LPGA – Dow Great Lakes Bay Invitational

20.07.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Vítězky  Clanton - Suwannapura

Vítězky Clanton – Suwannapura

LPGA – Dow Great Lakes Bay Invitational, Midland, Michigan, USA
(17. – 20.7.2019, -6 hodin)

Sobota – finálové kolo
Hrál se opět Fourball bestball. Cydney Clanton a Jasmine Suwannapura už vedení nepustily. Hrály 59 ran, celkem -27 a zvítězily o šest úderů před týmem Jin Young ko-Minjee Lee (-21). O třetí místo se podělily sestry Jutanugarn s korejskou dvojicí Na Yeon Choi-Jenny Shin (-20).

Sestry Korda skončily na 12. místě (-15).

Další pozice: 5. Henderson-Sharp (-19), 6. Chun-Lydia Ko, Creamer-Pressell (-18), 12. Kang-Salas (-15), 33. Kerr-Thomspon (-9).

Konečné výsledky

 

 

Cydney Clanton - Jasmine Suwannapura

Cydney Clanton – Jasmine Suwannapura

Pátek – 3. kolo
Po třetím kole, hraném opět formátem foursome alternate shot, se do čela probojovala dvojice Clanton-Suwannapura (-16). Vede o pět úderů před  čtveřicí týmů se skore -11: sestry Jutanugarn, Feng-Liu,  Chou-Shin, Creamer-Pressell.
Sestry Korda postoupily 20. místo (-7)

Další pozice: 6. Chun-Lydia Ko, Henderson-Sharp (-10), 11. JY Ko-Minjee Lee (-9), 24. Kang-Salas (-6), 38. Kerr-Thompson (+1).
Cutem neprošly: Fassi-Kupcho, Gal-Gulbis.

Leaderboard

Midland Golf & Country Club

Midland Golf & Country Club

Čtvrtek – 2. kolo
Druhé kolo se hrál fourball best ball, který přináší lepší výsledky. V čele se shromáždily tři dvojice se stejným celkovým skore -10: Meadow-Molinaro, Boutier-Icher a Creamer-Pressel.
Po prvním kole vedoucí Kanaďanky Henderson-Sharp klesly na 4. místo (-9).
Sestry Korda se odsunuly na 23. místo (-5).

Další pozice: 10. Chun-Lydia Ko (-8), 14. Mirim Lee-Jin YoungKo, Kang-Salas (-7), 23. sestry Jutanugarn, Kerr-Thompson (-5), 51. Matthew-Pettersen, Fassi-Kupcho (-1), 60. Gal-Gulbis (+1).

Leaderboard

Jessica a Nelly Korda hrají Já-Ona      Minjee Lee and Jin Young Ko jrají Já-Ona

  

.

Brooke Henderson, Alena Sharp

Brooke Henderson, Alena Sharp

Středa – 1. kolo
První kolo se hrál foursome alternate shot. Nejnižšího výsledku 65 ran dosáhla kanadská dvojice Brooke Henderson-Alena Sharp (-5).
Na druhé pozici se usadila dvojice Američanek Paula Creamer-Morgan Pressell (-4). Třetí pozici (-3) dělí čtyři týmy: Minjee Lee-Jin Young Ko, Robyn Choi-Jacklyn Lee, Jasmine Suwannapura-Cydney Clanton a Amy Yang-Mirim Lee.
Sestry Korda zapsaly čtyři birdie a dvě bogey, 68 ran. Jsou na 7. místě (-2).

Další pozice: 12. Ko-Chun (-1), 20. sestry Jutanugarn (E), 27. Kang-Salas, Kerr-Thompson, Kupcho-Fassi (+1), 50. Pettersen-Matthew (+3), 70. Gulbis-Gal (+8).

Leaderboard

Sestřih 1. kola

.

Midland Golf & Country Club

Midland Golf & Country Club

Úvod
Turnaj dvojic Dow Great Lakes Bay Invitational má premiéru. Formát turnaje je obdobný jako mužský Zurich Classic. Prvních 70 hráček LPGA Priority List si k sobě může vybrat spoluhráčku, která musí mít statut hráčky LPGA.
První a třetí kolo hrají družstva foursomy alternate shot, druhé a čtvrté kolo fourbally best ball. Vítězná dvojice si rozdělí odměnu 485.000 dolarů, získá roční kartu na majory ANA Inspiration, KPMG Womens PGA Championship a na Evian Champioship.

První ročník má skvělé obsazení. Hraje jednička žebříčku Jin Young Ko, Brooke Henderson, Lexi Thompson, Minjee Lee, sestry Jutanugarn, sestry Korda, Eun Hee Ji, Celine Boutier a po dvouleté přestávce se z mateřské vrací do světového golfu Norka  Suzann Pettersen. Na sponzorskou pozvánku hraje Jennifer Kupcho, vítězka ženské amatérské premiéry Augustě.

Sestavy některých týmů:
Brooke Henderson – Alena Sharp
Minjee Lee – Jin Young Ko
Nelly a  Jessica Korda
Ariya a Moriya Jutanugarn
Lydia Ko – In Gee Chun
Lexi Thompson – Cristie Kerr
Suzann Pettersen – Catriona Matthew
Natale Gulbis – Sandra Gal

Dějiště turnaje, hřiště Midland Country Clubu má par 72 a délku 6.031 metrů.

Dotace turnaje je 2 miliony dolarů.

Leaderboard

Odkazy:   Midland CC   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje

.