...

Thompson s -20: Nejlepší výkon v kariéře

29.02.2016 | Taťána Belšánová | publikováno v rubrice Novinky, V zahraničí
A A A

2016-honda-tahiland-10th-anniversary-logoLPGA – Honda LPGA Thailand – hřiště Chonburi, Thajsko. Datum: 25. -28. února 2016

Zatímco muži se na PGA Tour o víkendu utkali o titul na turnaji Honda Classic, ženy zamířily na turnaj Honda LPGA do Thajska, kde si hned od počátku šla suverénně pro vítězství Lexi Thomson. Pro jednadvacetiletou Američanku je to její sedmé vítězství na LPGA Tour.

Stacy Lewis je aktuálně nejlépe hodnocenou Američankou ve světovém žebříčku, ale v Thajsku se jí příliš nedařilo. Se skore even par obsadila ve finálovém leaderboardu až 35. místo.

Lexi Thompson

Lexi Thompson

A očekává se, že po tomto vítězství ji na pozici nahradí právě Lexi Thompson. „To by pro mě znamenalo hodně. Nereprezentuji tady pouze sebe, ale tím, že jsem Američanka, reprezentuji i svou zemi. A tenhle rok se hraje Olympiáda, o to je to ještě důležitější. I když se snažím soustředit především na svoji hru, ne na ničí jinou.“

Thompson se do vedení dostala hned po prvním kole, ve kterém zahrála 8 ran pod par (64). Páteční kolo zakončila na skore even par (72), což si vynahradila o víkendu. Díky sobotním 64 ranám se dostala opět do vedení s náskokem čtyř ran. A celkové vítězství si v neděli pojistila čtyřmi ranami pod par (68).

S celkovým skóre -20 předvedla Thompson dosud nejlepší výkon své kariéry.

bb1

Na druhém místě skončila s odstupem šesti ran In Gee Chun, úřadující šampionka U.S. Women´s Open. Jihokorejka vstoupila do nedělního finále třemi birdie na prvních třech jamkách. Šance na vítězství ji ale překazily tři bogey a jedno double bogey, které zahrála na druhé devítce. Kolo, ve kterém zahrála 70 ran, celkově -14, stačilo na druhé místo.

Jessica Korda

Jessica Korda

O příčku níže skončila Jessica Korda se 13 ranami pod par. Třiadvacetiletá Američanka, dcera českých rodičů, vstoupila v Thajsku do třetího kola z druhého místa, ale na 18. jamce zahrála triple bogey, a rázem se ocitla mimo první desítku. O to víc se do toho opřela v neděli, kdy zahrála kolo za 64 – 8 ran pod par, a navíc bez bogey. „Bylo by to ještě lepší, kdybych včera nenastřílela tři rány nad, a tím se tak nevyřadila z boje. Do finálového kola jsem šla se ztrátou jedenácti ran a mým cílem bylo hlavně se dostat do top desítky“, říká držitelka amerického i českého občanství.

Šampionka Honda LPGA Thailand z loňského roku Amy Yang se s –13 dělí s Kordou o třetí příčku. Haru Nomura, vítězka turnaje z minulého týdne, uzavírá s –11 ranami TOP 5.

Lexi Thompson je vůbec první Američankou, která za desetiletou historii turnaj vyhrála. Turnaj se hraje od roku 2006, a v předchozích letech trofej získaly Jihokorejky Amy Yang, Inbee Park a Hee-Won Han, Švédka Anna Nordqvist, Japonka Ai Miyazato, Norka Suzann Pettersen nebo Yani Tseng z Taiwanu.

Počet přečtení: 417
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

PR
Reklama
TOPlist