LET na Slovensku – vítězíl Dánka Vedel, Spilková dvacátá.

10.06.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour  – Allianz Ladies Slovak Open, Brezno, Slovensko
(8. – 10.6.2012, bez časového posunu)Line Vedel

Neděle –  finálové kolo
Klára Spilková dnes hrála 75 úderů (+3) a skončila na 20. místě slovenského mistrovství. Je to její nejlepší umístění z pěti letošních turnajů Ladies European Tour. Za sebou nechala hráčky jako jsou Becky Brewertom  Rebecca Hudson, Helen Alfredsson, Marianne Skarpnord, Sofie Sandolo a nakonec i domácí Zuzka Kamasová. Za dvacáté místo obdrží Spilková prémii 2.700 eur.

Zvítězila Dánka Line Vedel (-7) před Němkou Carolline Masson (-5) a thajsko-italskou dvojcí Srisawang-Zorzi (-3).

Do třetího kola se Klára Spilková pustila v 8:50 hodin z první jamky s Australankami Fraces Bondad a Bree Arthur. Na první jamku ji přišlo podpořit spoustu diváků a mezi nimi byl i tatínek Petr Spilka.
Na jamce č. 2 přišla hned první chyba, kdy Klára vytáhla z bagu krátkou hůl a tak míč skončil v bunkeru s následujícím zápisem bogey. Přicházející bouřka pak dostihla Kláru Spilkovou na greenu jamky č. 4 a přerušila hru na hodinu a čtvrt.
Po návratu na jamce číslo 6 a 7 přišel velký zlom a Klára prolomila smůlu. Na tyto jamky už se ji nikdo ptát příští rok nemusí, obě dvě zahrála poslední den v paru.
Do druhé devítky Klára vstoupila v paru, a tak byla naděje, z výsledků kol předešlých, že by se mohlo ještě lecos podařit. První zádrhel však přišel na čtyřparové jamce č. 12, kdy druhou ranou skončila pod hustými větvemi smrku. Míč byla nucena prohlásit za nehratelný a dropovat s trestnou ránou. Další chyba přišla na jamce č. 15, kdy druhou ranou skončila před greenem a chip se jí příliš nevydařil.  Na jamkách 16 i 17 jí již štěstí nepřálo a míček jen lízal jamky do birdie.
Ani na jamce č. 18 nepřišla útěcha, kdy po nevydařeném chipu místo birdie z předcházejících kol, přišlo bogey. „Dneska jsem chtěla zahrát co nejlíp. První devítku mi to vycházelo, ale pak mi tam přestaly padat paty. I přesto, že jsem se snažila zahrát birdie, nevydařilo se. Celou noc dnes pršelo a tak byly greeny i fairway hodně mokré, úplně se změnily podmínky na hru. Ale jsem moc šťastná, že jsem pokořila jamku č. 6.“ popisuje dnešní hru Klára Spilková.

Karolína Vlčková došla kolo +7, celkové skore má taky +7 a skončila na 48. místě.  Top 20 se po skvělých prvních dvou kolech nekoná, ale i tak je postup cutem a umístění v první padesátce evropské špičky velkým úspěchem této devatenáctileté amatérské hráčky.  Budeme zvědavi, co se stalo na prvních jamkách.  Karolína totiž během přerušení „poděkovala“ svému kedíkovi a zbytek kola si nesla bag sama.

Podstatně hůře dopadla vedoucí hráčka po druhém kole, Finka Jenny Kuosa. Ta v poslením kole hrála 82 ran (+10) a propadla se z místa nejvyššího na 42. příčku (+6).

Zuzka Kamasová se trápila s puttováním na 13. jamce, par 4, kde zahrála osm úderů (startovala od 10. jamky). Kolo došla s výsledkem 79 (+7), který ji odsunul do poslední, sedmé desítky.

Konečné top 10

 

Sobota –  2. kolo
Klára Spilková dnes předvedla černobílou osmnáctku. V první devítce nasekala pět ran nad par, aby druhou zahrála parádních -4. Celkem došla druhé  kolo +1  a v součtu obou kol má skore -1.To jí po druhém dni mistrovství Slovenska řadí na 10. místo pořadí. Vedou  Dánka Line Vedel a Finka Jenny Kuosa (-4).

Klára Spilková tentokrát nevstoupila do první devítky šťastnou nohou a dost se trápila. První chyba přišla na jamce číslo 4, kde den předtím zahrála birdie. Druhou ranou skončila v hlubokém roughu a zapsala své první bogey. Další chyba přišla na neoblíbené jamce č. 6, kde sice druhou ranou skončila těsně před greenem, ale čekal ji velmi těžký chip z kopce, který odjel dál od jamky. Na jamce č. 7 přišla velmi nepřesná rána do greenu, která skončila ve vodě a do score karty přibylo první double bogey. K prolomení smůly došlo až na 13 jamce, kde zaznamenala své první birdie, nasedla do rozjetého vlaku a opakovala tak birdie na jamkách  č. 14, 17 a 18.

Na druhou devítku ji přišlo podpořit mnoho místních diváků a pracovníků. „První devítku jsem měla hroznou krizi. Hráčky se, kterými jsem šla, hrály ještě pomaleji než včera a tak jsem se nemohla dostat do svého tempa. Až na druhé devítce jsem ho našla a s pomalou hrou se vyrovnala. Jsem moc šťastná za výsledek a moc děkuji za podporu místním divákům, “ komentuje dnešní hru Spilková.

Karolína Vlčková

Skvěle si vede česká amatérská hráčka Karolína Vlčková. Druhé kolo došla -1, celkově je v paru. Polepšila si o deset míst a je na fantastické 17. pozici, jedinou ránnu za Klárou Spilkovou, čtyři údery od čela turnaje. České republice tak přidala druhé  želízko do ohně.

Daniela Proroková hrála v druhém kole 82 ran a s celkovým skore +17 skončila daleko od hranice cutu, která je na hodnotě +6.

Tvář turnaje Slovenka Zuzana Kamasová pokračuje na domácím hřišti v matném výkonu. Ani nový caddy, její trenér Skip Malek jí nepomohl k lepšímu výkonu. Zuzka je na 49. místě (75,73 +4), prošla cutem, ale je určitě dál, než se od ní očekáválo. Źádná z dalších slovenských hráček neprošla cutem.

Cutem neprošly: Bell, Lawrence, Simon, Alonso, Maisongrosse, Nivard.

 

 

 

Pátek – 1.kolo
Klára Spilková je po první kole na třetím místě, spolu se skupinou dalších šesti hráček, které mají skore -2. Ještě na 15. jamce sdílela Spilková vedení, bogey na 16. jamce jí posunulo na třetí  místo.  O ránu vpředu jsou vedoucí hráčky turnaje Francouzka Lucie Andre s Australankou Bree Arthur. (-3). 
Klára Spilková startovala první kolo ve 12.20 hodin z 10. jamky s Australankou Frances Bondad a Angličankou Rachel Jennings. Prvních pár jamek je provázelo vzdálené hřmění a malý deštík, které se však později utišil a obloha se vyčistila.

Na první birdie si Klára Spilková musela počkat dlouhých osm jamek na jamku č. 18, kde si chipem přihrála k tyči a opět ukázala, že je také hráč pro diváky. Další birdie pak přišly na jamce č.1,  3 a 4, kde zahrála neuvěřitelnou ránu do greenu. Zádrhel přišel až na prokleté jamce č. 6, kde minulý rok zahrála 10 ran. Druhou ranou skončila ve vodě, odkud míč vyhrála do protilehlého bunkeru s následujícími dvěma ranami a zápisem bogey do score karty.

Na další tříparové jamce pak přišla nepřesná rána do greenu, kdy ji čekal 20 metrový pat, který bohužel také zavinil bogey. Na jamce číslo 9 si ještě chtěla spravit chuť, ale míček ji bohužel vyjel z jamky.

„Dnes se mi hrálo dobře. Čtyři povedené berdíky. Na jamce číslo 6 jsem sice zahrála bogey, ale přežila jsem ve zdraví. Greeny ke konci už byly zase dost pošlapané, ale zítra jdeme ráno tak to bude lepší. Moc už se na zítřek těším, “ uzavřela dnešní den Klára Spilková.

Na vynikajícím 27. místě je česká amatérská hráčka Karolína Vlčková (+1). Profesionálka Daniela Proroková hrála 79 ran (+7) a je na 91. místě.  Slovence Zuzaně Kamasové první kolo nevyšlo, hrála +3 a je na 55. místě.

Zábavným momentem dne bylo několik hodin, po které se u jmen českých hráček na startovní  listině objevily čínské vlaječky.

 

 

Čtvrtek – Pro-Am
Dnes absolvovala Klára Spilková Pro-Am Obešla 18 jamek v zajímavé  společnosti. Hrála s prezidentem České golfové federace Janem Jenčovským, který ji na Tále přijel podpořit.  „Držím Kláře palce , hrála krásně. Věřím, že jí forma vydrží a moc jí přeji,  ať tady vyhraje,“ řekl prezident Jenčovský.  Do flightu byli zařazeni místní tiskový manažer Peter Novák a  Spilkové asistentka Monika Dvořáková.
„Dnešní Pro-Am jsem si moc užila a dokonce jsme skončili třetí. Jsem moc ráda, že mi kedí Mišo, který hřiště velmi dobře zná. Greeny mi tu dělají problémy a tak mi je pomáhá číst. Jinak je hřiště velmi hezky připravené,“ řekla nám Spilková po skočení kola.

Podobně si v Pro-Amu zahrála Zuzana Kamasová s hokejistou Miroslavem Šatanem a Filipem Tůmou. Marianne Skarpnord si zahrála s Peterem Sklárem, hercem populární Mafstory.

Zuzce Kamasové, tváři a možná nejsledovanější hráčce turnaje bude na Slovak Open poprvé oficiálně kedit Skip Malek, její trenér a spoludesigner hřiště Gray Bear.   „Nemám žádný určitý cíl,“ řekla Kamasová pro server LET. „Chci jenom hrát dobře, hrát svojí hru a uvidíme, kam mě to dovede.“ uzavřela.

Klára Spilková startuje v pátečním prvním kole z desátého odpaliště  ve 12:20 spolu s Australankou Frances Bonad a Angličankou Rachel Jenings. V sobotu ve stejném složení staruje v 8:00 hodin
Amatérka Karolína Vlčková startuje v pátek v 8:50 z jedničky s Jihoafričankou Iliskou Verwey a Velšankou Sahrou Hassan, v sobotu se stejným flightem ve 13:20.
Daniela Proroková v pátek vyráží ve 13:30 s Belgičankou ze Slovenska Vicki Tomko a Angličankou Charlote Ellie, v sobotu stejný flight v 9:10.


Klára Spilková

Pátým turnajem Ladies European Tour letošní sezóny Kláry Spilkové je Allianz Ladies Slovak Open na slovenských Tálích. Třetí ročník slovenského ženského mistrovství se koná opět na tamnějším hřišti Gray Bear.  Mistrovství  proběhne od pátku 8. do neděle 10. června 2012.

Letos budou na Slovak Open chybět Laura Davies a obhájkyně Carolline Hedwall. Obě  hrají Wegmans  LPGA Championship v americkém Pitsfordu. Na přihlašovací listině nejsou ani loňské účastnice  Melissa Reid, Christel Boeljon, Florentina Parker a vítězka pražského Prague Golf Masters Jade Schaeffer.
I tak bude turnaj kvalitně obsazen. Hrají Helen Alfredsson, Trish Johnson, Anna Lee-Pace, Becky Brewerton, Gwladys Nocera, Carly Booth, Karin Koch, Marianne Skarpnord a další přední hráčky evropské první ligy.

Z dalších českých hráček obdržely sponzorskou pozvánku amatérka Karolína Vlčková a Daniela Proroková.  Tváří turnaje a tahákem pro slovenské diváky je domácí Zuzana Kamasová.  Za Slovensko hrají na sponzorskou pozvánku amatérky Emma  Klimentová, Natalie Hečková a Carolina Cordieri. Slovenka Vicky Tomko hraje pod belgickou vlajkou.

Spilková letos musí prolomit smůlu, která ji na tomto turnaji provází. Předloni ještě jako amatérka neprošla cutem. Loni už jako profesionál také nepostoupila. Na jamce číslo 6 loni zahrála 10 úderů.  Dva ztracené míče v lese, jeden míč ve “vodě”, deset ran na čtyřparové jamce  a celkových 81 jí odsunulo za hranicí cutu. Den předtím hrála stejnou jamku v paru. „Jamky číslo šest se už nemůžu dočkat. Minulý rok mě pěkně potrápila, ale letos ji ukážu já.“ směje se Spilková.  „Na Slovensko už se moc těším. I když mě trápí zdravotní problémy věřím, že Tále mi přinesou štěstí. Mám to tam moc ráda,“ dodává naše nejlepší hráčka.

Hřiště Gray Bear leží v  Nízkých Tatrách, v údolí vedoucím k Ďumbieru. Má par 71 a délku 6.296 metrů. Loni byl par pro mistrovství upraven na 72.

Z  loňské dotace  dotace 350.000 eur byly letošní Prize money sníženy na 225.000 eur.


Odkazy: … Gray Bear TáleHřiště na satelitní mapěStránky mistrovstvíFacebook

foto © Trista Jones,  Monika Dvořáková, Ivan Paggio, Gray Bear Tále

.