LET – Spilková v Dubaji 34. místo a karta na LET 2013

07.12.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Omega Ladies Dubai Masters, Dubaj, SAE (5. – 8.12.2012, +3 hodiny)

 

Klára spilková Dubaj - 4. kolo

Sobota – finálové kolo
Poslední kolo turnaje došla Spilková se čtyřmi bogey 76 (+4) bez jediného birdie.  Přestože nedopadlo podle jejích představ, je to solidní výkon tím, že hrála nejhůře bogey.
Klára Spilková má za sebou jeden z nejlepších turnajů sezóny.  Prošla cutem, měla dvě skvělá kola a ve velmi silné konkurenci se vešla mezi čtyřicet nejlepších hráček. V prvním kole byla dlouhou dobu lídrem turnaje. Její skore v turnaji jsou nahoru dolů, ale naštěstí jsou  spodní hodnoty pěkně nízké. 
Nelze také přehlédnout, že sedmnáctiletá česká profesionálka sdílí konečnou pozici se Stacey Keating a Dianou Luna, a že za sebou nechala takové hráčky jakými jsou  Ashleigh Simon, Carly Booth, Nikky Garrett, Maria Verchenová a Sofie Sandolo.

Spilková se posunula na 80. místo redukovaného žebříčku (pouze hráčky s povinným minimem šesti turnajů)  a postupuje do dalšího ročníku Ladies European Tour. Plnoletost tedy oslaví příští týden doma.

První místo Order of Merit obsadila Španělka Carlota Ciganda. Spilková skončila na 90. místě a letos vydělala 22.306 eur.

Vedoucí hráčka Číňanka Shanshan Feng už hrála turnaj jenom pro sebe, s jistotou si došla pro vítězství. Skončila s výsledkem -21, s pěti ranami náskoku na druhou Schreefel (-16). O třetí místo (-12)  se podělily Breverton a Masson.

Konečné Top 10:

Top 10 konečného Order of Merit:

 

Klára Spilková Dubaj - 3. kolo

Pátek  – třetí kolo
Spilková opět předvedla skvělý výkon. Se čtyřmi birdie a jedním bogey dnes hrála 69 úderů (-3), o čtyři údery lépe než včera. S celkovým skore -7 je  po třetím kole na 12. místě výsledkové listiny (-7). Pozici tentokrát sdílí s Italkou Luna, Američankou Thompson a Angličankou Parker.

„Dnes jsem měla velmi dobré rány do greenu, vytvářela jsem si mnoho birdie příležitostí. Tolik jsem jich nakonec neproměnila, ale jsem opět s dnešní hrou spokojená. Zítra jich tam napadá víc,“  sděluje z Dubaje spokojená Spilková.

„Včera jí tolik nevycházelo puttování, dneska se jí zase rozeběhlo. Má formu a vyhovuje jí hřiště. Jsem spokojen,“ komentoval Klářino úspěšné kolo její kouč Pavel Nič.

Vedoucí Číňanka Shanshan Feng udržuje odstup, kola došla -5  (celkem -18).  O druhé místo je veliký boj, rekordní výsledek 63 (-9) dnes přinesla Holanďanka Devi Claire Schreefel a celkovým skore -13 se řadí za vedoucí Číňanku. Dopředu se také tlačí Francouzka Nocera se skore -12.

Další pozice: 7. Hedwall (-9), 9. Davies (-8),  12. Luna, Thompson, Parker (-7), 20. Brewerton, Ciganda (-5), 31. Wie, Keating (-3), 50. Booth, Verchenová (+1), 59. Sandolo (+4).

V sobotu vyráží do posledního kola Spilková v 7:20 našeho času ve flightu s Američankou Alexis Thompson a Angličankou Florentynou Parker.

Top 10 třetího kola:

Záběry z třetího kola:

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 2. kolo
Spilková dnes hrála 73 úderů (+1), o šest ran více než včera. Začala od desáté jamky birdie, par, bogey, pak hrála dvanáct parů za sebou. Na šestnácté jamce přišlo bogey a na zavěr další dva pary.  S celkovým výsledkem -4 je na 13. místě a bezpečně projde cutem (+1). Spilková sdílí pozici  s Caroline Hedwall, Asleigh Simon a se včerejším lídrem Florentynou Parker.

„Dnes jsem hrála vyrovnanou hru. Přesto, že celkem foukalo, došla jsem s výsledkem +1. Mám radost, že jsem bez problému prošla cutem a těším se na další kola,“ napsala z Dubaje Spilková.

Vedoucí Číňanka Shanshan Feng, která šla také od desítky, hraje fantastický golf. Došla kolo za 65 úderů (-7) a s celkovým skore -13 je suverénním lídrem turnaje. O čtyři rány zpět je Angličanka Felicity Johnson (-9).

Další pozice: 3. Masson, Nocera (-8),  8. Ciganda (-6),  20. Luna (-3), 28. Davies, Keating, Verchenová (-2),  35. Wie (-1), 49. Sandolo (E), 56. Booth (+1).
Cutem neprošly:  Skarpnord, Hjort,  Yadloczki, Lawrence,  Schaeffer, Kamasová.

Zítra startuje  Spilková v 8:20 našeho času s Holanďankou Dewi Claire Schreefel a Paraguaykou Julietou Granada.

Top 10 druhého kola:

 

Záběry z druhého kola:

 

Středa – 1. kolo 
Spilková začala Dubai Masters nejlepším možným způsobem.  První kolo došla  za 67 úderů, pět ran pod par a usadila se na 3. místě (-5). Dvě birdie v první devítce, tři v druhé, jinak samé pary, to je pohled do skorkarty prvního kola české hráčky Kláry Spilkové.

„Dnes se mi hrálo opravdu dobře. Hned na prvních dvou jamkách jsem proměnila do birdie dlouhé putty, a to mi dodalo sebevědomí. Puttovala jsem dnes opravdu dobře, také jsem měla přesné rány do greenu. Celkově mám velkou radost a doufám, že to takhle půjde až do posledního kola, “ píše nám z Dubaje Spilková.

„Mám ráda toto golfové hřiště, vyhovuje mému stylu. Greeny jsou pěkné a dobře rolují. Povedly se mi pěkné birdie a dobré putty,“ řekla Spilková serveru Ladies European Tour.

„Jsem velmi spokojen,“ řekl Golf.cz  Pavel Nič, trenér Kláry Spilkové. “ Už v Indii začala proměňovat berdíky a viděl jsem, že to bude lepší. Mrzí mě , že jsem letos nemohl s Klárou do Dubaje kvůli operaci jet, abych to viděl jako loni.  Ale jsem s Klárou ve spojení a moc jí držím palce, ostatně jako všichni tady doma. Klára to umí a věřím, že bude hrát takhle dobře celý turnaj, “ uzavřel Pavel Nič.

Spilková byla dlouho ve vedení (viz obr. vlevo), až v závěru kola jí předstihly Číňanka Shanshan Feng a Florentyna Parker (obě -6).
Další umístění:  6. Masson, Nocera (-4),  14. Thompson, Hedwall (-3),  27. Brewerton, Luna, Trish Johnson, Ciganda (-2),  42. Verchenová (-1),  56. Keating (E).

Top 10 prvního kola:

 

Záběry z prvního kola a  rozhovor se Spilkovou:

Úterý – cvičné kolo
Po turnaji v indickém New Delhi se Klára Spilková přesunula do Dubaje na poslední turnaj sezóny.
„Tak jsme se úspěšně přesunuly z Indie do Dubaje. Včera jsem hrála cvičné kolo se Zuzkou Kamasovou. Hřiště vypadá velmi dobře, stejně jako loni. Dnes mám tréninkový den a hraji Pro-Am, ve středu hraji první kolo. Startuji v 7:25 ráno a  už se moc těším,“ píše z  Dubaje Spilková.

Dodejme, že Spilková se na start prvního a druhého ze čtyř kol Dubai Masters postaví ve flightu s Italkou Sofií Sandolo a Dánkou Malene Jorgensen.

 

Klára Spilková

Patnáctý a poslední turnaj sezóny 2012 absolvuje naše nejlepší hráčka Klára Spilková ve Spojených Arabských Emirátech. Omega Ladies Dubai Masters je turnaj dotovaný částkou 500.000 eur, asi 13 milionů našich korun.

Na startu je kompletní evropská špička a některé světové hráčky. Hrají Reid, Ciganda, Masson, Booth, Keating, Luna, Davies, Hjort, Brewerton, Nocera a celá plejáda vynikajících hráček. Z LPGA si odskočí Maria Hjort, Michelle Wie, na sponzorskou pozvánku Maria Verchenova. Obhajovat senzační loňské vítězství přijede sedmnáctiletá Alexis Thompson.
Hraje se na hřišti  Majlis golfového klubu Emirates s parem 72 a délkou 5.875 metrů.

Loni zde Spilková hrála 72,75,7471 a (+4) a skončila na 48. místě s výdělkem 2.450 eur.  Spilková půjde do turnaj z 97. místa žebříčku.

 

 

Odkazy: … Emirates GCHřiště na satelitní mapě …. Stránky turnaje Spilkova.golf.cz Stránky Kláry Spilkové