Lieser na ProGolf Tour

26.06.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

ProGolf Tour – Glashofen-Neusass Open presented by CEEVEE Leather, Golfclubs Glashofen-Neusass e.V, Walldürn-Neusass, Německo
(24. – 26. června 2014, bez časového posunu)

 

Ondřej Lieser

Středa – finálové kolo
Tentokrát nezdar a pokles. Ondřej Lieser neudržel laťku z předchozích dvou dnů a po výkonu 77 ran (+5) klesl na konečné dělené dvacáté místo. Na vině je první devítka závěrečného dějství a tři chyby na čtyřparech 1, 3 a 5, kde posbíral čtyři rány navíc, pátou pak na jamce deváté, opět čtyřparové. Pak se snažil bojovat, ale po dvou dalších bogey a dvou birdie se udržel na stejné úrovni až do konce a turnaj zakončil s konečnou bilancí +3. Patří mu finanční prémie  431,80 eur a se ziskem 1 198,38 eura se posunul na 83. pozici finančního žebříčku.
Zvítězil Rakušan Leonhard Astl s konečným výkonem -5 s náskokem dvou úderů před pěticí konkurentů na děleném druhém místě.

Úterý – 2. kolo
Lieser si v Glasshofenu vede opravdu skvěle, v druhém kole se zlepši o čtyři údery a přenocuje na 7. místě (-2). Vede německý amatér Jeremy Paul (-6). Věčná škoda double bogey na pětiparové osmičce, jinak mohl být počin českého golfisty ještě výraznější. Do skórkarty přidal ještě jedno bogey a šest birdie.

Pondělí – 1. kolo
Výtečný start, i když nad parem, se po kompletaci dopoledního programu odrazil v umístění Ondřeje Liesera mezi první desítkou průběžného pořadí, nakonec z toho bylo dělené 24. místo. Český golfista zahrál 73 ran (+1) a hlavně dokázal udržet koncentraci, o kterou zčásti přišel po startu. Začínal na desátém odpališti a jamky 10 a 12, obě čtyřparové, mu přinesly bogey. Trpělivý hráč se svého vytouženého birdie dočkal na čtyřparové pětce, další ale navzdory snaze už nepřišlo. V čele se usadil Němec Sebastian Buhl se skóre 67 (-5).

Ondřej Lieser se jako jediný z Čechů přihlásil k dalšímu turnaje ProGolf Tour, neboť v tomto týdnu se ve slovenských Tálích uskuteční další díl domácí série Czech PGA Tour, kam česká špička zamíří. Pro Liesera, jenž se hodlá ucházet o další starty na Challenge Tour, je však mezinárodní konkurence „třetiligového“ evropského okruhu kvalitnější prověrkou. Jedná se o nový podnik s parem 72, jehož délka z mistrovských odpališť je 6 523 metrů. Dotace je tradičních 30 tisíc eur.