LET – Klára Spilková v Indii

02.12.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

LET – Hero Womens Indian Open, New Delhi, Indie (30.11 – 2.12.2012, + 4,5 hod)Spilková - Womens Indian Open 2012

Neděle – 3. kolo
Spilková se ve třetím kole předvedla v nejlepším světle.  Pět birdie, dvě bogey a jednou double bogey znamená první výsledek pod par. Třetí kolo došla za 71 úderů (-1).  Škoda špatného startu, Spilková se na Womens Indian Open kolo od kola zlepšovala (78,73,71) a můžeme jenom litovat, že turnaj je pouze tříkolový.  Spilková to umí, jenom to musí ven.
Dobrý výsledek ji posunul na konečné 36. místo.

„Dnes se mi hrálo opravdu dobře. Mám radost z cutu i dnešního výsledku. Mrzí mě to double bogey na poslední jamce, jinak by to score bylo ještě lepší,“ komentuje dnešní hru Spilková. „Ale musím si ještě něco nechat na Dubaj,“ dodává s úsměvem.

S výrazným náskokem zvítězila Thajka Pornanong Phatlum (-13). Na druhém místě skončila obhájkyně Švédka Caroline Hedwall (-9). Spilková získala odměnu 1.874 eur a posunula se v žebříčku o jedno místo na 97. pozici.

Dalším turnajem je Omega Dubai Ladies Masters, který se uskuteční od středy 5.  do soboty 8. prosince na dubajské perle hřišť –  Emirates.

Konečné Top 10:

Klára Spilková – Womens Indian Open

Sobota – 2. kolo
Druhé kolo má Klára Spilková a poznání lepší, hrála o pět ran méně než včera, kolo obešla za 73 ůderů (+1).  Vydařila se jí především první devítka (jamky 10-18) , kterou se dvěma berdíky  došla dva údery pod par (34). Škoda druhé devítky (jamky 1-9), kde nasbírala pět ran navíc díky dvěma bogey, jednomu double bogey a jedinému berdíku (39). I tak je výsledek kola +1 velmi dobrý a Spilková se vešla pohodlně do cutu. Přenocuje na 57. místě (+7).

“ Dnes se mi hrálo lépe, stále mě trápilo puttování, hlavně v druhé devítce, kdy mě na jamce č. 5, podobně jako včera na dvanáctce  vzal míček  nečekaný break a bylo z toho double bogey. Ale mám radost, že výsledek stačil na cut, “ píše z New Delhi Spilková.

V čele jsou Thajka Pornanog Phatlum a Australanka Bree Artur (-7) na třetí místo vylétla obhájkyně Švédka Caroline Hedwal (-6), díky rekordnímu skore kola 62 úderů. Překvapení včerejšího kola čtrnáctiletá indická amatérka Aditi Ashok dne shrála +2 a ustoupila na 10. místo. 
Další umístění: 4. Davies (-4),  16. Nocera (E), Keating, Brewerton (+1),  39. Booth (+4).
Cutem neprošly:  Andre, Kirchmayr.

Top 10 druhého kola:

Pátek – 1. kolo
Spilková začala v Indii špatně. Dvě double bogey,  tři bogey, dvanáct parů a jediný berdík. První devítka za 41 ran, druhá za 37 a celkové skore 78 (+6) znamenají, že Spilková přenocuje na 75. místě.
„Nešly mi dlouhé rány a nebyl jsem přesná na greenech. Zlepšilo se to trochu v druhé devítce, kde jsem měla několik šancí na birdie, ale podařilo se jenom jedno. Na 12. jamce jsem puttovala do birdie , ale míček vzal nečekaný break a bylo z toho nakonec double bogey,“ píše z New Delhi Spilková. „Těším se na zítřek a věřím, že zahraji lepší skore,“ dodává.

Po prvním kole vedou Velšanka Becky Brewerton, Italka Stefania Croce  a první překvapení turnaje, čtrnáctiletá  místní školačka, amatérka Aditi Ashok (všechy -3).
Další umístění:  4. Keating, Lawrence, Parker (-2),  10. Davies (-1),   16. Nocera (E), 47. obhájkyně Hedwall, Booth, Montgomey (+4),   61. Kamasová (+5).

Top 10 prvního kola:

 

Úterý – cvičné kolo
Spilková absolvovala se svým kedíkem Mišo Englerem první cvičné kolo na neznámém hřišti. „Hřiště je hodně technické. Tentokrát spíš než drive budu z bagu vytahovat trojku dřevo. Na druhé devítce je také hodně vodních překážek. Celkově se mi hřiště moc líbí a je ve velmi dobré kondici. V Indii jsem poprvé a moc se mi tu líbí, „ sděluji z  Indie Spilková.  „Dnes mám pouze tréninkový den, půjdu na driving, chipping a putting. Zítra ráno od 7:30 startuji v Pro-Am, “ doplňuje Klára informaci.

Klára Spilková - New Delhi

Čtrnáctý, předposlední turnaj sezóny hraje naše Klára Spilková v indickém New Delhi.  V pátek nastoupí na start tříkolového Hero Indian Womes Open. 
Na hřišti  DLF G&CC Clubu a v Indii vůbec bude hrát poprvé. Hřiště má par 72 a délku 5.765  metrů z bílých odpališť.  Zajímavostí hřiště kromě sedmi vodních jamek také skutečnost,  že jako jediné v zemi je kompletně osvětleno pro noční golf.

Startovní pole je kvalitní. Přihlášeny jsou Davies, Trish Johnson, Parker, Brewerton, Nocera, Ciganda, Keating, Hedwall, Booth, Garrett, Sandolo, Yadlocki a další.  Přihlášeny jsou také  Zuzana Kamasová a na čekačce je Daniela Proroková. Početné je zastoupení hráček z Thajska a domácích Indek. Neobvyklou exotikou znějí jména hráček z Bruneje a Vietnamu.

Dotace turnaje je 300.000 dolarů, v přepočtu asi 6 milionů českých korun. Na vítězku čeká 45.000 dolarů. Loni zde zvítězila Švédka Caroline Hedwall.

Do turnaje vstupuje Spilková z 98. místa žebříčku LET.

Odkazy: … DLF G&CCHřiště na satelitní mapěStránky turnaje .. spilkova.golf.czklaraspilkova.eu


.