Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Lídr Masters McIlroy si slíbil: jen ne totéž, co loni v St. Andrews!

08.04.2011 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A
Rory McIlroy vede turnaj v New Yorku

Rory McIlroy

Rory McIlroy potvrdil svou reputaci nejnadějnějšího mladého hráče světa a zahájil velký turnaj vynikajícím výsledkem 65 ran (-7). Takhle dobře se mu nevedlo v žádném z předchozích šesti kol, jež v Augustě absolvoval. „Jsem relativně nezkušený, ale učím se rychle. Dostávám se do toho,“ zajiskřilo Severoirovi v očích.

Spolu se Španělem Álvarem Quirśem se usadil se ve vedení Masters, kde se při svém debutu podělil o dvacáté místo, ale tehdy se ani jednou nedostal pod 70 úderů. O rok později neprošel cutem po výsledcích 74 a 77.

„Zkušenosti nic nenahradí, zvlášť na majorech. A já se mám ještě hodně co učit,“ prohlásil skromně a hned prozradil, že byl v posledním době hodně pilným studentem.

A jaký že to byly předměty? „Strategie hry, course management,“ prozradil, „tedy všechno věci, které mi dneska pomohly sestavit dobrý herní plán. Doufám, že to bude fungovat i ve zbytku týdne.“

McIlroy věděl, proč poslední větu řekl. Už několikrát se mu stalo, že se jeho vynikající začátek později ukázal – řečeno atletickou hantýrkou – jako přepálený.

Na loňském British Open zahrál v prvním kole 63, ale na druhý den vyhořel: 80. „To byla lekce,“ uznal zpětně mladík, jenž na podzim svým hecováním táhl vítězný rydercupový tým Evropy.

Proto byl s předpověďmi do dalšího průběhu turnaje opatrný. „Možná zahraju zase 65, ale vím, že se mi to spíš nepovede. Popřemýšlím, co udělat, aby se mi nestalo totéž, co loni v St. Andrews,“ slíbil McIlroy. Asi hlavně sám sobě.