obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Louis Oosthuizen zvítězil v Austrálii

29.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

2016014European Tour – ISPS Handa Perth Internationa – hřiště Lake Karrinyup CC, Perth, Austrálie. Datum: 25.-28. února 2016.

Rozdílem jedné rány se vítězem australského turnaje Perth International stal Jihoafričan Louis Oosthuizen (33). Je to jeho osmý titul z European Tour.

Louis Oosthuizen

Louis Oosthuizen

Do nedělního finále vstoupil jednadvacátý hráč světa s náskokem tří ran. A alespoň malý náskok nad ostatními spoluhráči se mu podařilo udržet – závěrečné kolo zahrál za 71 ran. A s celkovými 16 ranami pod par se stal vítězem turnaje.

Oosthuizen se na turnaj v Perthu pečlivě připravoval – jeho spolukrajan Ernie Els, který na hřišti Lake Karrinyup v roce 2003 vyhrál Johnie Walker Classic s obdivuhodným skóre 29 ran pod par, mu udělil několik rad, které si Oosthuizen evidentně vzal k srdci.

„Mluvil jsem s Erniem, protože tu už vyhrál, a on si tohle místo hrozně pochvaloval, takže už se těším, až to uvidím na vlastní oči,“ prohlašoval vítěz majoru The Open 2010 před turnajem v Perthu.

„Už je to dva roky, co jsem naposledy vyhrál nějaký turnaj, takže mě tohle vítězství nakopne do dalších turnajů. Masters v Augustě se hraje už za pár týdnů…,“ nechal se slyšet Oosthuizen, který se díky tomuto vítězství pravděpodobně posune na 19. místo světového žebříčku.

Jen jednu ránu pozadu zůstal Francouz Alexander Levy, který se s turnajem v neděli rozloučil 66 ranami. Celkem zahrál 8 birdie, a jedno double bogey. S odstupem jedné rány bral třetí místo domácí hráč Jason Scrivener. Francouz Grégory Bourdy obsadil v konečném leaderboardu – opět s odstupem jedné rány – čtvrtou příčku.