Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

LPGA – CME Group Titleholders

20.11.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LPGA Tour – CME Group Titleholders, Grand Cypress Resort-North/South Course, Orlando, USA (17 – 20.11.2011, -6 hod.)

Hee Young Park

Neděle – finálové kolo
Je to možná překvapivé, ale zámořský ženský okruh má v této sezoně teprve třetí jihokorejskou turnajovou vítězku. Co je překvapením zcela nepochybným, je její jméno: Pak I-jang (Park Hee-young) nepatřila mezi favoritky, jejím nejlepším letošním umístěním bylo třetí místo ze Safeway Classic. Probudila se ale právě včas. Ve svém čtvrtém roce na LPGA Tour si připsala první titul kariéry a jednorázovou půlmilionovou prémií vysoce převýšila dosavadní zisk ze svých předešlých startů, který činil necelých 352 tisíc dolarů.
Ve finálovém kole, poměrně dramatickém, se po jednom bogey a třech birdie dostala na -9 už po osmi jamkách. V tu chvíli zdaleka nikdo netušil, že to bude zároveň vítězné skóre. Ve zbytku kola Pak hrála už jen pary, dotáhla to na konečných 70 ran (-2) a víceméně dala svou pozici všanc. Jenže konkurentky toho nevyužily.
Sandra Gal, která se s ní dělila o vedení, si počínala ještě hůř a do klubovny přinesla součet na even par. Za Korejkou zaostala o dvě rány a nechala se dotáhnout Američankou Paulou Creamer. S tou se německá golfistka českého původu podělila o druhou pozici. Žádná žena se nedostala před ně, protože většina hrála vysokán čísla. Těch málo hráček, jež zapsaly výsledky začínající šestkou, měly z předchozích kol už větší ztrátu.
Další pořadí: Čche Na-jun (N.Y. Choi), Pettersen (-6), 6. Wie, Kerr, Tseng (-2), 9. Hjorth (-1), 12. Pressel, Nordqvist (+1), 16. A. Mijazato, M. Mijazato (+2), 21. Lincicome (+4), 26. Matthew, Hedwall (+5), 32. Muňoz (+6), 33. Ch. Kim (+7), 36. Thompson, Webb (+8), 43. Gustafson (+10), 44. Stanfrod (+11), 47. Gulbis (+12), 50. Boeljon (+13).

Sobota – 3. kolo
Už je ve vedení. Německá golfistka českého původu Sandra Gal se dostala na první místo, přestože její výkon se neobešel bez komplikací a celkové skóre zlepšila jen o ránu na sedm pod par. „Jsem úplně vyšťavená, bylo to kolo jako na kolotoči,“ vrátila se Gal k dění na hřišti, kde nejprve zahrála dvě birdie, ale pak bogey na osmičce a double bogey na devítce. Druhá devítka ji však vrátila do hry, celkově z toho bylo 71 ran (-1).
Společně s ní je na pozici lídra ještě jihokorejská konkurentka, ale jiná než která vévodila první polovině turnaje. Na špici se před finálovým kolem vyhoupla ještě Pak I-jang. „Jestli jsem připravená vyhrát?“ nechala se na oko překvapit otázkou. „Nevím. No, mám dost velkou žízeň, tak asi jsem,“ doplnila.
Obě jmenované golfistky se však musí mít na pozoru, protože na samostatné druhé pozici je s odstupem jedné rány zkušená Norka Suzann Pettersen a ještě o jeden úder zpět čtvrtá je Američanka Paula Creamer.
Nejlepší kolo dne 66 ran (-6) předvedla světová jednička Tseng Ja-ni a posunula se na dělenou pátou pozici, takže i ona bude ještě útočit na vítězství v turnaji.
Další pořadí: 5. Choi, Tseng (-4), 7. Recari (-2), 9. Kerr (-1), 12. Wie (E), 13. Nordqvist (+1), 15. A. Mijazato, M. Mijazato, Lincicome (+2), 23. Hedwall, Hjorth, Stupples (+3), 27. Pressel (+4), 29. Webb (+5), 33. Thompson, Muňoz (+6), 41. Gulbis (+8), 43. Gustafson, Matthew (+9), 45. Boeljon, Stanford (+10).

Pátek – 2. kolo
Navzdory výraznému zhoršení se Čche Na-jun (N.Y. Choi) udržela ve vedení, ale už jen těsném. Hráčkou, která se k ní vyhoupla nejblíž, je Sandra Gal na samostatné druhé pozici. Od Korejky dělí německou golfistku českého původu pouze jedna rána.
Nejlepší žena úvodního dne začala špatně – na čtyřparové jedničce zapsala vinou čtyřputtu double bogey a s různými peripetiemi včetně jednoho prostého bogey jí trvalo celou první devítku, než se vrátila na šest ran pod par, tedy tam kde kolo začala. „V tomhle větru byla hra velice obtížná. Když jsem zvolila hůl, prostě jsem té holi musela věřit a pořádně se do úderu opřít. Nebo když mi caddie oznámil metry, musela jsem té vzdálenosti věřit a dát normální ránu,“ popsala situaci na hřišti Choi.
Ve druhé polovině hřiště už ji podobný lapsus nepostihl, ale pátek zakončila stejně jako čtvrtek, což je bogey na osmnáctce. Bylo z toho celkových 71 ran (-1) a průběžné skóre -7.
Žádná z konkurentek ale jejího zaváhání nevyužila k razantnějšímu ataku první pozice, spoustě naopak dělal vítr takové problémy, že jim čísla utíkala rychle nahoru. Gal zahrála 69, což bylo denní maximum, a dosáhly na něj už jen dvě další účastnice, další korejka Pak I-jang a Norka Suzann Pettersen. Ostatní se maximálně vyrovnali lídryni, takže dělená třetí pozice, kam patří spolu s Pak ještě Američanka Paula Creamer, už je od druhé Němky vzdálena další dvě rány.
Další pořadí: 5. Ward (-3), 6. Pettersen (-2), 10. Wie, Muňoz, Nordqvist, Kerr (E), 16. A Mijazato, Lincicome, Pressel (+1), 21. Hedwall, M. Mijazato, Stupples, Stanford, Thompson, Hjorth, Tseng (+2), 29. Boeljon, Gustafson, Recari, Webb (+3), 40. Gulbis (+5), 47. Matthew (+7), 53. S. Lewis (+9).

Čtvrtek – 1. kolo
Až první a jediné bogey vinou trojputtu na poslední jamce připravilo Čche Na-jun (N.Y. Choi) o výraznější vedení. I tak v něm zůstala díky kolu za 66 ran (-6), a to o jeden úder před americko-asutralskou dvojicí Morgan Pressel, Karrie Webb.
Korejská lídryně si počínala bezchybně až do sedmnáctky, na níž zapsala své sedmé birdie. „V období po British Open mám ze své hry opravdu dobrý pocit, daří se mi udržet konsistenci,“ libovala si pětadvacetiletá golfistka, která pokračuje ve výrazné sérii. V sedmi z devíti turnajů, jichž se účastnila v posledních týdnech, skončila v top 10. Má na svém kontě také jeden titul, a to z LPGA Malaysia.
Také prozradila, jakou roli může sehrát obměna výbavy v bagu. „Přidala jsem do něj hybrid a nahradila jím pětku železo. S novou holí se mi podařilo zahrát pět birdie,“ zářila Choi, jejíž partnerkou ve flightu byla právě Pressel, s níž si na hřišti vytvořily atmosféru zdravého soutěžení. Američanka zahrála birdie na všech čtyřech čtyřparech druhé devítky.
Další pořadí: 4. Hjorth, Kerr (-4), 6. Gal, Creamer (-3), 13. Lincicome, Tseng (-2), 20. M. Mijazato, A. Mijazato, Wie, Thompson, Stanford (-1), 28. Hedwall (E), 38. Pettersen, Gustafson, Gulbis (+1), 53. Boeljon, Matthew (+4), 55. S. Lewis (+5).

Na turnaji bude hrát pouze 66 hráček. Do turnaje se kvalifikovaly vždy první tři hráčky z každého oficiálního turnaje LPGA. Yani Tseng bude usilovat o další turnajový skalp, kterých má za tuto sezónu již osm. Překazit jí tento plán bude chtít celá řada vynikajících hráček Amanda Blumenherst Christel Boeljon, Na Yeon Choi, Paula Creamer, Sandra Gal, Julieta Granada, Natalie Gulbis, Sophie Gustafson, Caroline Hedwall, Cristie Kerr, Christina Kim, Stacy Lewis, Brittany Lincicome, Ai Miyazato, Mika Miyazato, Anna Nordqvist, Jenny Shin, Lexi Thompson, Wendy Ward, Karrie Webb či Michelle Wie.

Hraje se na hřišti Grand Cypress Resort-North/South Course s parem 72 a délkou 5 960 metrů.

Turnaj je dotován 1,5 mil. dolarů (28,8 mil. korun českých) a vítězka si odnese šek v hodnotě 500tis. dolarů (9,6 mil. korun českých).

Odkazy: … Grand Cypress Resort-North/South CourseSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček