LETAS – Češky podruhé ve Švédsku

21.05.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Daniela Proroková

LET Access Series – Sölvesborg Ladies Open hosted by Fanny Sunesson, Sölvesborg, Švédsko
(21. – 23. 5. 2014, bez časového posunu)

Pátek – poslední kolo
Daniela Proroková se v posledním kole zhoršila o sedm  úderů, zahrála sedmbogey a jedno double bogey, osmdesát ran. Výsledek ji odsunul na konečné 45. místo.

Zvítězila Švédka Ema Westin (-2).

Čtvrtek – 2. kolo
Finálové kolo si zahraje opět pouze jedna ze dvou Češek, oproti minulému týdnu však jí je tentokrát Daniela Proroková. Oproti úvodnímu dějství se zlepšila o šest ran, zahrála 73 (+1) a prošla cutem se skóre +8, což je poslední postupové. Ve skórkartě má úspěšná hráčka tři birdie a čtyři bogey. Dvě biride zahrála na posledních dvou jamkách.
Lucie Hinnerová po dobré první devítce (+1) začala druhou nešťastně. Double bogey, bogey, bogey a rázem byla šest ran nad parem. Na třinácté jamce si druhým birdie dne vrátila naději, ale dál už neskórovala, naopak na sedmnáctce si ještě pohoršila na konečných 78 (+6). S celkovou bilancí +10 zůstala za hranicí cutu o dvě rány.

„Bohužel po výsledku 78 ran jsem neprošla cutem, dnes mě zklamal driver, který mě jinak v každé situaci podrží. Většinou jsem se musela někde vyklepávat z lesa a zahraňovat par. Na 10. jamce jsem zahrála triple bogey, které mě trochu rozhodilo a následnou  serii dvou bogey a cut byl pryč. Musím se z této situace poučit a trénovat na další turnaje,“ napsala ze Sölvesborgu Lucie Hinnerová.

V čele se usadila trojice golfistek na úrovni even par. Jsou jimi Švédka Emma Westin, Angličanka Emma Tayler a Ruska Galina Rotmistrovová.

Lucie Hinnerová

Středa – 1. kolo
Obě Češky startovaly z 10. odpaliště a obě hned na úvodní jamce hrály bogey. Lucie Hinnerová pak vytvořila sérii osmi osm parů a její skóre se začalo formovat ve druhé polovině kola. Dvě birdie a další tři bogey proložila lepší z obou krajanek chybou v podobě double bogey na tříparové pětce. Konečných 76 ran (+4) znamená 35. místo a nutnost  ve čtvrtek hrát stejně neboře nebo spíš líp, aby hráčka zopakovala cut z minulého týdne.
Daniela Proroková k němu má ze 65. pozice opět o poznání dál. Její výkon 79 (+7) znamená pozici na chvostu první stovky průběžného pořadí. V její skórkartě jsou dvě birdie, ale také dvě double bogey ze čtyřparových jamek 4 a 7, takže i její výsledek šel výrazněji nad par ve druhé polovině dne.
Vede domácí hráčka Emma Nilsson se skóre -2.

„Z dnešní hry mám smíšené pocity, první devítka  byla celkem slušná, ale na druhé devítce to přišlo, začala jsem špatně puttovat, nešly mi delší putty a tak vzniklo pár trojputtů. Ale již jsem byla trénovat na cvičném greenu a věřím, že zítra bude výsledek lepší než ten dnešní,“ napsala ze Sölvesborgu Lucie Hinnerová.

 

Lucie Hinnerová

České profesionálky Lucie Hinnerová a Daniela Proroková nastoupí podruhé ve Švédsku. Tentokrát budou hrát v osmitisícovém přístavním městě Sölvesborg, o třicet kilometrů dále po pobřeží na severovýchod než před týdnem. Patronkou turnaje je věhlasná caddie Nicka Falda, populární Fanny Sunesson.

Daniela Proroková zde byla loni úspěšná, skončila na 16. místě (+6). Nejpočetnější část konkurence tvoří domácí hráčky. Ze známějších evropských golfistek hrají obhájkyně vítězství Skotka MacRae, vítězka minulého turnaje v Aahusu Ramsay, dále Alonso, Valvassori, Tidy, Rominger nebo Rossi a z českých mistrovství známé Tomko a Friedrich.

Hraje se na lesnatém hřišti ležícím přes záliv naproti městečku. Má par 72 a délku 5 902 metrů. Dotace turnaje je 30 000 eur, zhruba 820 000 českých korun. Hinnerová do turnaje vstoupí z 33. místa žebříčku LETAS. Daniela Proroková dosud nebodovala.

Do prvního kola vyrazí ve středu Proroková v 8:50, Hinnerová o deset minut později v 9:00.

Odkazy: … Solvesborg GC Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Lucie HinnerovéFacebook Lucie HinnerovéFacebook Daniely Prorokové

: