Sedm Češek na slovenském LET

22.06.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Klára Spilková

Ladies European Tour, Allianz Ladies Slovak Open presented by Respect, Tále, Slovensko (19. – 22.6.2014)

Neděle – finálové kolo
Opět o malý stupeň vylepšila Klára Spilková své maximum na Ladies European Tour, obsadila dělené páté místo a upevnila své místo v top 30 finančního žebříčku letošního ročníku. Na závěr předvedla česká golfistka výkon 73 ran (+1) a zakončila slovenské open se skóre -2. Suverénním způsobem si pro titul došla Švédka Camilla Lennarth, jejích vítězných -11 je o čtyři údery lepší výsledek než u druhé v pořadí Melissy Reid z Anglie. Z českých amatérek byla lepší Johanka Šteindlerová na 48. pozici, Karolína Kohoutová skončila 63.

Spilkovou v útoku na vyšší příčky přibrzdila ztráta tří ran na jamkách 4 (bogey) a 5 (double bogey). Vzápětí hrála birdie – par – birdie, stíhací jízda z toho ale nebyla, na devítce přišlo další bogey. Druhou devítku odehrála už klidněji, neztrácela, jediným ziskem bylo birdie z třináctky. Konečná pátá pozice je o jedno místo lepší než šestá z loňského Ladies European Masters v anglickém Denhamu a letošního Turkish Airlines Ladies Open. Z pěti letošních startů na LET má Spilková vyjma jednoho nezdařeného cutu samá umístění v top 25. Za páté místo získala prémii 9.102,- eur, zhruba  250.000,- českých korun. Ve finančním žebříčku LET se posunula o čtyři místa dopředu na 25. příčku.

„I v posledním kole byla hra nahoru a dolu. Střídaly se bogey a birdie. Bojovala jsem až do konce a přišlo zatím moje nejlepší umístění na LET. S výsledkem jsem spokojená. Teď mě čeká poslední týden ve škole a poté hned čtyři turnaje v řadě“, sděluje z Tálí naše nejlepší hráčka.

Závěr vcelku vyšel Šteindlerové, jež po dvou birdie, dvou bogey a double bogey hrála 74 (+2) a skončila s bilancí +12. Kohoutová v se tak jako žádném z následujících kol nepřiblížila skvělému prvnímu. Nevycházely jí hlavně čtyřparové jamky a s jedním osamoceným birdie zapsala 80 (+8), celkově má +21.

Nejlepší denní výkon 67 (-5) patřil dlouho Reid, jež se posunula o čtyři příčky nahoru a musela čekat na případné zaváhání Lennarth. Vedoucí žena však byla bezchybná, ozdobila výkon eaglem na pětiparové deváté jamce a na osmnáctce si závěrečným birdie vzala i primát nejlepší ženy dne za 66 (-6). Ve své druhé sezoně na evropském okruhu byla už čtvrtá a třetí, teď se dočkala prvního velkého titulu.

Konečné TOP 10:

Video – sestřih celého turnaje:

Video – záběry ze hry – Spilková 4. kolo

Video – Spilková rozhovor 4. kolo

 

Klára Spilková

Sobota – 3. kolo
Naděje na turnajové vítězství Kláry Spilkové žije, ze třetího místa se dívá na vedoucí duo Camilla Lennarth, Sally Watson ze vzdálenosti dvou úderů. Spilková začala sérií par, double bogey, birdie a zbytek první devítky šla v paru. Druhou devítku začala bogey a následně mezi čtyři birdie vklínila i triple bogey na čtyřparové dvanáctce. Výsledkem je nejhorší kolo nejlepší Češky v turnaji 74 ran (+2) a celková bilance -3. Švédka a Skotka hrají -5.

Karolína Kohoutová se po výkonu 78 úderů odsunula do druhé padesátky průběžného pořadí, jsou jen dvě účastnice s horším skóre než je jejích +13. Po shodném denním výsledku se svou krajankou klesla i Johanka Šteindlerová. Je deset ran nad parem a figuruje na dělené 45. pozici.

„Dneska to bylo nahoru dolů, ale ve finále to dopadlo dobře a mán skvělou útočnou pozici na zítra. Dnes mě překvapil čtyřputt na druhé jamce, který jsem nedala asi deset let. Na třetí jamce však následovalo pěkné birdie po proměně dlouhého puttu. Nepříjemná dnes byla jamka č. 12, kde jsem zatáhla drive do leva a skončila pod větvemi smrku. Míč se mi nepodařilo vyhrát a musela jsem ho prohlásit za nehratelný a s trestnou dropovat na fairway jedenácté jamky. Na třinácté jamce pak následovala sice krásná rána do greenu, která trefila tyč. Ale bouhužel se odrazila tak, že skončila dvacet metrů pod greenem. Pak se vše prolomilo a já zahrála parádní tři berdíky. Na 18. jamce jsem dokonce málem zahrála eagle, ale toho si tak nechávám na zítra,“ napsala z Tálí Klára Spilková.

Zítra Spilková startuje z jedničky v 9:40 ve flightu se Švédkou Lennart a Skotkou Watson. Šteindlerová startuje v 8:14 z desítky. Kohoutová startuje v 9:03 z desítky.

Top 10 třetího kola:

Video – Spilková, záběry ze hry 3. kolo:

Video – Spilková rozhovor 3. kolo:

 

Klára Spilková 2. kolo

Pátek – 2. kolo
Klára Spilková dnes zahrála parádně, kolo obešla za 68 ran a dlouho sdílela s Francouzkou Derrey vedení (obě -5). Pět birdie a jediné bogey tvoří zápis kola nejlepší české hráčky. Situace se změnila poté, co Skotka Sally Watson zahrála nádhernou sérii pěti birdie na šesti jamkách a vyskočila do vedení  (-8).

„První devítku jsem dnes hrála velice vyrovnaně, na dvojce jsem dala chip in do birdie a poté bohužel jedno bogey na sedmičce. Putty mi tam příliš nepadaly. Na druhé devítce mi to tam začalo padat a zahrála jsem skvělé čtyři birdie. Zakončila jsem birdie na poslední jamce, takže z dnešního dne mam velice dobry pocit. Teď si půjdu trošku zatrénovat, půjdu na masáž a ve čtyři budu mít golfovou kliniku. Na zítřek se už teď moc těším,“ informuje z Tálí Spilková.

Statečně se drží česká amatérka Johanka Šteindlerová. V druhém kole hrála 75 ran, s celkovým skore +4 je mezi nejlepšími třiceti hráčkami a bezpečně projde cutem.

Karolínu Kohoutovou hned na druhé jamce potkalo malé neštěstí, devět ran na pětiparové jamce č. 11 (startovala z 10. odpaliště) a propad v průběžném pořadí. Zbytek kola statečně bojovala, donesla 80 úderů. Ale celkovým skore +7 prošla cutem a účastní se dalších kol.

Johanka Šteindlerová

Statečně se drží další česká amatérka Johanka Šteindlerová. V druhém kole hrála 75 ran  a s celkovým skore +4 bezpečně prošla cutem.

Svoje vystoupení na Ladies Slovak Open ukončila česká profesionálka Daniela Proroková. Zahrála jediné birdie, pět bogey a tři double bogey. Se skóre 74, 81 (+12) do dalších kol nepostoupí.

Nedařilo se ani další české profesionálce Lucii Hinnerové a její šance na postup slábly jamku od jamky. Po osmnácti jamkách má celkové skore +10, dvě rány od aktuálního cutu a na turnaji končí.

„Dnes mě opět zradilo puttovani, opět jsem nedávala putty do birdie, které byly potřeba. Cut mi utekl o dvě rány, což není moc, ale utekl. Beru to jako zkušenost, z které se musim poučit. Doufám, že budu mít šanci, třeba na LET na Dýšině ukázat, že na to mám,“ řekla po druhém kole Lucie Hinnerová.

Za hranicí cutu zůstala amatérka Kristýna Frýdlová. Dnes se sice zlepšila o čtyři údery, ale s celkovým skore +14  v turnaji končí.

Cutem neprošla ani  Hana Ryšková. Skóre +19 jí řadí do druhé stovky výsledkové listiny a slovenské ženské mistrovství končí i pro tuto mladou amatérku.

Startovní časy v sobotu:  Kohoutová 8:55, Šteindlerová 11:33 a Spilková 12:02.

Top 10 a české hráčky:

Video – Klára Spilková, záběry ze hry:

Video – rozhovor s Klárou Spilkovou po 2. kole


Karolína Kohoutová

Čtvrtek – 1. kolo
Profesionálka Klára Spilková a amatérka Karolína Kohoutová sdílejí po prvním kole dělenou dvanáctou příčku výsledkové listiny. Spilková hrála 71 ran složených z pěti birdie a čtyř bogey. Čtyři birdie zahrála na druhé devítce (šla od 10. jamky). Kohoutová zahrála šest birdie a pět bogey. Vede Skotka Kylie Walker s bilancí -4.

„Dnes jsem dávala hodně dlouhé putty, potom jsem bohužel minula některé krátké. Bylo to takové nahoru dolu, ale se svým výsledkem jsme spokojena. Na zítřek se jako vždy už moc těším,“ píše z Tálí Spilková.

Na postupových pozicích jsou po úvodním dějství i Johanka Šteindlerová (27.) a Daniela Proroková (38.). Amatérka Šteindlerová je s bilancí +1 dva údery nad hranicí předpokládaného cutu. Profesionálka Proroková začala sice double bogey, pak přišla tři birdie, ale zase  tři bogey a jejích +2 dává naději.

Tu živí i další profesionálka Lucie Hinnerová. Do skórkarty zapsala jeden eagle, čtyři bogey a jedno double bogey. S výsledkem+4 je těsně za cutem na dělené 70. pozici. „Ze začátku jsem byla trochu nervózní, a přišly menší chyby, ale pak jsem se dostala do hry. Až na první dvě jamky a poslední jamku se mi hrálo dobře, vytvořila jsem si hodně birdie šancí, ale bohužel jsem ani jednu neproměnila, ale eagle na 18. jamce mě moc potěšil. Zítra chci zahrát lepší výsledek než dnes, o cut se poperu,“ napsala z Tálí Hinnerová.

Další dvě české amatérky jsou ve druhé stovce výsledkové listiny. Hana Ryšková hrála po krvavé sérii tří double bogey od jamky 13 celkem 80 (+8) a figuruje na 111. pozici. Kristýna Frýdlová za výkon 81 ran (+9) přenocuje na 114. pozici.

Top 10 prvního kola a české hráčky:


 

Středa – Pro Am
Turnaj má za sebou úvodní pro-am.  Asi nejvíce pozornosti poutal hokejista Dominik Hašek, který hrál ve flightu s mladou anglickou hvězdou Charley Hull. Pro-am vyhrál flight vedený Trish Johnson, na druhém místě skončilo zpěvácko-hokejové kvarteto pod vedením Melissy Reid, jejíž tým tvořili Palo Habera, Richard Lintner a Peter Šarkan Novák. Třetí skončil flight Becky Brewerton.


Video – pro-am – Dominik Hašek:

 

Následující fotografie jsou ze včerejšího zahajovacího večera.

 

Češky na Tálích

Úterý – dva dny před turnajem
Dnes hrály české hráčky cvičné kolo, absolvovaly opening party a ve středu některé čeká pro-am. Z čekačky se do turnaje dostala i sedmá Češka Daniela Proroková.

Nejlepší české hráčky Kláry Spilkové jsme se zeptali, jak se měla od posledního turnaje v Holandsku.  „Tři týdny jsem byla doma, kde jsem se především učila. Zvládla jsem toho hodně, hlavně jsem uzavřela matematiku, ze které mám velkou radost. Také jsem trénovala s Pavlem Ničem a účastnila se mnoho sponzorských akcí. Nová zkušenost pro mě je turnaj s Colinem Montgomerym, Carly Booth a a Jeremy Dalem na Konopišti. Bylo to skvělé. Teď jsem již na Tálích, dnes jsem hrála cvičných 18 jamek a večer jsme měly opening party, kam dorazila i naše Zuzka Kamasová. Zítra nás čeká pro-am. Hřiště je tento rok o hodně sušší a greeny jezdí o dost rychleji. Vše je prostě v naprostém pořádku a už se nemůžu dočkat prvního hracího dne,“ popsala poslední dny Klára Spilková.

Startovní časy Češek 1. a 2. kolo:

 

Klára Spilková

Před turnajem
Pátý ročník evropského ženského turnaje v Tálích bude mít ve startovním poli šest Češek. Vévodí jim Klára Spilková, která sem patří statutem stálé hráčky LET. Loni zde skončila na sedmém místě. Spilková do turnaje vstoupí z 27. místa finančního žebříčku.

Do turnaje se před dvěma týdny kvalifikovala Lucie Hinnerová. Na sponzorskou pozvánku si zahrají amatérky Kristýna Frýdlová, Karolína Kohoutová, Hana Ryšková a Johanka Šteindlerová. Na čekačce je sedmá hráčka Daniela Proroková.

Na Slovensku bude chybět nemálo hráček evropské špičky. Akce časově koliduje s Women´s U. S. Open v Pinehurstu, kde hraje například loňská vítězka Gwladys Nocera, dále Laura Davies, Caroline Masson, Holly Clyburn,  Lee-Ann Pace a další.

Ale i tak budou v Tálích veliká jména. Hrají Melissa Reid, Trish Johnson, Sophie Gustafson, Charley Hull, Marianne Skarpnord, Jade Schaeffer, Becky Brewerton, Carly Booth, Maria Balikoeva a další.  Hrát bude 126 hráček z rekordního počtu 34 zemí.

Hřiště Gray Bear leží v Nízkých Tatrách, v údolí vedoucím k Ďumbieru. Má par 71 a délku 6 296 metrů. Par může být pro turnaj upraven na 72. Dotace turnaje je 275 000 eur, zhruba 7,5 milionu českých korun.

Odkazy: …Gray Bear TáleHřiště na satelitní mapěStránky turnaje

Z archivu Golf.cz - Ladies Slovak Open: … 2013201220112010

.