LET – Sanya Ladies Open

23.10.2011 | Martin Kučera | publikováno v rubrice V zahraničí
A A A

Ladies European Tour – Sanya Ladies Open, Yalong Bay Golf Club, Sanya, China
(21.10. – 23.10.2011, +6 hodin)

Neděle – finálové kolo
Třiadvacetiletá Australanka Frances Bondad (-11) se dočkala svého první vítězství na okruhu Ladies European Tour. Za svou kariéru si vydělala 174 tisíc eur a její nejlepší umístění bylo doposud druhé místo z Open de Espaňa Femenino v loňském roce. Tentokrát jí skvěle vyšlo finálové kolo. Zahrála jeden eagle a tři birdie, celkem -5. To nejdůležitější birdie si připsala na poslední 18. jamce, kde se rozhodovalo o všem.
Číňanka P.Y. Hong totiž neudržela vedení. Jako uragán se přes domácí hráčku přehnaly zahraniční konkurentky. Boj o prvenství se odehrával až do poslední jamky a tam se pořadí mezi dvěma uchazečkami o titul otočilo. Vikki Lang ze Skotska až do té doby šla bezchybně a nastřádala hned pět birdie. Vedla o ránu, jenže na osmnáctce zapsala své jediné bogey dne, které se jí stalo osudným.
O ránu zpět byla ještě po sedmnácté jamce Bondad. Hráčka z jižního kontinentu ale dokonala obrat zmíněným birdie a dokončila tříkolový turnaj s bilancí 11 ran pod par.
„Je to neuvěřitelné, ještě mi to nedošlo,“ kroutila šťastná vítězka hlavou nad nenadálým obratem, který se odehrál během několika desítek sekund. „Když tam spadl ten putt do eaglu, povzbudilo mě to, vytušila jsem, že se můžu dostat dopředu. Proměnila jsem jich pak ještě pár, což je povzbuzující na závěr sezony, která se mi moc nepovedla,“ doplnila Australanka.
Hong v posledním flightu už neměla šanci ohrozit ani vítězku ani druhou  v pořadí. Podělila se o třetí pozici s Jihoafričankou Ashleig Simon, obě ztratily na první Bondad tři údery.
Další pořadí: 5. Blomqvist (-6), 9. Bell (-5), 19. Pace (-3) 38. Reid (+1), 50. Davies (+4)

Sobota – 2. kolo
I ve druhém kole pokračovala Číňanka P.Y. Hong (-8) ve skvělé hře a drží se ve vedení v turnaji. Se ztrátou jedné rány je Taika Patcharujatar Kongkraphan (-7). Na dělené třetí místo se dostala Angličanka Rachel Bell (-6), která zahrála nejlepší kolo dne -5. Zahrála sedm birdie a dvě bogey.
Další pořadí: 12. Blomqvist (-4), 14. Pace (-3), 22. Reid (-2), 30. Davies (E)

Pátek – 1. kolo
Čína může být pyšná na svojí domácí hráčku P.Y. Hong (-5), která zahrála nejlépe v úvodním kole turnaje a s náskokem jedné rány vede před trojicí hráček. P.Y. Hong mohla mít mnohem větší náskok na své soupeřky. Nebýt tripple-bogey na tří paru a jednoho bogey, mohla by se pyšnit se skóre -9, protože přesně tolik si zahrála birdie.
Loňská obhájkyně Lee-Anne Pace (-3) ztrácí dvě rány na vedoucí hráčku. Nezačala své první kolo zrovna nejlépe, zahrála na první dvou jamkách po bogey. Naštěstí zbytek kole se nesl už v duchu birdie, kterých nakonec zapsala pět do své skórekarty.
Další pořadí: 9. Davies, Blomqvist (-2), 19. Reid, Bell (-1)

Po delší pauze se evropská tour vrací zpět. Turnaj má průměrné obsazení, počínaje loňskou vítězkou Lee-Anne Pace, Laura Davies, Ashleigh Simon, Kristie Smith, Karen Lunn, Hsieh Yu Ling.

Hraje se na hřišti Yalong Bay Golf Club s parem 72 a délkou 5 647 metrů.

Dotace turnaje je 200 tis. eur (4,8 mil. korun českých) a vítězce připadne 30 tis. eur (747 tis. korun českých).

Odkazy: … Yalong Bay Golf ClubSatelitní mapa hřištěStránky turnajeFinanční žebříček