Ondřej Lieser

ProGolf Tour – Adamstal Open powered by EURAM Bank AG, Golfclub Adamstal, Rakousko
(27. – 29. května, bez časového posunu)

Středa – finálové kolo
Výkonem na zlatém středu, nebo chcete-li průměru, postoupil jediný český zástupce v turnaji na konečné 31. místo. Zapsal čtyři birdie a dvě bogey, což byla jeho bilance po dvanácté jamce. V tu chvíli byl dokonce na dosah top 10. Pak ale přišel nezdar podobný tomu z prvního kola. Na čtyřparu číslo 13 však Ondřej Lieser zapsal 7. Zbytek kola odešel v paru, zakončil den výkonem 71 (+1) a celý turnaj s výsledkem +10.
Lieser vyhrál 351,33 eur, je to jeho druhý finanční zisk ze šesti startů, v money listu mu patří 92. místo.
Zvítězil Rakušan Leonhard Astl výkonem -7 úderů o ránu před Constantinem Schwierzem z Německa.

Úterý – 2. kolo
Zlepšení o třináct ran se dá pojmenovat starým českým rčením “pozdě bycha honit”. Tentokrát ale na kopcovitém a zrádném hřišti, které vytrestalo spoustu účastníků. nakonec neplatilo. Ondřej Lieser dokázal, že je hráčem i pro vyšší úroveň, nebo případně na zisk titulu, ale musel by dát dohromady dvě až tři taková kola jako to úterní. Čtyři birdie a dvě bogey dala dohromady výsledek 68 ran (-2). Český golfista srazil průběžné skóre na +9 a zařadil se mezi čekatele na naději, že projde cutem. Ve chvíli, kdy dohrál, k němu měl na tři údery daleko.  Cut se však ustálil na hodnotě právě +9, takže Lieser se dočkal a zahraje si i závěrečné dějství.

Pondělí – 1. kolo
Ondřej Lieser vstup do turnaje pokazil. Tedy ne absolutní vstup. Bogey na první jamce vzápětí napravil za birdie a na pětiparové trojce se zaskvěl eaglem. To dobré tím v jeho podání skončilo. Hned na pětce přišlo double bogey a soumrak nad vyhlídkami na úspěch se stáhl na sedmičce. Český profesionál předvedl quintuple bogey 10. Když na druhé devítce přidal pět ran do plusu (dvakrát double bogey, jednou bogey), bylo hotovo. Výsledek 81 ran (+11) znamená umístění v poslední desítce průběžného pořadí.
Nejlepší výkon předvedl Portugalec Nuno Henriques. Se skóre 66 ran (-4) má náskok dvou úderů před Němcem Stephanem Woltersem a Rakušanem Leonhardem Astlem.

Na novém turnaji v Rakousku se hraje o tradiční dotaci 30 tisíc eur. Hřiště v nádherné přírodě dolnorakouské krajiny pod Alpami má par 70 a z bílých odpališť měří 5 919 metrů. Z českých hráčů se do dějiště přemístil pouze Ondřej Lieser, ostatní dávají přednost domácímu turnaji v Berouně, nebo se jim akce nehodí do turnajového programu jiných evropských startů.

Odkazy:Golfclub AdamstalSatelitní mapa hřištěOrder of Merit