Čtyři Češky na LETAS ve Štrasburku

27.09.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LET Access Series – Open Generali de Strasbourg, Golf de Strasbourg, Štrasburk, Francie
(25. – 27. 9. 2014, bez časového posunu)

Šideri Váňová

Sobota – finálové kolo
Ani na závěr se Šideri Váňové nepovedlo zopakoval čtvrteční výkon pod par, alespoň své vystoupení zakončila o úder lépe než ve druhém dějství. Čtyři bogey a jedno birdie dávají v součtu s pary 75 ran (+3) a s celkovými šesti ranami v plusu to znamená dělené 36. místo. České golfistce za něj patří prémie 356 eur.

Zvítězila Angličanka Georgia Hall, svůj premiérový profesionální titul získala po výkonech 66, 72, 68 za -10. Je to značný náskok čtyř úderů před trojicí konkurentek na dělené druhé pozici.

 

Šideri Váňová

Pátek – 2. kolo
Další pokračování už nebylo ze strany Šideri Váňové tak povedené, při třech bogey a jednom double bogey skórovala jen jednou a po výsledku 76 ran (+4) kleslo její průběžné skóre na +4, což je o dva údery úspěšný cut. Do dalších kol postupuje Váňová jako jediná z českých hráček ze 34. pozice.

Naopak dvě rány chyběly, aby si finálový program zahrála Lucie Hinnerová. Ve druhém kole si pohoršila o pět úderů, hrála 78 ran s jedním double bogey, šesti bogey a dvěma birdie. Celkové skóre +7 znamená dělenou 59. příčku.

Do víkendové fáze nepostoupila navzdory zlepšení amatérka Eva Koželuhová. Jejích 74 (+2) je příslibem, ale celkových +10 stále ještě není dostatečným výsledkem. Ještě hůř dopadla Daniela Proroková, jíž se turnaj nevydařil a k 78 ranám z úvodního kola přidala 80. Celkových +14 znamená dělenou 80. pozici z 88 účastnic.

Vedou Italka Valvassori s Francouzkou Cassandrou Kirkland se shodným skore -6.

 

české hráčky

Čtvrtek – 1. kolo
Několik dlouhých desítek minut bylo jméno Šideri Váňové na leaderboardu mezi nejlepšími. Česká profesionálka předvedla na své první turnajové devítce (začínala z 10. odpaliště) skvělé představení a po dvou birdie proložených eaglem na pětiparové šestnáctce byla na skóre -4. Tři bogey ve druhé polovině kola srazily její konečný výkon na hodnotu 71 (-1), což ji řadí na dělené patnácté místo. Vede Angličanka Georgia Hall díky výsledku 66 ran (-6).

Váňové krajanky jsou na tom různě. Šanci na cut si dala také Lucie Hinnerová, po dvou birdie a třech bogey je s 73 ranami (+1) na dělené 30. pozici. Daniela Proroková zažila golfová muka na pětiparové čtyřce, kde zapsala dvouciferné číslo 10 a dotáhla to na 78 (+6). Zatím je 74. a ještě za ní figuruje v pořadí úvodního dne amatérka Eva Koželuhová. Hrála 80 (+8) a patří na 79. příčku z osmaosmdesáti účastnic.

Před turnajem
Tři české profesionálky Lucie Hinnerová, Daniela Proroková a Šideri Váňová spolu s amatérkou Evou Koželuhovou vstoupí do druhého zářijového turnaje druhé evropské série pro ženy. Na začátku měsíce prošly Hinnerová a Váňová cutem v turecké Antalyi a prvně jmenovaná se při šesti startech posunula do sedmé desítky finančního žebříčku.

Hřiště Golf de Strasbourg na jižním cípu Štrasburku má sedmadvacet jamek. Dotace činí 30 tisíc eur (835 500 korun).

Odkazy: … Golf de StrasbourgSatelitní mapa hřištěStránky LETASOrder of Merit

.