolíny Vlčkové – 2. kolo

ScorkaraVlckova_2k

*

22491644_1551787121549658_3325758581047504369_n

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo Klára Spilková nasadila ostré tempo a kvalifikaci LPGA začala nejlepším možným způsobem. Čisté čtyři birdie daly 68 ran na hřišti Bobcat, čtyři pod parem a 5. místo (-4). Start se naopak nevydařil Karolíně Vlčkové. Jednou double bogey, tři bogey a jediné birdie, 76 ran, stačí pouze na 120. pozici (+4). Ale hraji se čtyři kola bez cutu a do závěrečné kvalifikace postupuje polovina hráček. Vlčková musí dohánět.

V čele je Venezuelanka Alazne Urizar Zapata se šesti čistými birdie (-6). O druhou pozici (-5) se dělí Maďarka Csicsi Rosza, Španělka Luna Sobron a Švédka Jenny Haglund. Spilková své páté místo dělí s korejskou amatérkou Eun Jeong Seong.

Další pozice: 7. Itturios (-3), 11. Maguire (am) (-2), 23. Boqvist, Dimmock, Boineau, G.Hall (-1), 40. Ras-Anderica, P.Sanz Bario, MacLaren (E), 60. Wolf (+1), 102. Booth, Boulden (+3), 150. Sauzon (+6).

Druhé kolo v pátek hraje Spilková i Vlčková na hřišti Panther. Spilková startuje z desítky odpaliště ve 13:05 místního času (v 19:05 našeho času).  Vlčková startuje o 22 minut dříve ze stejného odpaliště.

Leaderboard

Skorkarta Kláry Spilkové

ScorkartaSpilkova_1k

*

*

VlckovaSpilkova129b

Karolína Vlčková a Klára Spilková

Úvod České profesionálky Klára Spilková a Karolína Vlčková se účastní druhé kvalifikační stáže LPGA ve floridském Venice. Vlčková si účast vybojovala v první kvalifikaci v srpnu. Spilková má do druhé kvalifikace přímý přístup. Obě budou bojovat o postup do třetí, konečné kvalifikace (Stage III) na přelomu listopadu a prosince v Daytona Beach na Floridě.

Ve Venice se bude od čtvrtka do neděle hrát 72 jamek bez cutu. Pondělí je rezerva na dohrávku eventuálně přerušených kol. Na startu je 190 hráček. Do třetí, závěrečné kvalifikace v Daytona Beach postoupí prvních 80 hráček. Ty, které v druhé kvalifikaci nepostoupí,  obdrží kartu na Symetra Tour.

Hraje se v Plantation Golf & Country Clubu souběžně na hřištích Bobcat a Panther. Hřiště Bobcat má par 72 a délku 5.975 metrů. Hřiště Panther má par 72 a délku 5.818 metrů.

Karolína Vlčková začíná ve čtvrtek na hřišti Bobcat v 8:33 místního času (14:33 našeho času) z jedničky odpaliště. Klára Spilková vyrazí  ze stejného  stejného odpaliště o dvaadvacet minut později, v 8:55 (14:55 našeho času).

Leaderboard

Odkazy:    Plantation GCC    Resort na satelitní mapě    Stránky kvalifikace

*