Lidožraví žraloci už jsou i na golfových hřištích

13.10.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Australani svých žraloků asi nemají dost, na hřišti Carbrook Golf Club v Brisbane, mají nejunikátnější vodní překážku v historii, která navíc vznikla přírodním způsobem bez lidské pomoci. Touto překážkou není nic jiného, než jezero plné nebezpečných žraloků býčích. Tito zabijáci dosahují délky až tří metrů a golfisté mohou při hře pozorovat jejich pověstné hřbetní ploutve vyčuhující z vody.

Jak se zubatí žraloci na hřišti ocitli, se dlouho diskutovalo. Nyní je jasné, že se do vodní překážky dostali již před časem, když bylo hřiště zaplavené rozvodněnou řekou. Poté, co se řeka uklidnila, zůstali žraloci uvězněni v jezeře a vytvořili tak unikátní atrakci pro golfisty.

Lidé, kteří na hřišti hráli, se shodují na tom, že je neuvěřitelné, jak blízko jim žraloci jsou, když hrají. Manažer klubu, Scott Wagstaff říká, že je to pro hřiště v celku pozitivní událost.  Mořští zabijáci přilákali na hřiště spoustu lidí. Pracovníci na hřišti je dokonce začali mít rádi, pojmenovali je a chodí je krmit.

V jezeře jich plave celkem šest a v regionu se stali již velmi známými, na jejich počest se dokonce hraje turnaj „Sharks Lake Challenge,“ v překladu Výzva Žraločího Jezera.


 . Aneta Zárubová