Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lorena Ochoa a nejčestnější golfové ocenění

26.10.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Osmadvacetiletá bývalá světová jednička, která od své slibné profesionální golfové kariéry odešla na začátku letošní sezóny, obdrží cenu Bob Jones Award pro rok 2011, kterou každoročně uděluje Americká Golfová Asociace. Cenu obdrží za své úspěchy na golfovém hřišti ale hlavně za práci se svou nadací, která pomáhá odloženým dětem v jejím rodném Mexiku. Novinku oznámila minulé úterý Americká Golfová Asociace ve své tiskové zprávě.

Cena Bob Jones Award, se uděluje každý rok od roku 1955, a je nejčestnějším oceněním, které asociace golfistům uděluje. “ Ochoa svou cenu obdrží 5. února při příležitosti každoročního setkání asociace ve Phoenixu.

Rozhodli jsme se ocenit, Lorenu za vše lidské, co dokázala, nejen pro golfové trofeje, které si odnesla domů,“ dodal Jerry Tarde, šéfredaktor časopisu Golf Digest a člen komice udělující prestižní ocenění. „Dokázala se postarat nejen o růst golfu v Mexiku, ale v celé jižní Americe.

Před svým odchodem Ochoa na LPGA Tour vyhrála jedenadvacetkrát, včetně dvou majorů. Její nadace, Lorena Ochoa Foundation provozuje základní školu v hráččině domovině, Guadalajara a navštěvuje ji přes 250 dětí, které jejich rodiče odložili.

Ochoa prohlásila, že tím hlavním důvodem proč hraje golf je její nadace. „Byla to moje motivace k tomu, abych vydržela hrát a trénovat po mnoho let,“ přiznala se. Od svého odchodu pokračuje v hraní na různých exhibicích a také organizuje svůj vlastní LPGA turnaj, Lorena Ochoa Invitational, který se letos hraje11-14 listopadu též v Guadalajara. Hráčka ještě potvrdila, že je momentálně zaneprázdněna psaním své knihy.

„Lidé se ptají, kdy budu hrát znovu. Já jim ale říkám, že hraji skoro každý den se svým otcem a přáteli. Golf vždycky zůstane velkou součástí mého života.


Aneta Zárubová