Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Love III povede Američany v Ryder Cupu, i když by si ho rád ještě zahrál

20.01.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Je vítězem US PGA Championship a jeho výkonnost ještě není ještě tak špatná, aby se neucházel o turnajové vítězství na PGA Tour. Teď bude ale Davis Love III usilovat o větší poctu – dovést jako kapitán tým USA k zisku Ryder Cupu.

Jeho čtvrteční jmenování bylo formální. O tom, že právě šestačtyřicetiletý je favoritem a vlastně jediným kandidátem na tento post, se otevřeně mluvilo už delší dobu. „Mluvili jsme o tom dlouho, dlouho. Spolu s mou manželkou jsme nadšeni touto příležitostí,“ komentoval svou novou roli.

Domácí tým bude na podzim příštího roku usilovat v Medinah Country Clubu nedaleko Chicaga o odvetu za loňskou těsnou porážku od Evropy ve velšském resortu Celtic Manor. Po ní bylo zřejmé, že poražený kapitán Corey Pavin už další příležitost nedostane.

Love musel porážku strávit v roli jeho asistenta. „S evropskými asistenty Darrenem Clarkem, Josém Mariou Olazábalem a Sergiem Garcíou jsme hovořili o tom, jak bychom si sami rádi zase zahráli,“ vrátil se o tři měsíce zpět.

Sám se Ryder Cupu v roli člena týmu zúčastnil v letech 1993, 1995, 1997, 1999, 2002 a 2004, dvakrát byl členem vítězného celku. Jeho osobní zápasová bilance je 9 vítězství, pět remíz a 12 porážek.

„Vytvořit rydercupový tým může být pilířem vašé kariéry,“ poznamenal a zavzpomínal na své asistování. Nezmínil se diplomaticky o tom, že jeho předchůdci se to nepovedlo, ba naopak média Pavinovo počínání ve funkci kritizovala jako nepružné a mdlé.

Davis Love III však přece jen udělal nechtěnou narážku: „Byl jsem u tolika Ryder Cupů, abych věděl, jak si počínat a co potřebujeme. Třeba zajistit ručníky a  pláštěnky.“ V první den loňského ročníku se strhla aféra kolem týmu USA proto, že voděvzdorné oblečení, zajištěné Pavinovou manželkou, v hustém velšském dešti promoklo.
 
Napřesrok půjde o duel starých známých. Po vítězném Colinu Montgomeriem převzal tým Evropy jeden z jeho jmenovaných asistentů Olazábal.